- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Ako najpresnejsie/najlahsie/ vymerat hlbku pri love waglerom
Mam problem pri love waglerom, ci uz priebeznym alebo na pevno spravne namerat hlbku vody.Prosim o nejake typy.
Autor diskuse: Marcel - , 9.3.2002 plavaná - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
10 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NMário | Út 12.3.2002 15:12:14
Oňarb> to je vsetko o.k. len mi nebolo jasne ci je niecim zvlastny ked to je special na meranie. diki
NOňarb | Út 12.3.2002 7:27:02
Mário, písal som o "plaváku" na meranie hĺbky, ktorý je na ten účel vyrobený. Videl som, kúpil som - Tubertini. Používam ho vždy, keď idem loviť na wagler, alebo ďalej od brehu. Dá sa merať aj šťučím plavákom, ale ten nevyrábajú na meranie hĺbky.
Miso, pošli mi plány na výrobu :-)))
Miso, pošli mi plány na výrobu :-)))
Nmiro | Út 12.3.2002 6:33:37
martin m> 40m v miernom prude je pre mna extremna situacia :))) v takom pripade si rozbalim na brehu svacinu a relaxujem ;) chytanie prenecham kludne majstrom
Neomorph> to je celkom fajn kuleha s tou spickou na bic ;)
Neomorph> to je celkom fajn kuleha s tou spickou na bic ;)
NNeomorph | Po 11.3.2002 15:10:15
klasicka "zabka" aku spomina JanoR je asi najrychlejsia a vyrabaju ju vo viacerych velkostiach, druha varianta, ktoru som pouzival je stonfo spicka na bic prirobena na olovenu kvapku do ocka,postup je jasny, povolit uzaver, nasunut hacik, dotiahnut na doraz a drzi jak cert, ak sa urobi na spodnom konci nieco ako karabinka (existuje viac moznosti, karabinka alebo aj dve stonfa prilepene k sebe "zadkom") tak je to univerzalne na akekolvek olovko - kvapku , rybari su kutilovia!
NMário | Po 11.3.2002 13:35:13
Oňarb> preco zrovna Tubertiny? Je niečim zvláštny? Ja som meral klasickym šťučím plavakom s väčším výtlakom len som mu prirobil krídielka z reflexneho materialu aby ho bolo aj z dialky pekne vidiet a le to o.k.
NMISO - Profil | Po 11.3.2002 12:21:48
Cim tazsia olovnicka, tym horsie sa nahadzuje a meria, hlavne ked hlbka vody je vacsia ako dlzka udice.
***
miro> tie olovka sluzia presne na to, na co si napisal. Inu funkciu nemaju.
***
Onarb> Okrem Tubertiny existuje este jeden vyrobca - ja. Tato metoda funguje skvele, ale len na stojaku a za bezvetria. Staci mierny vietor a na vacsiu vzdialenost to nejde.
***
miro> tie olovka sluzia presne na to, na co si napisal. Inu funkciu nemaju.
***
Onarb> Okrem Tubertiny existuje este jeden vyrobca - ja. Tato metoda funguje skvele, ale len na stojaku a za bezvetria. Staci mierny vietor a na vacsiu vzdialenost to nejde.
NMartin M. | Po 11.3.2002 11:31:01
janoR, miro> a zkouseli jste to na 40m v mirnem proudu (stojata voda) s anglanem na propad? Tahle popsana metoda mereni pak totiz nefunguje. Proud lehce potopitelny splavek potopi (tahne za 40m dlouhy silon) i kdyz mate nastavenou hloubku vetsi, nez jaka je ve skutecnosti. Pak namerite treba 4m a ono je tam jen 3m. Presnym resenim je odepnout splavek (urceny na propad) a pripnout misto nej splavek s vetsim vytlakem (10+4) a pouzit tezkou olovnicku (viz nize), nebo pouzit VELMI lehky brok (do 0,2g), ktery jiz nas puvodni splavek potopi, ale muze se sunout po dne, kdyz jej tahne proud. Postup pri zjistovani hloubky je pak jiz klasicky. Taky se pouzivaji bolognezky a pevne splavky, kde si zjistie hloubku a pak ji prirovnanim k sestave s waglerem nastavite i na ni...
NOňarb | Po 11.3.2002 9:54:59
Presne tak, ako tu už bolo písané. Alebo použi špeciálny "plavák" na meranie hĺbky vody. Jednoduchá montáž aj demontáž, funguje iba na stojatej alebo mierne tečúcej vode. Zatiaľ som videl iba Tubertini, neviem či to vyrába aj niekto iný. Plavák funguje veľmi jednoducho. Po nahodení do vody ho záťaž stiahne pod vodu. Ak povolíš silon plavák vypláva na hladinu a ak zatiahneš, tak ti ostane visieť na silone v takej vzdialenosti od závažia, aká je hĺbka vody. Treba k tomu prax, ale inak je to veľmi jednoduché a funkčné.
Nmiro | Ne 10.3.2002 14:34:31
marcel> tak ako napisal JanoR, ja na to pouzivam obycajne 10g olovko s ockom a korkom na spodku, cez ocko prevleciem hacik aj s vlascom a zaistim zapichnutim do korku na spodku olovka, po namerani jednoducho odopnem a chyta sa ;) olovka s korkovym spodkom predavaju bezne v rybarskych potrebach za par halierov, na co ozaj sluzia netusim :))
NJanoR - Profil | So 9.3.2002 18:05:49
Bežne sa predáva špecialne olovko, akási papuča, skladá sa z dvoch časti spojených pružinkou, kde zacvakneš háčik a hodíš do vody a ak máš plavak na hladine hľbka je menšia ak sa ti stratí tak je hlbšia. Ponor sa dá zistiť s presnosťov na 1 cm. Po nastavení ho jednoducho odopneš. Než som to poznal tak som používal olovko - kvapku kde cez očko som mal prevlečenú modelársku gumu cca 1x4 mm , z ktorej som urobil akýsi krúžok s priemerom cca 3 cm do ktorého som jednoducho zapichol háčik a hodil do vody. Manipulácia, ale nie je tak jednoduchá , ale aj tak to ide.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - plavaná
10:41NNaviják Centrepin 5900
StNKlub přátel Bolognese 1768
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
PáNSamo domo splávky 1923
. . . NPrak na krmení 243
. . . NBoloňka a předpřipravené sestavy 19
. . . NBolognese 5/6 m 5
. . . NColmic nebo Sportex? 3
. . . Nvlastnosti prutu 7
. . . NCo je to za rybu? 37
Co je nového - plavaná + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - plavaná
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - plavaná
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
11.7.Rybářské závody -Stare Sedliště
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
29.8.Rodinné dětské závody 29.8. -...
3.10.Rybářské závody Bylany Podzim
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











