- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lov na rybku - kolik udic?
Pokud chci lovit na mrtvou rybku, mohu použít jednu nebo dvě udice? A pokud na živou?
Citace zákona:
"Při lovu na položenou nebo při lovu na plavanou se použijí nejvýše 2 udice. Na každé udici jsou nejvýše 2 návazce s jednoduchými háčky nebo 1 návazec s dvojháčkem nebo trojháčkem. Při lovu na živočišnou nástrahu mohou být použity i víceháčkové systémy s nejvýše 3 háčky (jedno, dvoj nebo trojháčky). Nástražní rybka se použije pouze v období od 16. června do 31. prosince."
Z tohoto mi vyplývá, že mohu použít dvě udice. Zafixováno ovšem mám (a myslím, že správně), že použít mohu jen jednu udici... tak jak to tedy je?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NKnapík - Profil | St 9.6.2021 7:45:43
Nsven - Profil | Út 8.6.2021 16:23:20
Zvlášť když není dána jejich délka .-)
Nmilošs - Profil | Út 8.6.2021 16:18:50
NKnapík - Profil | Út 8.6.2021 14:13:55
Nu x a - Profil | Út 8.6.2021 13:01:35
Neskymak Mrakomor - Profil | Út 8.6.2021 12:41:57
Nu x a - Profil | Út 8.6.2021 10:55:17
Nmilanpindryc - Profil | Út 8.6.2021 9:25:17
Nrybarskej tom - Profil | Po 7.6.2021 22:18:07
Nu x a - Profil | Po 7.6.2021 18:08:49
Notoš - Profil | Po 7.6.2021 14:49:30
To by bylo rodeo...
Ndrvoštěp - Profil | Po 7.6.2021 13:06:06
Nu x a - Profil | Po 7.6.2021 12:53:03
nevýhody
1.vysoká spotřeba splávků,háčků,olůvek a nastažních rybek
2.často se to zamotá
3.člověk musí být stále ve střehu aby se to nezamotalo
výhody
1.větší šance na úlovek
Nulrisak - Profil | Po 7.6.2021 12:23:17
NKolouš - Profil | Po 7.6.2021 11:47:07
NPípaLípa - Profil | Po 7.6.2021 10:17:50
Prosím Vás jak to je letos? Mohu na dva pruty chytat na živou rybku?
A jak je to s tím zákonem na chytání na šest a více prutů když ryba nebere jak tu zaznělo? Vím je to vše staré téma, proto se ptám...
Nruprd - Profil | Ne 14.6.2015 16:28:43
NStarc55 - Profil | Ne 14.6.2015 14:59:54
NVrbis1 - Profil | Ne 14.6.2015 14:50:50
NStarc55 - Profil | Ne 14.6.2015 14:44:18
NVrbis1 - Profil | Ne 14.6.2015 13:50:33
NAnýzový dědek - Profil | Ne 14.6.2015 13:12:10
MRS může mít ve svém řádu napsáno něco jiného (Nevím, nečetl jsem jejich řády)
Nmusovskavydra - Profil | Ne 14.6.2015 13:01:04
NChosé 2 - Profil | Ne 14.6.2015 12:46:27
NAnýzový dědek - Profil | Ne 14.6.2015 12:44:21
Pochopil bych, kdyby se zeptal nebo napsal něco nového (třeba změny, které se toho týkají)
Ale tohle je o ničem...... :-))))
Nvincenzo262 - Profil | Ne 14.6.2015 11:17:27
NCottus - Profil | Ne 7.9.2008 22:29:12
Zatím toto platí pouze pro CHKO BK.
NJovánek - Profil | Ne 7.9.2008 22:24:37
NMartin02 - Profil | Ne 7.9.2008 20:23:11
Ncarpik - Profil | Čt 5.7.2007 12:45:00
NMrKos - Profil | Čt 5.7.2007 12:18:17
hovoříme o definici lovu na položenou v kombinaci s definicí lovů dravců, že ano... z nich plyne že můžeš chytat na dva pruty a dvě rybky na každém...
NSteewee - Profil | St 4.7.2007 15:17:38
NPetrson - Profil | St 4.7.2007 14:59:58
>> elF > jak psali kluci níž, můžeš chytat normál na 2 pruty, na každé 2 jednoháčky anebo 1 systém (max. 3 víceháčky), čili teoreticky na každém prutu 2 rybičky. Přijde mi tato kombinace účinnější a hlavně šetrnější, než systémek. Sekáš hned, neb svým charakterem se dá tato montáž použít spíš jen u břehu (nemáš-li loď) - při náhozu do dálky by se nejspíš zasukovala. Takže by ani nemělo dojít k zažrání.
NeL - Profil | St 4.7.2007 10:48:00
Ntomm - Profil | St 4.7.2007 10:33:06
NSteewee - Profil | St 4.7.2007 10:25:47
NSteewee - Profil | St 4.7.2007 10:21:23
Nčolkař - Profil | St 4.7.2007 9:10:33
Ncandos - Profil | St 4.7.2007 8:01:35
Nhraji - Profil | St 4.7.2007 7:17:46
Nbrach - Profil | St 4.7.2007 7:08:11
Přesto nechápu, proč se zabýváš takovýma pitomostma.
Kde to žije - dravci
13:05NRare woblery - Rapala 14052
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
NeNBurza na přívlačové nástrahy 33403
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
StNNepromokavá bunda na boat a brození 65
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
PoNSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
PoNVýroba woblerů 31008
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...














