- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Twister na okouna
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NTORARYK - Profil | Čt 29.11.2007 21:07:05
Ntucnak11 - Profil | Čt 29.11.2007 10:35:55
NLaci - Profil | Čt 29.11.2007 10:29:52
Ntucnak11 - Profil | Čt 29.11.2007 10:26:48
NPalky - Profil | Čt 29.11.2007 10:11:49
Ntucnak11 - Profil | Čt 29.11.2007 9:16:01
NSAHIB - Profil | St 28.11.2007 18:32:00
tak nevím,proč vyhrožuješ-alespoň to tak vypadá,abych nechodil k vodě,zní, to jako vyhrůžky,že bych mohl špatně dopadnout...?!...
NSAHIB - Profil | St 28.11.2007 18:30:04
nemám mít důvod mít strach z rybářů...kdo se chová slušně,je mu slušně u vody...tak nevím proč hned nějaký narážky....
NRasto. - Profil | Út 27.11.2007 16:12:49
Ntucnak11 - Profil | Út 27.11.2007 10:53:08
NVítek - Profil | Po 26.11.2007 21:53:01
Njepice - Profil | Po 26.11.2007 20:18:18
NMr.Stick - Profil | Po 26.11.2007 20:10:53
NPvl - Profil | Po 26.11.2007 9:28:34
NJapčák - Profil | Po 26.11.2007 0:19:53
Ano , určitě lapeš velké kousky... na Tvoji prezentaci se rád podívám Ahoj.
NTORARYK - Profil | Ne 25.11.2007 23:57:12
Ta bílá doopravdy funguje.Jde také vidět v hloubce.Bílá se změní na šedivou, pak to vypadá jako pravá rybka..A né jen v hloubce, ale i na hladině.Já chytám i v cca 20cm hlouce pod jezem, a okouni mi na to jdou..Ale nejlepší je to tahat po hladině, i tam, kde není velká hloubka.Stačí to jen "spouštět",nebo hodit 1m,a pomalu cukavě tahat,občas přestat navíjet..
NJapčák - Profil | Ne 25.11.2007 23:43:18
NSAHIB - Profil | Ne 25.11.2007 23:33:13
NVítek - Profil | Ne 25.11.2007 21:16:40
Nmirmen - Profil | Ne 25.11.2007 21:16:02
Proč jsou v odborné literatuře zmínky o dotvořených a reprodukceschopných orgánech jedno-dvouletého okouna .. to nevím.
Ale snad tomu odborníci rozumějí.
Míra 15 cm není směrodatná.
Trochu z jiného soudku - ve vztahu k ochraně okouna za c.k.Rakouska a za první republiky - za c.k.Rakouska a v poválečných letech bylo pro chudinu ( a je řeč o většině populace ) dost vysoko do žlabu.
Brambory, zelí, houby na desítky způsobů příprav, kroupy , bramborové a moučné placky ..... a plevelná ryba, mřenky... ( viz. desetitisíce nyní už pozapomenutých lidových a krajových receptů ).
Jeden autor příběhů o lidech z Podolí uvádí jako jídlo chudých vorařů a jiné chásky od vody :
... do hrnce mírně osolené vroucí vody nasypej několik desítek okounků ( jen vykuchaných, se vším ostatním včetně šupin). Krátce povař, nech ve sklepě v hrnci vychladnouti . Z vystydlé vařené rybky obírej maso, k přikousnutí krajíc chleba.... ( volná parafráze)
V té době měli i malí okounci smůlu, byl bych ochoten věřit tomu, že spodní míru 15 cm stanovili jako ochranu před vyžráním druhu
Nsliver - Profil | Ne 25.11.2007 19:37:07
NVítek - Profil | Ne 25.11.2007 19:29:43
Nmirmen - Profil | Ne 25.11.2007 19:26:17
Pokud se o to skutečně zajímáš, máš možnost ověřit si to i z jiných zdrojů, mám teď dost velkou časovou tíseň a už se k tomu vyjadřovat nemohu.
NVítek - Profil | Ne 25.11.2007 16:47:24
Nivanv - Profil | Ne 25.11.2007 15:56:40
Nmirmen - Profil | Ne 25.11.2007 15:46:58
Kromě toho - rozhodující je kvalita generační ryby.
Ne všechno, co se přinese např.z kyselé vody nebo z vody, kde jsou přírodním výběrem rozšířené genotypy přizpůsobené místním podmínkám, je obohacením např. pro přehrady, rybníky atd.atd.
Nmális - Profil | Ne 25.11.2007 15:37:28
NCardinal - Profil | Ne 25.11.2007 13:49:55
NVítek - Profil | Ne 25.11.2007 12:43:56
Nmirmen - Profil | Ne 25.11.2007 12:35:24
> Vítek, růst ryby ( a tím i váha a míra) souvisí s podmínkami prostředí, ve kterém žije. Vše je to o úživnosti revíru, o tom, kolik potravy revír vyprodukuje, aby obsádka mohla růst.
Příklad : svého času ( cca 1970 - 1975 )byly na potoku Netřeba v areálu ZOO Dvůr Králové desetitisíce okounků .. vše ve velikosti 8 - 15 cm. Kousek nad 20 cm byl vzácností, podařilo se nám (pytlačícím klukům) chytit tak jednoho dvaceticentimetrového obra z několikaset kusů chycených celou partou za den.
Ani o několik let později se situace nezměnila.. zakrslíci, zakrslíci, zakrslíci...
K tomu "vysazování"... nebylo by třeba, pokud na revíru budou trdliště a kryty pro potěr zejmena bílé ryby( navíc , v současném tržním prostředí, na to asi organizace ČRS peníze mít nebudou nebo nebudou chtít dát , protože preferují jinou konzumní rybu).
Plodný věk u okouna .. druhým rokem života.O výtěr obavy nemám , spíš o kvalitu generační ryby.
NVítek - Profil | Ne 25.11.2007 12:09:49
NGeorgino - Profil | Ne 25.11.2007 11:58:45
Nmirmen - Profil | Ne 25.11.2007 10:50:31
Jsou dny, kdy se o lov okouna pokoušejí desítky vláčkařů s nejdokonalejší výbavou, se zkušenostmi .. a na správném místě v revíru s četnou osádkou okounů ( i ve velikostech 35-45 cm) .. a přesto se nezadaří a ten HLOUPEJ okoun na nástrahu nikomu nevlítne.
A lov samotáře , okouna nad 45 cm .. to je kapitola sama o sobě... tam ten "holej háček" ani náhodou nestačí.Něco jiného je, když okouni aktivně loví, natlačí drobotinu na mělčinu, až se rozlétají vějíře. Pokud tam dopadne cokoliv, co se jen trochu hne, pohybuje, leskne , tak je okoun na tom, jde po všem, co je slabší a na co si troufne. A .. samozřejmě .. přemnožení okounci do 10-20 cm na hladových vodách... to se ale nedá srovnávat s cíleným lovem okounů 35+.
NGeorgino - Profil | So 24.11.2007 17:59:19
Nmirmen - Profil | So 24.11.2007 17:52:27
Nedaleko Piešťan jsou písníky v Koplotovcích ( kousek od Hlohovce).
Jak to tam vypadá s rybařením ( přívlač na zubáče, ostrieža) ?
NWINKLEPICKER - Profil | So 24.11.2007 12:24:59
NGeorgino - Profil | So 24.11.2007 12:02:51
NKobrik - Profil | So 24.11.2007 12:00:17
NUL vláčkar - Profil | So 24.11.2007 11:54:58
Nmirmen - Profil | So 24.11.2007 11:42:44
Nkura11 - Profil | So 24.11.2007 10:35:59
Kde to žije - dravci
1:47NFotky ryb pouze na přívlač 107180
StNBurza na přívlačové nástrahy 33409
StNPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...















