- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
S deličkou (bičom) na kapre
Má niekto z Vás praktické skúsenosti s pravidelným lovom kaprov na stojatých vodách na deličku? Je úspešnejší ako iné spôsoby, ak ano v čom a aké sú vhodné vody na tento spôsob?
Autor diskuse: Vlado - , 22.5.2002 plavaná - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
11 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NFormaggio - Profil | Čt 23.5.2002 13:07:58
MM: Když si chceš vychutnat kapra na děličku, tak tam musíš dát pořádnou gumu, to toho kapra nase*e, a pak je to teprve zábava.
NMartin M. - Profil | Čt 23.5.2002 12:49:09
PS: kamos chytl na delicku kapra 50cm a do posledni chvile (3 minuty), v domeni, ze to je podsekly cejn, se snazil ho utrhnout - nepodarilo se mu to :-) vnavazec 0.10mm. Byl s topsetem 10m od brehu a tahal jako by vysel a chtel by to urvat.
NMartin M. - Profil | Čt 23.5.2002 12:45:55
jo jo, da se, da. Akorat ten kontakt s rybou je trosku jinej. Vytahl jsem zatim na delicku kapra 54 a mel jsem z toto s prominutim hovno. Jo, to on se brani, a statecne, ale presto na stojate vode bych vzdy prvne sahl po match, i kdyby ti kapri byli 10m od brehu a jen nasadaci. Kapry chytam hlavne pro jejich silny boj, o ktery se s delickou dost ochudim (ne ze bych je s delickou vytahl rychleji, ale proste je to jak tahnout kybl vody).
Nmichal Š - Profil | St 22.5.2002 19:55:59
Chytání kaprů děličkou na stojáku je JINÝ, to neznamená míň zábavný. Jestliže se kapr podaří natáhnout ke břehu je to i výrazně rychlejší (viz každoroční Račický pohár). Na poličce po padesátihodinovce jsme si zachytali jen tak pro srandu a můžu říct že kapr přes padesát je opravdu zábava. Nebo se dá použít dobrej Carp topset, dvojka guma a pak jdu kapři jak na běžícím pásu. Reklamu na jistou firmu takhle předváděl Luca přímo při závodě. Ihned po záseku oddělil, obrátil se zády k vodě a s topsetem přes rameno kráčel směrem od vody kapra za sebou. Topset to vydržel a guma odpružila prudší výpady. Všechno byly kapři kolem 55-60cm.
NMartin M. - Profil | St 22.5.2002 16:07:31
Mam kamose, ktery chyta kapry v podstate jen na delicku (reky i stojata voda), ale na stojate vode, v beznych podminkach, je to podle mne zbytecne (tedy az jako pokusne nouzove reseni). Jednak je to drina, jednak ti to prinese zanedbatelne vyhody. Uvazoval bych o tom na silne prochytanych vodach, kde jsou navic k tomu dobre podminky (kapri priplavou az ke brehu).
Zasadni kriterium, proc to nepouzivat, vidim v tom, ze na delicku si toho kapra skoro nevychutnes. Tedy vychutnes, ale jinak, nez jsi zvykly s odhozovym prutem, kde silu kapra citis v zapesti daleko lepe. Amortizer je svina. Kapr bije hlavou, dela salta a divoke uniky a ty citis v podstate jen tu vahu prutu... Snad az s topsetem v ruce z toho neco mas... Na zavodech, proc ne...
Jo a ten kluk na to taha ryby i kolem 65cm, ale to jsou pak hodinove boje (s 0.10 az 0.12 navazcem). V Itali se tak na Kaprodromech tahaji ryby i pres 10kg, pri kazdovecernich zavodech za umeleho osvetleni v nadrzich velikosti bazenu...
Takze - jiste na nekterych revires s delickou nachytas vice, nez s odhozem. Presnost lovu se projevi i na kaprech.
Zasadni kriterium, proc to nepouzivat, vidim v tom, ze na delicku si toho kapra skoro nevychutnes. Tedy vychutnes, ale jinak, nez jsi zvykly s odhozovym prutem, kde silu kapra citis v zapesti daleko lepe. Amortizer je svina. Kapr bije hlavou, dela salta a divoke uniky a ty citis v podstate jen tu vahu prutu... Snad az s topsetem v ruce z toho neco mas... Na zavodech, proc ne...
Jo a ten kluk na to taha ryby i kolem 65cm, ale to jsou pak hodinove boje (s 0.10 az 0.12 navazcem). V Itali se tak na Kaprodromech tahaji ryby i pres 10kg, pri kazdovecernich zavodech za umeleho osvetleni v nadrzich velikosti bazenu...
Takze - jiste na nekterych revires s delickou nachytas vice, nez s odhozem. Presnost lovu se projevi i na kaprech.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - plavaná
10:41NNaviják Centrepin 5900
StNKlub přátel Bolognese 1768
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
PáNSamo domo splávky 1923
. . . NPrak na krmení 243
. . . NBoloňka a předpřipravené sestavy 19
. . . NBolognese 5/6 m 5
. . . NColmic nebo Sportex? 3
. . . Nvlastnosti prutu 7
. . . NCo je to za rybu? 37
Co je nového - plavaná + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - plavaná
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - plavaná
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
11.7.Rybářské závody -Stare Sedliště
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
29.8.Rodinné dětské závody 29.8. -...
3.10.Rybářské závody Bylany Podzim
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










