- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Máte někdo zkušenosti s jerkbaity?
Uvítám jakoukoli zkušenost.Chystám se něco vyrobit a na podzim vyzkoušet.
Autor diskuse: Lubomír - Profil , 1.8.2003 dravci - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
7 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NLubomír - Profil | So 9.8.2003 17:52:29
Mně by taky zajímal zdroj jerků a hlavně cena.Chtěl bych eventualně nějakej koupit nebo si ho aspoň prohlídnout.Mám slíbeno od truhláře,že by mi je vysoustružil,potom bych je nabarvil a napral tam trojháky.
Nred.foot - Profil | Čt 7.8.2003 7:46:17
rozumbrada : zajímavej poměr. skoro jak z reklamy na šampon
NRozumbrada - Profil | St 6.8.2003 0:28:57
Radek Ch. + Lukáš J: dřina to rozhodně je, ale nához není problém. Pokud je odpovídající naviják (mám na mysli multík). Osobně používám Abu Ambassadeur UC 6501C, ale vhodnější by byl UC 6500C (na levou ruku). Jo a prut Penn Millenium Jerkbait 198cm 40 - 80g. Chce to ovšem přitvrdit na těch cca 140g, neb například jerky Salmo dokáží tento klacík ohnout jako prd. Nedokáži si ale představit jak dělám různé sprostocviky s prutem delším než dva metry. Jak to děláte s pruty 2,70m??? To jsou u vás tak vysoké břehy??? Případně máte jachtu se dvěma palubami??? :-))) Ale co, asi to funguje a to je hlavní!!! Jo a rád bych se seznámil s vašimi výrobky, protože nehodlám kupovat předražené jerky Made in USA. A další dotaz se týká typů jerků. Na hladinové nemám moc záběrů, ale na potápivé je to bez problémů a mohu prohlásit, že v porovnání s wobblery je účinnost tak 65:35 ve prospěch jerků. Tak se mějte fajn a těším se na odpověď.
NLukáš J - Profil | Út 5.8.2003 21:20:17
Já s jerkama začal, protože jsem je viděl u Radka, on má prut 2,7m 30-60g (DAM?), já 3m 30-60g Penn millenium spinn. S tím se dá jerk docela pohodlně (spíš vláčný švih, než silné máchnutí)nahodit. Loni jsem na to používal 2m plný laminát, ruce bolely jak prase, ale rozhodně se člověk mohl do náhozu opřít, jak chtěl. Výsledný nához při míň námaze je lepší pro 30-60g. Penn vyrábí i pruty speciálně na jerky v délce 1,98 a tuším 2,7m náhozovka 60-120g a vyšší. Technika - dělej,co tě napadne silné škuby kamkoliv, stání na hladině...
NRadek Ch. | Út 5.8.2003 21:18:11
Gustav.N - prut ABU o gramáži 20-60 - je to tvrdá palice, ale s měkkou by jsi nenahodil. Jerky jsou fakt těžké. Naviják taky ABU - Garcia - přesné označení už nevím. Mám ho na ty Jerky už třetí nebo čtvrtou sezónu a pořád drží. A fakt dostává na prdel, je to silový způsob lovu. A technika ? Loví se v mělčinách a po nahození s tím furt škubeš ze strany na stranu a ve vodě děláš rozruch. Já jsem s tím začal tak, že jsem v autě nechal všechny ostatní nástrahy ( Rapaly, tvistry, třpytky ) a to proto, abych se přesvědčil o tom, že se na to dá chytat. Po pár neúspěšných hodech bych tomu asi přestal věřit a vrátil bych se k osvědčeným.
NGustav.N | Út 5.8.2003 10:00:27
Radek Ch: no a jaké vybavení používáš? A jak je to s technikou lovu?
NRadek Ch. | Ne 3.8.2003 14:25:00
Na Jerky občas chytám a dělal jsem si je taky sám. Zkušenosti ? Není to všelék. Když neberou, tak ani Jerky nefungují. Je to ale selektivnější nástraha - mám je ve velikostech okolo 25 cm, některé i větší. Dají se na to vyprovokovat větší štiky, ale ani to není pravidlem. U mne to jde s většíma štikama z kopce. Loni měla 71, předloni 81, přdpředloni 90.Je to taky dřina s tím chytat, bolí z toho nahazování ruka, jak je to těžké. A okolní rybáři občas brblají, že to tím nahazováním plaším - pěkně to o tu hladinu pleskne
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.











