NERV. - Profil | So 19.1.2008 14:42:13
SAMI:Teď si matně vzpomínám -není nějaký druh ryby co by ji to zelené vyhovovalo.Rostliny kdyby se soustředily někde u kraje jsou též dobré, ty též pomohou!Jinak si tam postav větrnou elektrárnu a zapoj UV lampu!Stačilo by čerpadýlko a vodu tak na hodinku honit přes obyčejný štěrkový filtr.Mám o proti tobě výhodu já tam mám el.proud. Ani mi to nezamrzlo mám zanořené vzduchování.Paráda.Těch karásků tam mám dost ! ERV.
Nbrach - Profil | So 19.1.2008 11:35:47
SAMI:
Opět "kvalitní" opakující se otázka. Chytání na živou mi celkem nevadí (chytat tak budu asi za cca 20 let), ale vadí mi převážení z revírů do revírů. A to nejen kvůli nemocem, ale i změně druhové skladby revíru.
NZydar - Profil | Čt 17.1.2008 17:27:59
Co vím,tak chlapi třeba na D pětce to řeší starým bubnem od pračky k tomu tak 5-10m šnůry aby se ryby dostaly do větší hloubky a tím chladnější vody.(hlavně v létě) tak hle se přechovávají větší nástražní ryby třeba na sumce jako lín (od 25 cm samozřejmě) karas,jelec,červenky...
NSAMI - Profil | Čt 17.1.2008 14:39:29
děkuji všem za odpovědi, já sem se teť 2 týdny musel furt šrotit abych nemusel dělat přijímačky, ale ještě jednou děkuji všem, tipů mám dost :-)
Nvikyfish - Profil | Po 7.1.2008 9:35:52
Pro pobavení - tak tuhle otázku jsem před rokem položil kamarádovi co bydlí v paneláku.Říkal ,já to mám vyřešený - nad záchodem je taková ta nádrž na vodu,do tý dám nástražky a tam mi vydržej.Když spláchnu,tak těma minidírkama neuplavou,část vody zůstane a hnedle dostanou i čerstvou. ....a mám zato,že asi ani nekecal.I když známe některý rybáře (smích).
NKobrik - Profil | Ne 6.1.2008 23:34:34
JKL - To není špatný nápad s tím pletivem, pošpekuluju. Du vygooglovat ten Kanadský mor :-D
NJKL - Profil | Ne 6.1.2008 23:29:48
Kobrik : S tou elektrikou je to pech - a co zkusit jezírko přehradit - třeba muším pletivem? Na kousku kytky, dál rybky. Hodně dusíku spotřebovává kytka které se říká Kanadský vodní mor.
Hodně zdaru.
NKobrik - Profil | Ne 6.1.2008 23:22:48
JKL - s tím odlovem s rostlinama máš pravdu, to by bylo na prd. S UV lampou to není špadné řešení, ale mám zahradu naproti baráku přes silnic a není reálné tam dovést el. A teď babo raď :-) Napadlo mě udělat víko s tyček a natáhnout přes to černou plachtu. I když s těma rostlinkama by se to možná dalo nějak vyšpekulovat. Jinak díky
NJKL - Profil | Ne 6.1.2008 23:15:00
Kobrik : Řasa nadměrně roste vlivem přesvětlení a přebytku dusíku. Máš zhruba 2 možnost - hnát vodu čerpadlem přes UV lampu, což řasy ničí, anebo vysadit do jezírka rostliny, které dusík odčerpají. Ale ty vadí při odlovu. A včíl mudruj. Jo, a není špatné zastínění - plachta, pytlovina, maskovačka.
NKobrik - Profil | Ne 6.1.2008 22:49:07
Mám doma jezírko cca 2m X 2m X 1m. Přechvávám v něm z 99% karásky. Problém je ale s řasami. Máte s tím někdo zkušenosti? Vždy když jim vyměním vodu, tak do týdne je zelená, že přes ni nejde vidět ani na 10cm.
NKřižáček - Profil | So 5.1.2008 22:45:37
Ahoj, já rybyčky na delší dobu přechovávám v černym sudu, kde mají dost prostoru a a tmu. Když je třeba, vodu provzdušnuju.
Ntench - Profil | So 5.1.2008 19:42:21
KarelS: omlouvám se, ale až ted jsem se znovu podíval do této otázky, kolem Brna je dost velkých a středních karasů na revírech spousta, ale přímo rybníček na malé karásky se mi nevybavuje, kdyby ti nevadilo, že je rovných 51 km od brna, tak bych o jednou PLNÉM malých karásků věděl. Je to návesní rybníček ve Zvoli nad Pernštejnem, 7 km od Bystřice nad Pernštejnem. Sem tam sem s čeření či feederem na ně někdo zavítá, ale je jich tu opravdu spousta, dokonce už "vytlačili" i ostatní druhy, např línci, plotičky, atd..., kterých tu dosti ubývá. Na rybníčku může chytat kdo chce, velké či ušlechtilé ryby tu nejsou, takže tu lov ryb nikomu navadí a nikdy nevadil. Mimo jiné jsem na tomto rybníčku prožil své naprosté začátky (1995 - 1997). Velikost zdejších karásků je zhruba 4 - 25 cm, nejčastější délka kolem 8 cm....
NKROPACEK - Profil | Čt 3.1.2008 22:20:48
Ja mám vanu ve sklepě se vzduchováním,ale v létě musim min. jednou týdně měnit vodu aby se neuvařili. a davam tam i větší ryby na sumce.Ale ty v létě vydrží max 2 tejdny.
Nsoulfly - Profil | Čt 3.1.2008 17:20:29
Jasně že na nástražáky. :-)
NČodiš - Profil | Čt 3.1.2008 13:19:28
Já si tento rok na jaře budu dělat zahradní jezírko na nástražky už to mám promyšlený rozměr 6x6m tam musím bez problémů dat aspoň 100ks nástražek 25-30cm + plus nějaký malý na candoše a tak ale hlavně aby byli na sumce to je nejdůležitější
NČodiš - Profil | Čt 3.1.2008 13:17:20
soulfly myslel že na velký nástražní ryby na sumce a né že ten sud na sumce teda aspon já jsem to tak pochopil
NCHaP - Profil | Čt 3.1.2008 9:30:30
soulfly:sumce máš ve sudu?
jakej má ten sud průměr?
Nsoulfly - Profil | St 2.1.2008 22:35:36
Ve sklepě. Na velký ryby na sumce sud a na drobot vanu. Obojí se vzduchováním.
NKarelS - Profil | St 2.1.2008 22:25:53
tench - prosím poraď kam kolem Brna na karásky, třeba i na maila. Díky
NSHARK1974 - Profil | St 2.1.2008 16:40:47
Do červené masňácké bedny naliji vody jen tolik aby byly rybičky (10-15ks červenek) sotva potopeny, rybyčky si sami pohybem okysličují vodu. Bednu mívám venku ve stínu na terase, kdy je teplota ještě nad nulou. Rybyčky takto vydrží dost dlouho.....
NCHaP - Profil | St 2.1.2008 14:45:57
tench:: to je daleko! :o)
Ntench - Profil | St 2.1.2008 14:44:20
CHaP: kolem brna a na vysošině........
NCHaP - Profil | St 2.1.2008 14:33:35
tench: a kde?
Ntench - Profil | St 2.1.2008 14:32:34
těch tu kolem je!
NCHaP - Profil | St 2.1.2008 14:14:12
jenom nejhorší je si někde nachytat nástražný rybyčky!!(ještě jsem nenašel rybníček ,kdy bych nachytal karásky!):-D
Ntench - Profil | St 2.1.2008 13:05:46
sud se studenou čistou vodou............třeba (ve sklepě)
Npfly - Profil | St 2.1.2008 11:02:00
Akvárko nad 150l+vzduchování a nechat v chladnu(sklep apod.).Dobre je akvárko v zimě zastínit.Pokud chceš déle udržet okounky a hrouzky, tak je dobré, hodit jim tam pár květináčů kvůli ukrytu a samozřejmě občas přikrmit vločkovým krmením.Pak už záleží na tvé péči, jak dlouho ti vydrží..
NKoki - Profil | St 2.1.2008 11:00:15
Mame 50l barel v něm vzduchování a filtr. Ryby občas krmíme krmením pro akvarijní rybky a 1 za 14 dní jim měníme vodu.Vydrželi celou sezonu
NKnapík - Profil | St 2.1.2008 8:46:37
Známej je přechovával v nádržce od záchodu, průtok vody zaručen, množství rybek je však limitováno objemem....
I když ta chlorovaná voda jim asi moc svědčit nemohla.....
Nalfi72 - Profil | St 2.1.2008 7:03:27
ahoj ...zakup si akvarijní vzduchovací motorek a vzduch kámen pak ti vydržej v řízkavnici několik týdnú
NCHaP - Profil | Út 1.1.2008 18:44:15
já je mám venku ve ,,skruži" + leknín na vrchu je mřížka proti kočkám! (letos jsem tam měl asi 150hrouzků!) kvuly zimě jsem je všechny přemístil do bazénu je hlubokej asi 150cm(bazen=násypka na uhlí-zavařené dno) rybyčky krmim rohlíkama! :-)
pak je jenom vylovim,dám je do ,,řízkovnice" +vzduchování
měl jsem dřív rybyčky doma v akváriu(500l) ,ale když jsem je vylovil a jel v zimě na ryby,tak jsem jí napíchl,hodil dovody-rybyčka okamžítě chcípla kvůly změně teploty=šok ze studené vody :-D
ale to asi znáte:-D
NJorjo - Profil | Po 31.12.2007 10:43:43
Já normálně v sudu se studenou vodou .Ony ty rybičky moc nežerou sou zmatený
NDave R.G. - Profil | Pá 30.11.2007 15:01:48
Zatím jsem nekrmil... Jen semtam přikrmím kočku.
NSAMI - Profil | Pá 30.11.2007 14:48:16
a dokrmujete ty rybičky?
jo a omlouvámse, patří tam *delší*
Ntucnak11 - Profil | Čt 29.11.2007 11:01:40
Ja nastěsti mam kolem stare halupy maly potuček stary buben ot prački vyhrabal jsem diru 1 m. hlubokou a mam postarano take mam tmavou bečku na balkoně žadne bublinki jen je pozorui jak začinaj se zvedat tak měnim vodu.Ve chladnym počasi kisliku ryba tolik nemusi mit jak ve letnim opdobi.
NDave R.G. - Profil | Čt 29.11.2007 10:42:45
Kýbl od Primalexu, dvouwattový vzduchování za 150 kč, mřížka nahoru proti kočkám a dlažební kostka jako zátěž na mřížku (mám to venku). Cca 50 rybiček velikosti 5 - 12 cm, semtam vyměnit vodu (já ten kýbl vemu, dám do vany, pustím vodu (studenou:-)) přes sprchu a nechám to pár minut téct). Vodu měním, když vidím, že rybičky už nejsou na dně tak ostře vidět. Zatím žádná nezdechla, jen semtam ta, která už byla na háčku a nic ji nezoblo.
NDoktor R - Profil | Čt 29.11.2007 10:29:50
Ve sklepě na jablouška mám 150L barel klasický vzduchování z akvaristiky za 200,-kč mám tam cca sto rybyček a není problém občas vyměním vodu a je to gut.
Nthundarr - Profil | Út 27.11.2007 22:46:27
SAMI : kup si v tesku velky lavor, a sezenm nejaky bublinkovac ... jedno nebo dvakrat tydne vymen cast vody a neni co resit ... kdyz vymenic cast staci voda z kohoutku ... nejlepe do stinu a zimy ... treba ted mam na balkone asi 20-30 rybek bez problemu ... mel jsem jich asi 100 ale byli jsmen a okyse :) ... v zime to je pohoda v lete horsi ... teplo a voda se daleko drive kazi ... je treba fakticky menit ... treba kybel ven a kybel dovnit ... nema cenu zbytecne moc vody momentalne mam asi 5cm ... ale bacha na zamrznuti :)
NDodlinka - Profil | Út 27.11.2007 22:09:34
V dobách kdy jsem ještě na rybičky chytal jsem je skladoval v lednici v šuplíku na zeleninu. Stačilo tak jednou týdně vyměnit vodu (nosil jsem ji z řeky) a vydržely v pohodě od září až do prosince. Jo a ze začátku, asi tak tři dny než se vyčistily, jsem měnil vodu denně.
Nmachacek.pepa - Profil | Út 27.11.2007 20:25:38
to víš že ti vydržej déle ale nechce to moc teplou vodu, a nebo doopravdy velmi intenzivně vzduchovat
NMiraryb - Profil | Út 27.11.2007 14:53:47
Mám pod garáží malý sklípek a tam mi v 200l nádobě se vzduchováním vydrží až do jara. Jestli by vydržely déle nevím, protože ty, které mi zbydou na jaře vždy pouštím.
Nmachacek.pepa - Profil | Út 27.11.2007 12:47:40
já osobně mám nádrž na 1000l mám ji venku normal nad zemí mám tam tak půlku vody takže 500l a do toho jen klasické vzduchování do akvária, a je jen na 100 lt vody ale stačí to bohatě, hlavne musí mít studenou vodu tak kolem 5stupnů tam maj ted, jinak když budou mrazi pod -5 tak jin svítím žárovkou která je tak deset cm nad hladinou vžda tak na hodinu s 4 hodinovejma přstávkama, mám tam časovač
Nobrisek - Profil | Út 27.11.2007 11:51:19
mám nádrž na 1000l + klasické vzduchování...
NCottus - Profil | Út 27.11.2007 11:37:06
průtočný rybníček se mě osvědčil nejlépe......lepší jsou však dva (kaskádovité uspořádání)