- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Feeder nebo chvějivá špice?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NHonza | Út 11.6.2002 11:04:51
NUdo | Út 11.6.2002 9:41:24
NHonza | Út 11.6.2002 9:08:16
NMates | Út 11.6.2002 8:58:51
NKarlos - Profil | Po 10.6.2002 22:38:12
NRobin | Po 10.6.2002 14:22:48
- speciály jsou měkké pruty s parabolickou akcí,
- ne všechno, co má nálepku UL je určeno na twisterování.
Ty asi budeš převážně útočit na okouny a candáty na Orlíku. Když budeš chytat ze břehu, oceníš výhody třímetrového prutu a při chytání z loďky tě tahle délka nijak nezaskočí. Nezřídka použiješ i hlavičky kolem 12 g (hlavně z loďky). Prut musí být lehký, protože ho budeš po celou dobu lovu držet v ruce a nebude jen tak podpírán předloktím - zpravidla budeš prut ovládat jen zápěstím. Všechno veď v patrnosti při výběru.
A značky? Z těch levnějších Jaxona znáš, mě se docela líbil prut Byron, trochu výš je Zebco , navazuje trojlístek ABU, Berkley a Fenwick, v podobné relaci Mitchell.
NRobin | Po 10.6.2002 11:32:01
Když prut na vláčení, tak neuvažuj o prutu určeném do vidliček. O Jaxonech se tu už hodně psalo, musíš něco oželet kvůli nízké ceně. Nevrhej se na ně jako na spásu, speciálů a lepších je nepřeberně.
NRobin | Po 10.6.2002 9:20:57
NPB - Profil | Po 10.6.2002 9:17:49
NLibor H. - Profil | Po 10.6.2002 8:46:01
NUdo | Po 10.6.2002 8:10:37
NHonza | Po 10.6.2002 0:12:49
NRoman C. - Profil | Ne 9.6.2002 22:48:48
Prace prutu: ta podle me nema chybu a chova se to presne tak jak jsem ocekaval - tenka citliva spicka, ktera ukaze kazdy zaber a "zaskobrtnuti" nastrahy. Na druhe strane tento prut neni zadna "zvejkacka" - je to pomerne rychly tuzsi prut, kterem citlive pracuje predevsim spicka. Tahal jsem si nim malinkate rotacky, woblirky, twistriky a rippery a musim rict, ze kontakt s nastrahou byl vzdy maximalni.
Zpracovani prutu: to si zaslouzi podle me vytku. Finalni bareveni a lakovani blanku je ponekud horsi a pokulhava za standardem. Obcas se tu objevovala kritika krive vyvazanych ocek - ano, take jsem drzel v ruce prut, kde ocka nebyla O.K., ale vybral jsem si takovy kus, kde jsou pekne v lajne. Nad cim jsem asi nejvic "zasnul", tak to bylo ukonceni a spoj prvniho dilu prutu - blank byl pouze uriznut a vznikla dira zacpana kousekm molitanu. Z jinych prutu jsem zvykly na trosku slusnejsi "cepy". Na druhou stranu po zkompletovani sedi oba dva dily perfektne a akci prutu to nezhorsuje, akorat to vypada pri rozdelani trosku divne. Prut je celkove trosku tezsi, ale osobne jsem zatim pri vlaceni nepocitoval zadnou unavu (vetsinou nevlacim cely den, ale tak 2-3hodiny). Rukojet je korkova a na muj vkus je pomerne siroka, jsem totiz zvykly na tenke rukojeti.
Kdyz jsem si tento prut kupoval, tak me bylo receno, ze je potreba s nim slusne zachazet a ze hlavne nesnasi procesavani vetvi a nasilne vyprostovani vazek (maximalni cloumani typu" tak pojd ty potvoro za 350Kc z toho vesaku, prece te tam nenecham!":-)) Vzal jsem si tyto rady k srdci a snazim se je dodrzovat, ale obcas to proste nejde, takze par procesavacek vetvi uz zazil (a to dost brutalnich) o vyprostovani nemluve, takze zatezkavaci zkousky ma za sebou.
Myslim si, ze pomer cena/vykon je u tohoto prutu odpovidajici - za malo penez koupite funkcne velice slusny prut, trosku horsiho vzhledu. Pokud by takovy proutek delal nejaky renomovany vyrobce typu Shimano, Fenwick, ABU a dotahl by finalni povrchovou upravu a nektere dalsi drobnosti k dokonalosti, pak by takovemu prutu nebylo temer co vytknout - mozna cenu, ktera by byla jiste vyssi. Na zaver bych dodal, ze ocka jsou sice o trosku vetsi nez na klasickem feederu, ale ne o moc, takze pocitam ze v zime budou zamrzat.
NMaty - Profil | Ne 9.6.2002 19:12:58
NKarlos - Profil | Ne 9.6.2002 18:30:36
Kde to žije - dravci
23:04NÚprava chodu woblerů. 10
20:54NNepromokavá bunda na boat a brození 66
20:28NBurza na přívlačové nástrahy 33405
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:31NRare woblery - Rapala 14053
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
PoNSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
CK Varga
CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní...













