- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co je dle ryb řádu návazec?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMartin M. - Profil | St 7.8.2002 23:59:37
NMirek S | Pá 2.8.2002 14:10:20
NOrion | Čt 1.8.2002 23:00:08
NOrion | Čt 1.8.2002 22:57:38
NAlan | Čt 1.8.2002 10:17:30
Já v tom nevidím žádný problém. Chci-li chytat, nezajímají mě žádné kroužky a podobné přežitky. Jednoduše si vyřídím formality a pravidla potom sám nastuduju. Zodpovědnost za mé další konání je pouze na mně.
A k tvému nepovedenému pokusu o paralelu s nimrody. Asi sám víš, že je mimo mísu. Jenže já si ani tady nedělám iluze. Klidně to může být tak, jak si nedokážeš představit. Já teda dokážu. Úroveň tuzemské "lidové myslivosti" tomu napovídá.
NMirek S | Čt 1.8.2002 10:07:42
NMirek S | Čt 1.8.2002 10:03:03
NOrion | St 31.7.2002 21:04:14
NMirek S | St 31.7.2002 9:45:21
Nmartin - Profil | St 31.7.2002 9:33:56
NMirek S | Út 30.7.2002 15:23:01
NAlan | Čt 25.7.2002 12:18:22
Zlatou udici jsem kdysi dělal taky. To je docela dobrej trojboj, kterej by prospěl komukoli. Normálka jsem málem vyhrál plavačkovou část, kdyby ten hajzl z Budějic nenachytal tolik cejnů. To se to chytá, s fotrem za prdelí! Můj pytel ouklejí stačil kurva jen na druhé místo. Celkově jsme skončili třetí.
RŘ ve znalostní části sice je, ale v takové té klasické podobě, kde k zodpovězení stačí citát. Náš problém je spíš do Zlatého paragrafu.
NOrion | St 24.7.2002 21:00:33
Npike | St 24.7.2002 20:03:11
NAlan | St 24.7.2002 18:36:52
NAlan | St 24.7.2002 18:27:28
NOrion | St 24.7.2002 18:21:25
NAlan | St 24.7.2002 17:07:25
1) cituješ RŘ: "Kdo loví ryby udicí na vodách MP, smí k tomu používat nejvýše dvou prutů (udic),je tady čárka tak že pozor: u každého nejvýše o dvou návazcích s jednoduchými háčky".
MM tudíž uvažuje v souladu s RŘ. Jím navrhovaný systém jsem viděl v jednom z našich časopisů. Šlo o radu, jak nastražit rousnici, s potvrzením správnosti řešení podle RŘ.
2) dále: "Chytá-li na dvojháček nebo trojháček, na živou či mrtvou rybku, smí mít pouze jeden návazec." a dodáváš "Ono je to jednoduché tak že pokud použiješ dvoj nebo troj háček smíš mít na prutě pouze jeden.".
Jen se ptám co myslím tím "jeden"? Jeden dvoj- nebo trojháček, nebo jeden návazec? Jestli totiž myslíš jen jeden Xháček, tak jsi své mládeži zatajil víceháčkové systémky, které, domnívám se, jsou legální a navíc i šetrné. Můj výklad je, že v případě použití Xháčku je povolen pouze jeden návazec. Ale JEDEN návazec s NĚKOLIKA víceháčky.
Tak teď jsem zvědavej, jestli tomu je vůbec rozumět.
NPavlis - Profil | St 24.7.2002 11:09:12
NKnecht - Profil | St 24.7.2002 9:51:50
Kdyz uz citujes RŘ - rad bych z toho vypichnul(nevytrhavam to z kontextu!) - "o dvou navazcich s jednoduchymi hacky" (vsiml sis toho mnozneho cisla?!)A to je ten problem, nad kterym duma MM. Spravne by tam asi melo byt - " o dvou navazcich s jednoduchym hackem" (stejne jako je to u dvoj a trojhacku - tam je to bez diskuse!) a bylo by to naprosto OK a v mezich nasich zkusenosti a chapani. Takhle je to nejednoznacne a dle meho to opravdu dovoluje tem malinko absurdni vyklad - vice jednohacku na navazci.
Je to jen slovickareni, ale nikomu nepreju, kdyz se k podbnemu problemu dostane u opravdu dulezitych dokumentu - smluv - tahani po nasich soudech je fakt lahudka!
NPavlis - Profil | St 24.7.2002 6:16:56
Kdo loví ryby udicí ve vodách mimopstruhových, smí k tomu používat nejvýše dvou prutů (udic), u každého nejvýše o dvou návazcích s jednoduchými háčky. Chytá-li na dvojháček nebo trojháček, na živou či mrtvou rybku, smí mít pouze jeden návazec. ...
Umělé vláčecí nástrahy mohou mít podle své konstrukce maximálně tři háčky (jedno až trojháčky). ...
Při použití mrtvé rybky k přívlači a při lovu na živou rybku mohou být použity víceháčkové systémy s maximálně třemi háčky (jedno až trojháčky).
Takže v tom nehledejte žádné výjimky ani chytáky. Nejsem právník, proto to čtu to jako člověk (omlouvám se všem právníkům, nechci je urazit). Když chytám na jednoháčky, můžu mít na udici DVA a tedy dvě nástrahy. Když použiju dvojháček (trojháček), může být jen JEDNA nástraha, stejně tak se dá chytat jen na JEDNU rybku nebo JEDNU třpytku (wobler, ...). Rybka nebo třpytka (atd.) může mít na sobě až 3 dvojháčky (trojháčky).
Možná jsem hloupej, ale když to takhle budou dělat všichni, nebudou mít nikdy problémy s RS ani vlastním svědomím.
Takže souhlas s Orionem a spol.
NOrion | Út 23.7.2002 23:21:35
NMartin M. - Profil | Út 23.7.2002 21:16:56
Nevidim v tom zadne obchazeni RR nebo vychcanost. Myslim, ze i tvurci RR na tohle mysleli a zamerne to touto formulaci dovolili.
(PS: sam jsem nikdy nepouzival vice jak 2 jednohacky nebo jeden vicehacek)
NOrion | Út 23.7.2002 19:00:26
NRadynek | Út 23.7.2002 12:07:57
vysledek vam ukazu.Meli sme s tim dost hadek a vysvetlovani.
Nmartin - Profil | Út 23.7.2002 8:47:38
Znám ryb. řád. V něm se hovoří o návazcích a ne o počtech háčků. Jde o to, zda se za návazec počítá i háček bez odbočky. Tuším v Kajmanovi jsem viděl obrázek, kde se chytalo na živou rybku. Ta byla na kmen. vlasec přichycena jednoháčkem a vedle těla byl na kmen. vlasci volně trojháček. Podle tebe tedy dva návazce, podle Martina M. jeden.
NGoba | Út 23.7.2002 8:26:32
Návazec stejně není nikde zatím specifikován a můžete bejt klidný, protože co se mě týká, stejně už dávno chytám výhradně na dně a tak používám jen jeden jednoháček kvůli zamotávání a zachytávání za kameny a pod..
Nbrach | Út 23.7.2002 6:10:56
NOrion | Po 22.7.2002 22:10:21
Kdo loví ryby udicí na vodách MP, smí k tomu používat nejvýše dvou prutů (udic),je tady čárka tak že pozor: u každého nejvýše o dvou návazcích s jednoduchými háčky.tady je tečka a začíná další věta a ted pozor tahle je důležitá: Chytá-li na dvojháček nebo trojháček, na živou či mrtvou rybku, smí mít pouze jeden návazec.Ono je to jednoduché tak že pokud použiješ dvoj nebo troj háček smíš mít na prutě pouze jeden.Jiná pravidla pak platí u přívlače při používání umělých nástrah ,které jak víme jsou vybaveny např,dvěma troj háčky či jinou kombinací.Jinak souhlasím s Pikem a znovu opakuji ten řád nedělali blbci a až na malé vyjímky je postaven srozumitelně stačí jen pořádně číst.
Npike | Po 22.7.2002 19:52:52
NMartin M. - Profil | Po 22.7.2002 16:12:28
NGoba | Po 22.7.2002 15:36:43
ono bylo asi původně zamýšleno: návazec = nástraha, jako dvojnávazec na kukuřici nemůžeš mít 2 návazce a 2 rybičky.
NHonzas | Po 22.7.2002 14:51:12
NMartin M. - Profil | Po 22.7.2002 13:35:46
V podstate to znamena, ze muzes chytat na 2 nastrahy, ale v jedne nastraze muze byt nekolik hacku. Samozrejme pri pouziti dvoj/troj hacku smis pouzit jen jednu nastrahu, tedy jeden navazec. (plati pro MP na JM, ostatni nevim, ale snad stejne)
NHonzas | Po 22.7.2002 11:14:01
Kde to žije - dravci
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...













