- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
senzitiv zubac (candat)
Chytam na feeder s mrtvou rybkou (pribezna montaz, 60 g olovo, 50 cm nadvazec 0,16) lenze zubace po jednom, dvoch slabuckych potiahnutiach nastrahy stracaju k nej doveru. Sekal som aj prve potiahnutie, ale do prazdna. Myslim ze problem je v odpore, ktory ryba zaciti. Ako to vyriesit? Diky.
Autor diskuse: labuznik - , 27.6.2002 dravci - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
11 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NMrKos - Profil | St 27.9.2006 13:08:02
jak to tady sleduju tak drtivá většina přispěvovatelů chytá tak že ty candoše vlastně zabíjí... kam jen ten svět spěje?
labuznik: začal jsi dobře... odpor feederové špičky by měl být kromě signalizace také prostředek k uvíznutí háčku na kraji tlamky candoše... pokud se to neděje tak zkus použít větší jednoháček, delší nebo kratší forpas, jinou rybku nebo její část ... ale každopádně vytrvej... tady to níže popsané je cesta do pravěku... tak nějak chytával můj praděda a co lapl to sežral protože by to stejně nepřežilo...
labuznik: začal jsi dobře... odpor feederové špičky by měl být kromě signalizace také prostředek k uvíznutí háčku na kraji tlamky candoše... pokud se to neděje tak zkus použít větší jednoháček, delší nebo kratší forpas, jinou rybku nebo její část ... ale každopádně vytrvej... tady to níže popsané je cesta do pravěku... tak nějak chytával můj praděda a co lapl to sežral protože by to stejně nepřežilo...
Nkamet - Profil | St 27.9.2006 12:33:02
labuznik zkus tohle-candat klip
http://www.sportcarp.cz/obchod/doplnky/default.asp x?pos=40
NByk | St 27.9.2006 12:14:22
Myslím si že to dělají malí candošci a nebo jiná ryba,až přijde ta správná velikost tak ti to veme i přes brzdu jako mi 76ka loni.Je sice pravda,že jsem měl průvěs asi 1m.Naštěstí byla ta brzda povolená.Přibil kolečko ze 4mm hlinikového drátu i s bužírkou.
Njanzo - Profil | St 27.9.2006 10:42:30
Ja som uspesny ak nastrazim na vacsi jednohak, ktory musi byt velmi osty kusok z rybky, selet vo velkosti asi 5 - 8 cm. Hacik musi dostatocne vycnievat, aby si ho dokazal zaseknut. Ked mas dost ostry hacik tak sa stane, ze sa chyti aj sam. Montaz pouzivam v podstate taku istu ako ty. Bocny zaves na olovo, 40g zataz, vlasec 0,18-0,20 a asi 50cm dlhy navazec z tenkeho kevlaru alebo vlasca.
NMíra Rybář - Profil | Ne 24.9.2006 9:26:36
Už jsem to tady někde psal. Já dávám montáž ze dvou malých trojháčků, jeden do ocasu, druhý do tlamky a sekám hned po záběru. Je to 99% úspěšnost, ale hlavně malí candoušci to mají jen na krajíčku a nehrozí nebezpečí úhynu.Nepoužívám olova a nebo hodně malá průběžná. Pro delší hody se mi osvěčila matka a cukr.
NMarek | Út 23.7.2002 8:01:32
davam prubezne olovo 20g a odklopena civka, kamen pod to dve flasky od piva a nekdy aji chemicke svetlo pod ten kamen :)
NGolem | Čt 4.7.2002 14:29:32
asi bych feeder na tenhle zpusob lovu nepouzil. Odklapla civka a silon pres kaminek ci vetvicku tak, aby to candos, pokud to vezme uvolnil. Je dobry to hlidat a v pripade zaberu si vzit prut do ruky a kontrolovat odvijeni vlasce. jinak t proud vymota celou civku :o)
Nlabuznik | Čt 27.6.2002 9:24:10
all: zabudol som uviest ze chytam na rieke, nemozem chytat bez nasponovaneho vlasca a mensej zataze, stojak by bol v pohode
NVlado | Čt 27.6.2002 8:58:56
Problém vidím jednoznačne v odpore feder palice, keďže ti ide asi o zdolávanie ryby na jemnej feder palici tak skús dať palicu klasickým spôsobom do priamky so silonom, odklop naviják, čiže klasika na zubáča, nechaj záber potiahnuť sekni a až potom môžeš využiť vlastnosti feder udice. Určite by som neskúšal feder špice na signalizáciu záberov na zubáča.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
15:27NFotky ryb pouze na přívlač 107173
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...













