MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak velký vliv má u twisterů barva hlavy?

Případně,jaká je nejlepší?

Autor diskuse: Roman ®
Zařazeno do: dravci - nástrahy, návnady, 9.2.2002

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Royale with Cheese - ® Út 2.12.2003 9:49:49
I když vláčku už značně lajdám, moje zkušenost z loňského podzimu , konkrétně z UN Březová, je táž jako Robinova. Dokonce jsem zaznamenal takovou vychcanost okounů, že zatímco bílého twistera s fluo červenou hlavičkou brali spolehlivě, s fluo oranžovou - tedy jen mírně světlejší odstín - ignorovali.
Prostě když berou, berou lecos, jindy rozhoduje detail a někdy si prostě neškrtneme.
N mirmen - ® Út 2.12.2003 6:35:16
možná by stálo za úvahu doplnit o další zkušenosti, je oproti předchozí sezoně něco nového, zajímavé poznatky?
N Robin Po 18.2.2002 9:01:54
J.Horky: Přesně tak, je to úprava bodující v čisté podzimní vodě.
N J.Horky - ® So 16.2.2002 0:58:22
Robin: S tím překrytím hlavy kusem těla jiné barvy to není špatný nápad. Zkoušel jsem u těchto přírodních barev vkládat spouštěcí kousek mezi ocas a tělo. Mám pocit, že liknavé ryby opravdu lépe dobíraly. Tedy okouni na podzim a v čisté vodě.
N Robin Pá 15.2.2002 10:36:55
J.Horky: Chytám na twistery běžných barev. Zdobím jen jednobarevné přírodní většinou tlumené odstíny - supluju tím na můj vkus chabou invenci výrobců nebo taky bídné fabrické zpracování.
N J.Horky - ® Pá 15.2.2002 0:03:35
Sergo Aš:Mám žlutou barvu. Na jaře si to i u 1" ukážem u mne. Jenom tw. 3/4" nejde.
N Sergo Aš Čt 14.2.2002 17:58:55
J.Horký.Jaký oči děláte na černou hlavičku?
N Sergo Aš Čt 14.2.2002 17:57:02
J.Horký>To si schválně hned večer na těch Relaxech vyzkouším.U velkejch tomu věřím,ale utěch dvojek a míň si to musím zkusit.Každopádně díky za radu.
P.S.Na jaře se k vám chystám pro přívlačák s chvějivou špičkou a snad už budete mít ty Klince
N J.Horky - ® Čt 14.2.2002 1:08:03
Sergo Aš:Asi víte, jakou značku gum. vláč. nástrah preferuji. A ty jsou tak měkké a plastické, že při průměru hlavy blížící se průměru těla gumy nehrozí, že se tato roztrhne. Jinak je to samozřejmě u tvrdých gum. Barva na hlavičku, pokud ji tedy barvit, je také dobrá černá. Není od věci na hlavu vytvořit dominantní oči. A Robin má také zajímavou zkušenost. Bylo by zajímavé vědět, na jaké barvy gum chytá, že je k nim ještě nutno přidávat spouštěcí barvu?!
N Sergo Aš Po 11.2.2002 10:39:06
Dřív jsem používal barevné hlavičky,nejvíc svítivě červený,pak jsem postupem času zjišťoval,že je ta výrazná barva plaší,tak jsem si začal hlavičky sám barvit nevýraznou červení a letos jsem od barevných odešel úplně
J.Horký>Jak navlíkáte twistra přes hlavičku aniž by jste jej roztrhli?
N Robin Po 11.2.2002 9:30:23
Barva hlavičky může mít rozhodující význam. Na jednom delším rybářském výletu jsem začal chytat ryby až po konzultaci s úspěšnějším účastníkem, který vždy a zásadně používal červené hlavičky. Improvizovaně jsem omotal hlavičky červenou lepicí páskou (plastovou) a zachytal jsem si i já. Páska sice fungovala, ale byla dost nepraktická. Nahradil jsem ji špalíky z nařezaného twisteru a bylo to ono. Od té doby se k tomuto způsobu oživení twisterů a riperů vracím. Nemám-li tedy odpovídající barvu hlavičky, používám kousky červených nebo fluo-zelených twisterů. Dalším atraktorem s překvapujícím účinkem je tenký plastový proužek -vyříznutý např. z ocásku twisteru nebo chobotničky - navlečený do nejnižšího místa obloučku háčku, vyčnívajícího nad hřbet riperu.
N Udo Po 11.2.2002 8:02:52
Já taky používám nebarvené hlavičky. Barvená může na prochytávaných vodách dravce odradit a taky je to pěkná pakárna s očky, většinou jsou zalitá barvou ...
N J.Horky - ® So 9.2.2002 19:31:56
Myslím, že barva hlavy měla vliv, když byly na výběr čtyři barvy gum. Dnes, kdy je nepřeberné množství odstínů těchto gum, tak by měla stačit nenápadná hlava nerušící zvolený odstín gumy. A barvená hlava je dražší. Škoda ji. Nekledě na to, že my nejraději celou hlavu schováváme do gumy, takže stejně není vidět.
N Jirimatej - ® So 9.2.2002 16:48:11
Ja kdyz chytam na twistra tak pouzivam opacnou barvu hlavicky nez je telicko myslim ze to ma vetsi efekt

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | nástrahy, návnady ]

Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniStyx XB 2701

Za 5.455
Vynikající pro lov štik, candátů a okounů s využitím nejmodernějších metod. Přímý kontakt s návnadou. Pruty Styx jsou ultra lehké a mají takovou akci, o jaké jste vždycky snili. Chladivý design. ZÁRUKA NA BLANK 10 LET - platí po zaregistrování

akce, rybareniPRESTON - výměnná síta na 18 l kbelíky

Za 780
Průměry oček 3 mm (zelené), 4 mm (modré) a 6 mm (černé). Pasují na 18-ti litrové kbelíky, vyrobené jsou z velmi kvalitního nárazuvzdorného plastu a nerezového pletiva. NOVINKA.

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
TROPIC LIBEREC TROPIC LIBEREC

Liberec, Dr. M. Horákové 11/76