- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Prosím o radu, jaký prut mám pořídit na plavanou?
Můj předpoklad je zátěž 5-25 g a délka 4,20. Nevím, zda je to správná volba a jakou značku?
Díky za radu.
Díky za radu.
Autor diskuse: Chad - , 27.4.2003 plavaná - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
13 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NOsprey - Profil | St 30.4.2003 17:35:56
Všichni tady mají pravdu a vcelku souhlasím. Chytám teď ale chvíli na 5 m bolonézku a těch 80 cm navíc je místy znát. Z matchových prutů bych zkusil tu Catanu. To je prut, o kterém se dá říct, že člověk ví, co má. Jinak match i slušná boloňka zvládnou kapra přes 50 cm v klidu, chce to jen trochu prostoru. Projdi obchody, protřep a potěžkej, poraď se s peněženkou a určitě si vybereš.
NLadys | Út 29.4.2003 10:21:06
Dal jsem na rady a zakoupil Shimano Catanu a je to opravdu zážitkové maso..akorát jsem v nadšení ohýbal poslední díl a radoval se jak na svou lehkost a jemnost je pevný až jsem ho zlomil chce to opravdu jemné zacházení není to laminát...
Njariss - Profil | Út 29.4.2003 9:58:11
Koupil jsem letos TRABUCCO NEXUS 5000 ve 4,2m a jsem s ním naprosto spokojenej. Rychlá akce, 5-20g. Bohužel nemůžu moc porovnávat. Nej ryba zatím kapr 44cm a divokej lín 38cm vše na 0,10 návazec a 5 masňáků. Jsem velice spokojenej.
NMirek S | Út 29.4.2003 9:38:53
Já koupil na jaře Byron Black Dynamic 3,6m 7-25g a jsem taky spokojený, jen nemám porovnání s jinou značkou. Zdá se mi dost rychlý a zatím kapr 46 celkem bez potíží, i když s 0,13 návazcem jsem na něj nepospíchal. 3,6 m jsem bral hlavně z důvodů zarostlých vod, a dost špatně se to shání, tenhle je z bazaru.
Nzubáč | Út 29.4.2003 5:59:48
Měl jsem v ruce Tubertini Fanatic 3,90 i 4,20m , dobré pruty, velmi rychlé, oproti nim je Catana měkká žvýkačka, i cena v pohodě 2400 (2700) Sk...
P.S. nemám je odzkoušené, ale první dojem je takový, uvažuji o prodeji Catany a koupi toho 4,20 m Tubertini ...
P.S. nemám je odzkoušené, ale první dojem je takový, uvažuji o prodeji Catany a koupi toho 4,20 m Tubertini ...
NKrcma | Po 28.4.2003 20:37:31
Hodně kluků má Shimano Catanu a jsou spokojeni.Já osobně mám TRABUCCO STRATUS MATCH 7000 MT 3,90;3díly;5-15g a na lehkou plavačku to je taky špica proutek.Max.kapr zatím 56cm a stopnul jsem ho na 2m s 0,16 silonem.Je to těžkej výběr co koupit,ale každopádně nějakou značku,která se věnuje dost plavané -Shimano,Trabucco,Tubertiny,Milo apod.Hodně štěstí při volbě.To Shimano je fakt dost dobrý i v poměru cena/výkon
NVydra - Profil | Po 28.4.2003 18:48:35
Mam taky Catanu 420FA a mohu jen doporucit, jako zacatecnik s plavackou me prut uplne nadchl a nezklamal. Takze kdybych mohl jeste jednou volit, sel bych znova do Catany:))
NPobřežní candát | Po 28.4.2003 10:33:02
Vlastním ROBINSON CAMARO 4,20. 3 díly, rukojeť korek - pěna. cena 1960,- Kč. Teď s ním otvírám druhou sezónu a jsem spokojený.Rekord kapr 62 cm.
NPavel Z. | Po 28.4.2003 9:10:28
Mám Catanu 450FA a myslím si, že těch 30 cm navíc je užitečných, pokud nechytáš vyloženě na malých revírech.
NTom - Profil | Po 28.4.2003 6:58:48
Mám Trabucco Performance přesně těchto parametrů. ale je celá řada levnějších neméně dobrých. Kdybych si znovu vybíral pruty pro závodění(mám 4x ty samé), možná bych volil tu samou značku ale jiný typ - levnější tento stál 4600,- I pro závodní chytání se plně shoduji s kolegy co odepsali přede mnou.
NMichal | Ne 27.4.2003 18:47:03
Mám Shimano Catana 420 a jako předchzí pisatel ho mohu jen doporučit.Chytám na něho rok a zatím super,stál mě 2.490 kč.
NGeorgino | Ne 27.4.2003 13:07:20
Záleží na tom, kolik chceš do prutu investovat. Z levnějších se mi docela líbí MILO. Já vlastním shimano Catana 420 FA a za ty peníze to je kvalitní proutek (2600 kč) Jinak myslím že ty vlastnosti, které jsi napsal jsou dobrá volba.Pruty nad 3000 korun jsou pro mě jako studenta příliš drahé takže v nich nemám moc přehled. Přeju šťasný nákup
Živě na MRK.cz
Kde to žije - plavaná
10:41NNaviják Centrepin 5900
StNKlub přátel Bolognese 1768
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
PáNSamo domo splávky 1923
. . . NPrak na krmení 243
. . . NBoloňka a předpřipravené sestavy 19
. . . NBolognese 5/6 m 5
. . . NColmic nebo Sportex? 3
. . . Nvlastnosti prutu 7
. . . NCo je to za rybu? 37
Co je nového - plavaná + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - plavaná
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - plavaná
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
11.7.Rybářské závody -Stare Sedliště
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
29.8.Rodinné dětské závody 29.8. -...
3.10.Rybářské závody Bylany Podzim
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











