MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Vláčecí nástrahy a gramáž prutu

Vážení kolegové, zajímalo by mě váš názor na to, jaké vláčecí nástrahy lze použít při vláčení s PENN Millenium 2,4 10-30g aniž bych ho fatálně přetížil a zbyla ještě nějaká síla na zásek - jak pro stoják tak pro řeku typu Svratka1. S plandavkama nemám problém, při použití rotačky č.2 se mi zdá že je to tak akorát (Mepps Aglia), Skitterpopa 5cm 7g zvládá v pohodě. Zkoušel jsem ale například Fatrap 8g 5cm a dostat ho dolů už znamená velké ohýbání špičky. Jaké máte praktické zkušenosti? V obchodě mě ujišťovali že se není čeho bát s ohledem na kvalitu prutu, ale myslím si že jsou rozumné limity odpovídající takovéto gramáži prutu.

Autor diskuse: MilosF
Zařazeno do: dravci - náčiní, doplňky, 11.9.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N halibut - ® So 13.9.2003 17:46:22
Tenhle proutek považuji za ideální na woblírky kolem 5 cm. Pokud s ním zvládáš vedení 5 cm hladinového popera (s "pukáním"), musí zvládnout i 5 cm potápivé woblery. U plovoucích woblerů bych se nebál použít na klidnější vodě i 7+ cm.
N pavel So 13.9.2003 12:58:18
Držel bych se asi do 15 grm. Stejně težší nástrahy jsou podle mě k ničemu. Heslo velké nástraha = velká ryba podle mě neplatí. Sumce 90 (žádná velryba, ale moje zatím největší ryba;)) jsem chytil na Jointed 7cm.
N K&R - ® Čt 11.9.2003 9:25:07
Měl jsem ho v ruce a zdál se mi být ve špici měkčí, naproti tomu stejný prut ve 2,10 se mi zdál ve špici v pohodě, většina prutů vyráběných pro Evropu má dost nadsazené odhozové gramáže, t.j. 20g plandavku nebo wobler bys s tím nemohl chytat a už vůbec ne v proudu. Američtí výrobci jsou v udávání hmotnosti nástrah daleko přesnější.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | náčiní, doplňky ]

Co je nového - dravci + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPezon&Michel Rafale Water Bank 700

Za 1.999
Lehký 7 metrů dlouhý prut na lov stik na vyvěšenou

akce, rybareniPlandavka NOMURA - Různé druhy

Za 89
Plandavka na pstruhy s velmi realistickou úpravou tato plandavka připomíná pstruha, sivena... druhá strana je zářivě stříbrná. Plandavka má 2,3 gramů. Této přívlačové nástraze neodolá žádný pstruh. Plandavka je osazena jednoháčkem bez protihrotu OWNER.

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA Worldfishing CA Worldfishing

Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá zprostředkováním rybářských...