- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaký prak na kukuřici?
Nazdar!
chtel bych si koupit nejaky prak na strileni kukurice na vzdalenost 20-40m. Momentalne mam takovy ten stary zeleny plastovy s malym gumovym kosikem (tak na 8 zrnek kukurice) Je celkem v pohode az na to, ze se do nej moc nevleze. Dival sem se u Pernicky na celkem slusnej prak s velkym kosikem z kuze. Vypadal dobre, ale chteli za nej 250,- coz se mi zda hodne a navic nevim, co se stane s tim kozenym kosikem, kdyz se casem zalepi od kukurice. Na Musove sem taky videl rakusaky a oni pri chytani na plavacku strileli prakem dokonce i koule krmeni, to by se mi taky libylo. Mate s tim nekdo zkusenosti? Diik
chtel bych si koupit nejaky prak na strileni kukurice na vzdalenost 20-40m. Momentalne mam takovy ten stary zeleny plastovy s malym gumovym kosikem (tak na 8 zrnek kukurice) Je celkem v pohode az na to, ze se do nej moc nevleze. Dival sem se u Pernicky na celkem slusnej prak s velkym kosikem z kuze. Vypadal dobre, ale chteli za nej 250,- coz se mi zda hodne a navic nevim, co se stane s tim kozenym kosikem, kdyz se casem zalepi od kukurice. Na Musove sem taky videl rakusaky a oni pri chytani na plavacku strileli prakem dokonce i koule krmeni, to by se mi taky libylo. Mate s tim nekdo zkusenosti? Diik
Autor diskuse: Holatko - , 1.8.2003 plavaná - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
21 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NTiba - Profil | Po 4.8.2003 22:03:42
Viděl jsem zakrmovací raketu domácí výroby. Velice jednoduché a přesné,že 100g kuku rozsypeš kamkoliv dohodíš na 1 m2.Stačí pevnější kelímek (něco z plastu) ucho z drátu, na dno přilepit cca 1cm silný polystyrén.Kelímek připevníš na karabinku bez návazců, naplníš kukuřicí a nahodíš kam chceš.Při dopadu se kelímek otočí vzhůru dnem a kuku se vysype.
NSikula - Profil | Po 4.8.2003 21:57:56
Maty - My, kluci z vesnice s šísprakem v ruce vyrůstáme. A pak, že se to hodit nebude. Ale těch woken a lamp pouličního osvětlení, co padlo na naše učení :o))
Nred.foot - Profil | Po 4.8.2003 13:04:50
není to prak na červy ? kterej prodavač ti to říkal ? ten prak za 250,- s koženým košíkem mám a je to v pohodě
NHolatko | Po 4.8.2003 12:44:48
All> Ted sem videl u obchode prak za 250,- Jako kosik neni pouzitej ani plastovej kosik, ani kozenka, ale takova silonova sitka (jako proti komarum, ale pevnejsi) o rozmerech asi 10x6cm ve tvaru elipsy. Ta sitka byla normalne uplne placata. Prodavac me tvrdil, ze ho ma a ze je uplne super... Znate to :-) Nemate ho nekdo?
NHolatko | Po 4.8.2003 12:40:12
Mirek S> Tak to ti musi upadnout prsty, kdyz te takovej ledovej kelimek od jogurtu sekne do ruky :-)
NMirek S | Po 4.8.2003 11:31:52
Holatko> Zkus partikl zmrazit v kelímkách od jogurtu, s trochou vody, pak nemusíš dávat šrot. Ale musíš mít aspoň polyster. bednu na přepravu, nebo ledničku do auta. Na střílení koulí mám doma dělaný prak, 2x 2 gumy 6x6mm, v délce asi 50 cm, vidlici na předsunutém držáku asi 25 cm před ruku, aby se využila délka gum. Košík z tvrdého drátu - kruh a v něm vpletenou část z florb. míčku. Natahování za držátko - očko z kůže.
Max. dostřel s boilí asi 100 m, s zamraženou koulí cca 4cm se dá střelit až 80 m, rozptyl ale asi 5-10 m.
Max. dostřel s boilí asi 100 m, s zamraženou koulí cca 4cm se dá střelit až 80 m, rozptyl ale asi 5-10 m.
NMarek | So 2.8.2003 17:29:26
podle mě pokud ho chceš něco dobrýho tak 250,- není moc, osobně bych volil ten co píše Šlehy.
To není věc na tejden a je důležitá.
To není věc na tejden a je důležitá.
NJaromir | So 2.8.2003 11:55:59
Aco zkusit zakrmovací raketu?Já ji používám a dá se s ní poměrně přesně zakrmit i na 80 metrech.
NSikula - Profil | Pá 1.8.2003 22:45:43
Já jsem si prak dělal sám, a neni to špatný. Chce to široký vidlice, leteckou gumu a kus kůže (tu sjem neměl, tak jsem obšil kolečko z džín). Na ten košíček jsem přidělal takovej divnej knoflík, aby se to dobře drželo. Velice přesně mi s tim lítaj kule ze šrotu. Samotnou kukuřici jsem nezkoušel. Nejdál jsem střílel zhruba 50 metrů, a co se přesnosti týče, tak jde jen o to se to naučit. Na 20 metrů střílim s přesností max. půl metru.
NPřema | Pá 1.8.2003 20:54:52
Holátko: už jsem o tom praku dneska psal, teď jsem si ho prohlíd - značka je Stonfo - modrozelený plastový držadlo, vidlice kovová, gumy zelený a košík je z měkký koženky nebo co to je. Používal jsem ho sice jen pár dní ale vypadá že snad něco vydrží, když už není zrovna lacinej. Tu kukuřici bych zabalil do koulí jak už tady někdo psal níže. Teď jsem si všim že asi to samý používá Rasto.
Ndaba | Pá 1.8.2003 17:09:20
V aquazone maji kov.prak za necele 200,- Teda aspon je vyfoceny v jejich katalogu.
NLuigin - Profil | Pá 1.8.2003 11:59:36
Multi:Vrhačka je starší teleskop ze kterého odděláš 2-3 díly (od špice)a na ten zbytek připevníš sítko na čaj.Pak dáš do sítka kuli krmení a už to mrskáš.Viděl jsem to letos na přehradě a lítalo jim to cca 100m přesně k bójce(kule asi 4-5cm).Možná se něco takového i vyrábí origo?Nevím.
NPřema | Pá 1.8.2003 10:21:35
Dobrý zkušenosti mám s plavačkářským prakem asi za 400 kaček - všechno na něm je údajně měnitelný a koule lítaj určitě přes 50m - neměřil jsem to. Je to italskej výrobek a měli ho loni v Praze v ul. Na Bělidle. Zlom vaz.
Nrasto | Pá 1.8.2003 10:10:20
Holatko:ja pouzivam Stonfo prak s kozenkovym vystuzenym kosikom.Dopravim to na vzdialenost 20-25m pomerne presne.Rozptyl cca 2m/2.Ked potrebujem dosiahnut vacsiu vzdialenost tak pri vareni kuku pouzijem posilovac (VDE brasem) ktory kuku trochu zlepi.Potom to drzu pohromade a da sa s tym aj strielat.Po dopade do vody sa to rozpusti.Zostane pachova stopa a kuku.Na gule je lepsi plastovy kosik.
NHolatko | Pá 1.8.2003 9:18:44
Folpy> Do ted sem tu kukurici dopravoval koulema srotu, tak jak pises. Problem je ale v tom, ze nekdy hold clovek nechce, aby se mu kolem krmnyho mista poflakovalo hafo bile ryby :-) A navic uz me nebavy tahat k vode pytle pomletejch klicku a srotu.
Slehy> No prak s plastovym kosikem sem uz taky nekde videl. Kdyz do toho kosiku nandas tu kukurici, tak pak asi musis mirit jakoby do nebe, aby ti to nevypadalo, zejo?
Slehy> No prak s plastovym kosikem sem uz taky nekde videl. Kdyz do toho kosiku nandas tu kukurici, tak pak asi musis mirit jakoby do nebe, aby ti to nevypadalo, zejo?
NFolpy - Profil | Pá 1.8.2003 7:01:35
Jak napsal Šlehy. Pokud kukuřici neslepíš do koulí, tak budeš prakem, na tu vzdálenost 20 až 40m, krmit půl rybníka. Do cca 30m se nechaj koule házet rukou. Na větší vzdálenost jsou lepší a přesnější než prak "vrhačky".
NLubo | Pá 1.8.2003 6:23:18
Jak napsal Šlehy. Nejlepší je kovovvý prak s plytkým plastovám košíkem (ten můj je měkčí). Já si před třemi lety koupil kovový prak za 300,-Kč ale měl takovou hlubokou, uzkou, plátěnou, tmavě zelenou kapsu. Pak jsem zjistil že to je na boilí. Dokoupil jsem si proto k tomu plytký plastový košík a dutou gumu (cca 80,- kč), vyměnil to a prak slouží perfektně. Mojí kámoši tu kapsu měnili za různé náhražky košíku (např. z rozpůleného plastového míčku), ale není to ono.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - plavaná
PáNNaviják Centrepin 5902
StNKlub přátel Bolognese 1768
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
. . . NSamo domo splávky 1923
. . . NPrak na krmení 243
. . . NBoloňka a předpřipravené sestavy 19
. . . NBolognese 5/6 m 5
. . . NColmic nebo Sportex? 3
. . . Nvlastnosti prutu 7
. . . NCo je to za rybu? 37
Co je nového - plavaná + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - plavaná
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - plavaná
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
11.7.Rybářské závody -Stare Sedliště
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
29.8.Rodinné dětské závody 29.8. -...
3.10.Rybářské závody Bylany Podzim
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73









