- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaky prut a navijak na sumika na privlac?
Pokud mozno, prodejci nevyjadrujte se nebo uvedte, ze tuhle znacku prodavate. Jinak v tom bude zase jako obvykle bordel.
Autor diskuse: Karel - Profil , 25.3.2003 dravci - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
14 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nvicx | Čt 3.4.2003 13:46:55
na bežnú prívlač používam Berkley fireflex 2,6m do 40g, sumiky do 110cm idu von "na prsa" do 5min, na vacsie mam Scierru 3m do 60g a to uz mozem tahat 16cm magnumu proti prudu na Dunaji :)
co sa tyka navijaku, odporucam IBA multi, pretoze som vybil za 1 rok shimano, jedine ak zebco, ale to som nezohnal :( s multi vlacim uz piaty rok a uplna pohoda, bez znamky unavy (abu UC 5601C). Co sa tyka nahodov, daju sa hadzat nastrahy od 7g bez problemov, lahsie iba s cvikom :) snuru mam 0,2 fireline. (ufff to je dlhe :)) )
co sa tyka navijaku, odporucam IBA multi, pretoze som vybil za 1 rok shimano, jedine ak zebco, ale to som nezohnal :( s multi vlacim uz piaty rok a uplna pohoda, bez znamky unavy (abu UC 5601C). Co sa tyka nahodov, daju sa hadzat nastrahy od 7g bez problemov, lahsie iba s cvikom :) snuru mam 0,2 fireline. (ufff to je dlhe :)) )
NGoba | St 26.3.2003 10:35:01
Slamáčku > letos už ho mám, z Austrálie za 3000,-, protože u Kajmana za to chtěj 9000,-
NKarel - Profil | Út 25.3.2003 18:55:13
Diky. Takze s pennem asi chybu neudelam. Ja ke je srovnani v navijacich penn - shimano? Tentokrat mam na mysli vydrz pri tahani tezsi nastrahy a rovnez tezsi ryby. No to druhe neni tak jiste.
NGoba | Út 25.3.2003 16:16:56
Naviják >
Mithell: ALU 298 nebo Nautil
Shimano: TwinPower nebo vejš (Biomaster,Stella)-Stradic snad 2 sezony vydrží
Daiwa: Capricorn
Penn: Prion
multiplikátor libovolný: Shimano, ABU a pod.
Mithell: ALU 298 nebo Nautil
Shimano: TwinPower nebo vejš (Biomaster,Stella)-Stradic snad 2 sezony vydrží
Daiwa: Capricorn
Penn: Prion
multiplikátor libovolný: Shimano, ABU a pod.
NGoba | Út 25.3.2003 16:05:58
Penn > ano
gramáž > musíš si ujasnit velký význam hmotnosti náčiní při vláčení, ono je hezké mít 120g vláčák a solidní naviják - to se pak s nějakejma 10-15kg čudlama nemusíš moc přetahovat, ale těch hodin, co máváš prutem o 100-200g těžším než je standartní dostačující štikovej univerzál (270cm 60g), je neúměrně více oproti počtu ulovených ryb.
Myslím že by vyhovoval Cormoran CarboStar de Lux - dělaj model 40-80g, jakýkoli lososák "salmon spinn" (i modely do 60g) nebo zmíněný Penn 30-60g, když zvládneš vláčet s 3metrovým prutem - dělá Penn i 20-100g model, Spro Innotec Spinn 40-80g a další
gramáž > musíš si ujasnit velký význam hmotnosti náčiní při vláčení, ono je hezké mít 120g vláčák a solidní naviják - to se pak s nějakejma 10-15kg čudlama nemusíš moc přetahovat, ale těch hodin, co máváš prutem o 100-200g těžším než je standartní dostačující štikovej univerzál (270cm 60g), je neúměrně více oproti počtu ulovených ryb.
Myslím že by vyhovoval Cormoran CarboStar de Lux - dělaj model 40-80g, jakýkoli lososák "salmon spinn" (i modely do 60g) nebo zmíněný Penn 30-60g, když zvládneš vláčet s 3metrovým prutem - dělá Penn i 20-100g model, Spro Innotec Spinn 40-80g a další
NAlan | Út 25.3.2003 12:30:16
S dovolením upřesním, 80-150 není akce, ale optimélní hmotnost zátěže.
NCatfish | Út 25.3.2003 12:26:50
Na naše podmínky bych nekupoval příliš tvrdý prut!!! V některé literatuře a od některých se dozvíš, že přiměřená akce je 80-150... Ale viděl jsem daleko měkčí pruty, které by byly vhodnější - taky se chystám na sumce na přívlač. Teď jsem na výstavě v Brně okukova PENNy a myslím, že by to mohlo být ono - při menší hmotnosti (prutu i odhozové hmotnosti) dostačující pevnost.Charisma, Millenium nebo Prion - všechny mají vynikající páteř při citlivé špici a dobré hmotnosti! Určitě by ti poradil Goba, tak trošku nadšenec do PENNů. V praxi jsem měl možnost vyzkoušet Hypron Spinn 30-60 od DAMu a dá se o něm říct to samé - teď se už neprodává. Asi bych volil 270ku, odhoz 30-60 nebo 40-80. Naviják - to bude horší - radši bych volil taky něco s čím má někdo zkušenost - tady bych si taky nechal i já poradit... Líbila se mi Tica Libra GB4000, Stradic, ale i Okumy... NEPRODÁVÁM ŽÁDNOU ZNAČKU!
Npampalini - Profil | Út 25.3.2003 12:13:35
Záleží na vodě, na čistou přehrahu stačí prut okolo 2,7 m do 60g, na řeku bych volil tužší okolo 90g. Slušný pruty bys vybral od Cormorana, Schimana nebo Sportex. No naviják velikosti 40 pokud možno kvalitní a na něj šňůru o pevnosti minimálně 10 kg na přehradu a na řeku mnohem pevnější. Celkově záleží na fizyckých dispozicích rybáře a na terénu.
NOtto - Profil | Út 25.3.2003 10:02:37
Ja mam na sumce Shimano DiaFlash 15g, 2.40m
:-))). Vytahal jsem jich na to asi 20 do 110cm, nicmene vsechno to byly nahodne ulovky.
:-))). Vytahal jsem jich na to asi 20 do 110cm, nicmene vsechno to byly nahodne ulovky.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
13:41NKayakfishing a kajakorybaření 20681
12:56NKurz Teo Daška pro Otoše 304
10:17NBurza na přívlačové nástrahy 33406
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.












