MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Dozor mládeže

Jak vlastně má probíhat onen dozor? Je dospělý rybář odpovědnou osobou ve vztahu k jinému? Dle zákona jsou to přece rodiče, kdo za dítě odpovídá. Námitka, že rodič nerybář tomu nerozumí – neobstojí. Odbornou průpravu má přece mladý rybář v ryb. kroužku. Kromě toho i laik by se měl vyznat v tištěném rybářském řádu. Jak postupovat v případě, že rybář loví na jednom místě a ten mladý chce vláčet? Jak je to s dozorem, když se rybář rozhodne lov ukončit? Musí končit i ten mladý a hledat dozor jiný? Těch otázek je více než dost.. navíc nejsou definovány u mládeže žádné povinnosti dozoru uposlechnout.

Autor diskuse: Laďa
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 5.3.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Radynek Čt 6.3.2003 8:14:43
LEVIT/v MRS dozor neplati na MP druhym rokem.
N Frk St 5.3.2003 22:18:57
LEVIT/ Souhlas.
N stilet - ® St 5.3.2003 20:51:11
Na P vodách - dozor nad 18 let - je to dost o právní odpovědnosti za nezletilce. Ne jenom, že něco provede, ale hlavně - kdo je zodpovědný za to, pokud se mu něco stane. V okamžiku, kdy uslyším:" Uděláte nám dozor?" , většinou balím prut a hlídám, případně radím, nebo tak něco.
N Sikula - ® St 5.3.2003 20:50:49
No a před tim to platilo i na MP. Teď příklad je mi 14 , mám 70kg a k metru devadesát. Potřebuju dozor? Jsou chlapi, který maj míň jak já ve váze i výšce. Todle je bezva případ totální kraviny...
N LEVIT - ® St 5.3.2003 14:19:25
Marek is right! Na MP vodách už minimálně 4 roky žádnej dozor neplatí, pro mládež platí jen omezení při lovu na rybku a počtu prutů.
A na P vodách je to tak, že do 15 let dozor potřebují, ale bližší specifikace kromě plnoletosti dozoru jaksi chybí. V MRS je to malinko víc definované.
N Marek St 5.3.2003 12:56:50
díval jsem se do RŘ MRS i ČRS a dozor je nutný jen na pstruh. revíru !
N rychet - ® St 5.3.2003 10:48:33
MP vody - mládež do 15-ti let může lovit na 1 prut (bez dozoru).Dětem do 10-ti let se povoluje manipulace (krásné slovo v rybařině) s udicí bez příslušných dokladů na jeden prut držitele povolenky staršího 18-ti let v rozsahu jeho oprávnění. Mládeži do 15-ti let se nepovoluje lov na živou rybku.Mládež od 16-ti do 18-ti má stejná práva jako dospělý člen.
To znamená pokud má dítě vlastní povolenku, může na MP lovit bez dozoru (změna v RŘ od 1999). Ustanovení o dětech do 10 let-dítě nemá povolenku,chytá na tvůj prut-dozor je jaksi automatický.
N Fery St 5.3.2003 10:41:24
Od 10-ti let nemusí mít na MP vodách dozor žádný.
N Cyril St 5.3.2003 10:16:24
Pokud ty děcka musí absolvovat každoročně několika měsíční ryb. kroužek zakončený stejným testem jako dospělí,tak docela nechápu,proč ještě nějaký dozor.Na to by měla stačit RS.
N red.foot - ® St 5.3.2003 10:04:28
před třemi roky na jaře za mnou přišli dva kluci, jestli bych jim nedělal dozor. řekl jsem, že jistě. každý chytal na jeden prut a já jsem jen po očku koukal, co se od nich přiučit :-) rozhodně to význam má, jen kdyby nebyli lidi takový sobci a vyšli si trošku vstříc. jen trochu
N Piškotus - ® St 5.3.2003 9:40:38
No když mi bylo 8let a jel sem na kole na rybník a jelikož pršelo nebyl tam nikdo tak sem smutně jel na druhej a tam dědek co mě poslal do prdele tak mě to pěkně sralo.Je to celý na pytel a nevim co na to říct.
N Pavel Z. St 5.3.2003 8:57:00
1) O odpovědnosti nic nepíšou, ale určitě dozor není to, že sedíš 20 m od něj a nic nevidíš a neslyšíš,
2) pokud chce mladý vláčet, bude muset si sehnat vláčející dozor,
3) když dozor lov ukončí, musí si mladý sehnat dozor jiný.
N mach St 5.3.2003 7:47:05
V SR je to naprosto jasné, děti od 6 do 10 chodí chytat s dospělým rybářem, od 10 do 15 také, jen na pstruhových nebo lipanových vodách je určeno, že dozor muže vykonávat rybář, který se písemně zaváže vykonávat dozor a ten je uvedený na povolence dítěte. Proto je také na každém z nás jestli dítě bude chtít dozorovat, protože z toho vyplývá i právní postižitelnost dozoru ...
N xroman St 5.3.2003 7:45:23
Neni mi vubec jasne, proc vubec vznikla potreba nejakeho dozoru. Napadaji me dve moznosti:
1) Kvůli bezpecnosti mládeze pri chytání-utopeni ap. Ale pravdepodobnost, ze se dite utopi pri rybolovu je znecne mensi, nez ze je prejede auto na ulici. Navic svaz prece za dite neni pravne
odpoveny.
2) Aby se dite chovalo u vody adekvatne - pytláctví ap. Deti se ale podle me nechovaji pri rybolovu hure nez dospeli, spise bych mel obavu, zda nepochyti nejakou zhovadilost od dozoru.
Dozor je podle me prezitek, za dite odpovidaji vyhradne rodice, pokud je samotne k vode pusti, nevim, proc by jim mel v rybolovu svaz timto zpusobem branit.
N brach - ® St 5.3.2003 6:43:41
Vč.kraj:
MP vody - mládež do 15-ti let může lovit na 1 prut (bez dozoru).Dětem do 10-ti let se povoluje manipulace (krásné slovo v rybařině) s udicí bez příslušných dokladů na jeden prut držitele povolenky staršího 18-ti let v rozsahu jeho oprávnění. Mládeži do 15-ti let se nepovoluje lov na živou rybku.Mládež od 16-ti do 18-ti má stejná práva jako dospělý člen.
P vody - dětem do 10-ti let se povoluje manipulace s udicí bez příslušných dokladů na prut držitele platné povolenky staršího 18-ti let v rozsahu jeho oprávnění. Mládež do 15-ti let může lovit na jeden prut pouze v doprovodu osoby starší 18-ti let, která musí být držitelkou pstruhové povolenky. Povolenku může mládež do 15-ti let získat po absolvování I.ročníku rybářského kroužku. Může lovit muškařením, přívlačí na třpytku a rostlinnou návnadu. Mládež od 16-ti do 18-ti let má stejná práva a povinnosti jako dospělý člen.

Tato ustanovení jsou tak nejasná, že jako RS bych něvěděl v některých případech, co dělat.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSkvělé tipy na úspěšné krmení!

Připravili jsme pro Vás výběr nejoblíbenějších návnad a nástrah! Právě jsme naskladnili veškeré oblíbené krmení. Nakupte čerstvé a vyražte k vodě!


akce, rybareniStarfishing - Rybářské lehátko Stalker

Za 2399
starfishing - rybářské lehátko stalker


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Braunstar s.p. Rybářské potřeby - Braunstar s.p.

Ústí nad Labem, Moskevská 44