- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zkušenosti s twisterovými pruty
Chci si pořídit prut speciálně na twistry. Používám hlavičky do 5g (nejčestějí 3g). Prut bych chtěl zejména používat na okouny a candáty, někdy i na pstruhy(stojáky). Do výběrového řízení se dostaly zatím tyto typy:
Abu Conolon CS 90-UL, 0-15g, 275cm
SYRIUS Jig Spin 2-15g, 1-10g, 270cm
U obou prutů by mě zajímaly praktické zkušenosti a jejich použitelnost pro uvedené druhy ryb. Pokud máte někdo další typ, dejte vědět. Předem ale upozorňuji na to, že přes 3500,- Kč se mi jít nechce.
Děkuji předem za vynechání invektiv vůči různým značkám a udržení se tématu otázky.
Abu Conolon CS 90-UL, 0-15g, 275cm
SYRIUS Jig Spin 2-15g, 1-10g, 270cm
U obou prutů by mě zajímaly praktické zkušenosti a jejich použitelnost pro uvedené druhy ryb. Pokud máte někdo další typ, dejte vědět. Předem ale upozorňuji na to, že přes 3500,- Kč se mi jít nechce.
Děkuji předem za vynechání invektiv vůči různým značkám a udržení se tématu otázky.
Autor diskuse: MilosF - , 28.6.2003 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
10 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NCetus | Pá 11.7.2003 18:27:38
Mám asi tři týdny Jaxon Odeon 2,7m do 9g. S vláčkou zatím začínám a prut mám krátce, ale i tak jsem s ním zatím spokojen. Trochu mi přišla nezvyklá krátká rukojet, ale zvykl jsem si.
NForest - Profil | Pá 11.7.2003 13:58:07
Mám stejný prut jak Karel, ale v délce 3.0 m. Je to fakt o něčem jinym. Ale občes se mi stává, že vlas se zamotává kolem prvních oček, což se mi u jiných prutů nestávalo. Ale jinak je fakt super. Ta cena není tak vysoká. Já ho používám i k marmiškování. Zdolal jsem na něj štiku 73 na Moravě na 0.18 vlas a takovej zážitek bych přál každymu.
Nzubáč | Po 7.7.2003 8:46:42
Mám Ron Thompson 7-22g, je to dost dobrý prut, ale v poslední době se ze zdravotních duvodu věnuji přívlači jen okrajově a tak když se nic moc neděje přestrojím si feeder 3,30 na přívlač a jedu. Chová se velni dobře a s 0,5 ou špičkou je velmi citlivý při vedení nástrahy, záběru i zdolávání ryby...
Nkusus - Profil | St 2.7.2003 6:54:22
Mam Jaxon Phanton 5-25g a kvalita zpracování je dost mizerná.Jinak jsem si mněl vybrat jemnějši prut, zdá se mi na podobné použití(nejčastěji hlavičky 5g,občas i rotačky) dost tvrdý. Asi bych šel do toho Abu.
NMilos - Profil | Út 1.7.2003 13:42:02
Mam presne ten Abu,co o nem pises.Na prvni pohled a omak se mi zdal prehnane silny blank u rukojeti,ale po 2 letech vlaceni ho mam nejradeji,Mam jeste Conolon premier 10-30,proti tomu je to poleno.Neni to ale zvejkacka,jak bys mozna cekal.Takze,zatim ryby do 70 cm v pohode,vcetne kapra 65 za ocas na 0.18,zadna zavada a mlaskam si,trochu delsi rukojet neni na zavadu,verim mu.Neuveritelne lehkej.Urcite metrovka nebude problem.Abu je Abu.Stastnou ruku.
NOsprey - Profil | Po 30.6.2003 20:46:41
Jestli ti vyhovuje Jaxon, osahej si nový Odeon jig 1 - 9 g ve 290 cm. Měl jsem v ruce všechny Jaxony, na které jsem narazil, vybral jsem si tenhle. Na candáta ale bude trochu slabší.
NPB - Profil | Po 30.6.2003 10:53:04
Jsem na tom úplně stejně jako Karel, jen toho kámoše mám jen jednoho.
NKarel | So 28.6.2003 20:18:21
2 roky pravidelně používám na lehké twisterování prut Jaxon Atlantis Jig Spin, 2-10g, 270cm a po letech zkoušení prutů různých značek jsem konečně naprosto spokojený. Stejný prut používají i dva kolegové a taktéž si ho chválí. Cena je velmi příznivá cca 1900,-Kč.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
PáNÚhoří sezona 2012 10518
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
PáNBurza na přívlačové nástrahy 33421
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











