Jak spravne chytat na bic ??

letosni sezonu bych rad zkusil plavanouna bic na prudsi vode prosim o zkusenosti sestaveni udice predevsim zateza vhodny splavek krmeni, indikace zaberu atd. Za odpovezeni me otazkypredem dekuji zkusenemu rybari, ktery rad poradi..
Autor diskuse: ??? - , 26.3.1999 plavaná - techniky lovu

PAVEL HOJGR - Profil | Pá 5.10.2001 20:41:01

Rád poradím,ale mám skušenosti spíše se stojatou vodou.(chytám krajský přebor)V případě dotazu klidně pište Petrův Zdar

Tomas M. | Po 29.3.1999 9:31:24

Pokud bych mel na tuto otazku odpovedet najednou, odpoved by zabrala min. 2 stranky. Proto odpovim jen na cast, pokud bude zajem, dalsi veci zodpovim postupne.
Vzhledem k tomu, ze autor upresnuje, ze bicem bude chytat na prudsi vode, je jasne, ze splavek se bude silne zadrzovat, jinak pouziti bice postrada smysl.
Takze dneska ke splavku: pro takovy lov je jednoznacne nejlepsi novinka posledni doby - splavek slangove nazyvany "lizatko". Telo splavku ma tvar velke cocky, pro vlasec je v tele vyvrtan kanalek, horni antenka je umistena sikmo k ose splavku, spodni antenka je vzdy z tenkeho dratu.
Splavek se pri zadrzovani natoci proti smeru proudu svym nejmensim prurezem, proto neklade proudu temer zadny odpor a lehce se zadrzuje. Tim, ze horni antenka je pripevnena sikmo, a pri zadrzovani je splavek silne naklonen proti proudu, antenka stoji primo nahoru. Splavek je velmi citlivy, a i pri vetsi velikosti ma malou nosnost. Proto pri volbe velikosti musime uvazit v jake hloubce se bude chytat a jak je silny proud. Cim vetsi hloubka a proud, tim vetsi musi byt zatez, potazmo i nosnost splavku a jeho velikost.
Signalizace zaberu je ruzna, zalezi na rozmisteni zateze a druhu lovene ryby. Vetsinou to ale je obvykle kymaceni a pritopeni antenky. To je zatim vse.

Vita | Po 29.3.1999 11:42:41

Pokud se chces venovat plavané, muzu doporucit knizku RYBARSTVI - Lov na polozenou I. dil od polskeho autora Jacka Kolendowicze.Ja vim, ze to zdanlive nema logiku, ale je to opravdu z velke casti o plavane. Ja jsem ji nekolikrat videl, ale diky tomu nazvu jsem ji nevenoval pozornost. Koupil jsem ji na doporuceni Breti.F a je fakt dost dobra.
Ted na jare by pak mela vyjit knizka "Plavaná s Vincentem" od Vincenta Kluwe-Yorcka.

cobain | Po 29.3.1999 13:40:32

Tomas M. vim ze co ted asi napisi nebude zrovna nejlepsi, ale byl bych hrozne rad kdyby tento rozhovor mehl probihat pomoci emailu, jelikoz bych rad polozil specificke otazky za uvodni cast velmi dekuji a verim ze se dovim vice zajimavych informaci Tomáą Tručka MO třebíč

Martin M. | Po 29.3.1999 17:50:43

Tomas M.> prosim, prosim, pis to sem, mne zajima vsechno o plavacce a nerad bych o neco prisel. Diky.
cobain> asi nejvice o "hi-tech" lovu na plavanou se dozvis, pokud si zajdes na nejake zavody v LRU. Tam vsechno uvidis na vlastni oci a to je k nezaplaceni. Jinak je vazne sqela ta knizka "Polozena" (ps: ten nazev je fakt volovina, je to z 95% o plavane na nejvyssi urovni).

Tomas M. | Út 30.3.1999 9:07:09

Martin M., cobain> az obdrzim mailem otazky, budu odpovedi na ne zverejnovat v teto rubrice.

cobain - Tomas M. | St 31.3.1999 9:38:04

O vikendu bych to chtel zkusit nekde na rece na ten bic, ale nevim jestli zvolit klidnejsi vodu nebo spis nekde pod splavem?
Pokud s bicem zacinas bude se Ti urcite lip chytat spise na klidnejsi vode. Zalezi to ale na konkretnim typu vody, pokud se ryby zdrzuji pod splavem v rychle vode, je nesmysl chytat o kus vys na tisine. Pokud jsou ale podminky stejne je lepsi stahnout si ryby zakrmenim na tiąinu.

Poprosil bych i o nejake rady skrz krmeni a navnady.
Ja za navnady pouzivam: bile cervy, larvy bilych cervu, hnojacky nedo drevni zizaly (dendrobena - daji se koupit v nekterych specialkach), vakuovanou kukurici, obcas parenou veku a zmrzlinovy oplatek. V zime jeste drubezi strivka na tlouste a syrovou pastu na vsechny kaprovite. Ted na jare jsou nejlepsi zizaly, nesmi ale na misto najet okouni nebo jezdici, to pak nechytis nic jineho. Pak jsou dobri bili cervi. Rostlinne nastrahy pouzivam az pozdeji v sezone a predevsim na stojate vode pri lovu velkych cejnu a kapru s waglerem. K zakrmovani je nejjednodussi pouzit pripravene smesi z obchodu, vetsinou na jeden dil z obchodu pridam 2 dily strouhanky apod. doplnim posilovac a zeminu, aby navnada sla dobre ke dnu, a je to. Moje oblibene znacky krmeni jsou Top Secret, La Sirene, Trabucco a Marcel von Ende. Od techto firem sezen smes na jakykoliv druh ryby, vcetne specialnich posilovacu. Nasim vyrobcum moc neverim, jsou sice levnejsi, tuzemske smesi ale zdaleka nedosahuji kvalit zahranicnich. Tu spravnou tuhost a pomer smesi se zeminou se tezko popisuje, na to musis prijit sam. Obecne cim vetsi proud a hlouka tim tuzsi krmeni musi byt.

Chtel bych se zamerit na belice, prosim neco k nim.
Pocitam, ze jsi chtel napsat plotice. Jako nastrahu pouzij hnojacky nebo bile cervy nebo kukly (castery), hloubku nastavit tak, aby nastraha pri zadrzovani byla tesne nade dnem, pri vleceni muze byt kousek navazce s hackem na dne - to ale musi byt rovne, ciste dno. Krmici smes - pokud budes kupovat special v obchode, divej se po smesi, ktera ma v nazvu Roach nebo Gardens (plotice angl. a franc.) Ted neni nutne krmit mnoho. Na zacatek hod do vody 4 kulicky velikosti asi 5 cm, snaľ se je nahazet do rohu pomyslneho kosoctverce, ktery je natocen jednim vrcholem k Tobe. Az se na dne zacnou rozpadat, proud vytvori delsi vnadici stopu, pokud pouzijes posilovac, plotky ho zdaleka uciti a stahnou se na krmene misto. Snaz se, aby krmeni melo tmavou barvu, plotice nerady najizdeji nad jakoukoliv svetlou plochu - tedy treba i nad svetlou strouhanku atd.. Prubezne pak dokrmuj behem lovu - asi tak jednu kulicku za 30 min. Jo, jeste pri hazeni krmeni do vody pocitej s tim, ze nez klesne ke dnu, tak splave po proudu, musis odhadnout priblizne o kolik, zalezi to na hloubce a sile proudu, a o tolik pak krmeni hazej proti proudu.

Jen jsem se chtel jeste zeptat jak rozmistit zatez pritom nadrzovani, jak daleko prvni brok od hacku?
Nevim jestli pouzivas navazce - jestli ano doporucuji delku asi tak 20 cm. Na navazec nedavej zatez zadnou, nejspodnejsi brok dej cca 5 cm nad navazec na kmenovy vlasec. Pokud navazce nepouzivas je vzdalenost jasna - asi 25 cm od hacku. Navazce ale jednoznacne doporucuji, ma to mnoho vyhod, popisu pripadne priste. Dalsi rozmisteni zateze zalezi na druhu vody - pokud je to klidne tekouci voda muzes klidne pouzit jako hlavni zatez torpilku (olivku), pripadne dovyvazit jeste 1 - 2 jemnymi broky. Pokud se ale jedna o rychlou vodu s turbulencemi, musis pouzit delenou zatez, jinak by Ti proud porad strhaval splavek pod hladinu. Presne rozmisteni zateze se musi upravit az u vody - zase obecne - ve vrstve, kde voda tece nejrychleji by zateze (broku) melo byt co nejmene. Pro takove sitace je dobre mit pripraveny sestavy na bic v ruznem provedeni a mit je namotane na "zebriccich". Kombinace jsou ruzne - rozdilne tvary a nosnosti splavku (u bice staci lehoucke nosnosti), ruzne osazeni zatezi - a nemuze Te nic prekvapit. Staci u vody vybrat tu spravnou sestavu a nemusis nic prevazovat atd..

Martin M. | St 31.3.1999 12:03:54

Tomas M.> nerozumim tomu, proc davat v proudu broky a na stojate vode olivku. Kdyby to bylo opacne, tak bych to pochopil - na stojate vode broky, aby hacek ke dnu klesal pomaleji a i dopad na hladinu byl mene hlucny. Na proudne vode naopak hlavni zatez soustredit do jednoho bodu, aby sla rychle ke dnu a teziste bylo co nejnize nade dnem. Tak to aspon chapu a delam ja. Je to blbost nebo ne?
Jeste k tomu krmeni ted v zime: s Romanem jsme ted chodili na plotice, cejnky a karasy a krmili jsme asi tak 1kg/hodinu, coz si myslim, ze neni zas tak malo. A kdybych toho krmeni mel vice (a bylo zadarmo ;-) tak bych zkrmil jeste mnohem vetsi mnozstvi. Vzdycky jsem tam hodil kouli a okamzite do vhozeni udice do toho mista jsem mel zabery. jakmile splavek opustil provnadeny prostor, zabery temer prestali. Z toho usuzuji, ze ryby na krmeni reagovali. Za 10-20 minut uz zase byli zabery kdekoliv - krmeni bylo komplet sezrano a bylo treba dokrmit. Po zakrmeni jsem mohl a presnosti 30cm rici, kde koule lezi, jak ryby byli koncentrovane na jednom miste!

Tomas M. | St 31.3.1999 12:22:41

Martin M.> ono to vyvazovani nelze tak jednoznacne urcit - pro tekouci vodu takove a pro stojatou zase takove. To se musi upravit podle specifickych podminek a pozadavku na pohyb nastrahy a splavku atd..
Typickym prikladem je lov metodou Drop - in, kdy ocekavame zabery ryb uz behem klesani nastrahy a osazeni zatezi musi byt zcela jine, nez kdyz na stejne vode chytame u dna cejny a ocekavame "zdvizene" zabery

Proc doporucuji v proudne vode s turbulencemi delenou zatez misto kompaktni?
Pokud se do turbulence, ktera neni v celem sloupci vody ale pouze v urcite vrstve dostane kompaktni zatez, ktera vyvazuje vetsinu nosnosti splavku, stahne cely splavek pod vodu a my nejsme schopni rozeznavat zabery od techto "utopeni". Pokud je ale zatez delena a broky jsou rozmisteny dostatecne daleko od sebe, do turbulence se dostane jen 1 nebo 2 broky, ktere ale tvori pouze zlomek celkoveho vyvazeni a splavek se nepotopi. Samozrejme timto nelze vliv turbulenci odstranit uplne, je to ale celkem ucinny zpusob, ktery nam proti turbulencim dost pomuze.
Dalsi ucinnou zbrani proti turbulencim pod splavy apod. je vyber vhodneho splavku - tady jednoznacne vitezi splavek nazvu "Loafer" nebo cesky "Tulak". Ten ale nelze pouzit s bicem, protoze ma velmi velkou hmotnost.

Martin M. | St 31.3.1999 12:43:31

Tomas M.> aha, asi tady u nas mame nejake jine "turbulence" ;-) Ja jsem spise zastaval nazor, ze do proudu (silneho bez viru, jaky je na rovne rece) je lepsi dat hlavni zatez asi tak 5cm nade dno a na navazec dat jen jeden brocek, ktery jej udrzi na dnu.
K te stojate vode: me se osvecilo na cejny seridit si udici tak, aby ty broky, ktere jsou nade dnem splavek jeste nepostavili do kolme polohy (splavek s nimi porad lezi na hladine) a ty broky, ktere ryba zveda (tj. max. do 30cm od hacku) aby zajistovali spravne vyvazeni splavku. Tedy napr. pro 2g tyckovy splavek by to mohlo byt tak 1g brok asi 60cm nad hackem a 3x0.3g + 1x0.1g broky rozmisteny 15-30cm od hacku. Pak pri nadlehceni pri zaberu splavek bud vyjede nad vodu nebo se pri razantnim zaberu cely polozi (pak cejn zveda max. 1g hmotnost). To lze samozrejme aplikovat jen u splavku, ktere nejsou predvazene, ale na ty ja zas tak moc nechytam ( na bic! :-) )

Tomas M. | St 31.3.1999 13:07:37

Martin M.> turbulencemi jsem myslel proudeni vody zpusobene napr. padanim vody z vetsi vysky (splavy), nebo zpusobene prekazkami nebo jamami na dne apod.. Pokud je proud reky stabilni v celem sloupci, je to uz zase neco jineho.

U lovu cejnu na stojate vode pouzivam v podstate stejne vyvazeni jako Ty. Jdou ale pouzit i predvazene waglery. U mensich nosnosti (4+3 g, 6+2 g atd.) jeste predvazeni splavek nepostavi, je treba ho dovazit beznymi broky. No a u vetsich nosnosti (10+2 g, 12+3 g atd.) si kupuj modely, ktere maji sroubovaci spodni konec s moznosti odebirani zateze. V pripade ocekavani "zvedanych" zaberu si waglera seridis tak, aby ho predvazeni jeste nestavelo a je to :-)).

Martin M. | Út 6.4.1999 14:57:08

Tomas M.> Prosim te, porad, jestli muzes: chytam na rece v miste, kde nahazuji asi 8-10m od brehu do mist, kde do sebe narazeji 2 silne proudy, hlubka 1.5m. Jde o to, jak krmit. Kdyz tam hodim kouli, tak ta se odkutali (prud je fakt silnej, 3g splavek tam udrzim jen do te doby, nez jeden z tech proudu na chvilu prevladne nad druhym). Kdyz naopak z krmeni udelam placku, tak ta ani nedopadne ke dnu, protoze se do ni proud opre behem klesani a odnese ji pryc. Taky je problem se do toho mista na tu dalku trevit. S udici to neni problem, tu kdyz tak prutem dodatecne pritahnu nebo potahnu do strany, ale kdyz tam to krmeni hodim o 0.5m vedle, tak je v cudu. Nevis co s tim? Ja se musim priznat, ze vetsinou rezignuji a chytam uplne bez krmeni, to je lepsi nez ryby spatnym zakrmenim odlakat.
Jeste k tem waglerum: da se koupit to dolni "sroubovani" u predvazenych splavku zvlast? Ja si totiz vsechny splavky vyrabim sam, ale tohle nedokazu.

Tomas M. | St 7.4.1999 7:04:04

Martin M.> to misto, ktere jsi popsal si dovedu zive predstavit. Bohuzel Ti asi moc neporadim. Mozna by stalo zvazit, zda neni lepsi v takovem miste chytat s feederem na jemnou polozenou. Taky si vzpominam, co mi kdysi popisoval jeden muj znamy, slo o neco podobneho. Sam jsem to ale nezkousel, takze bez zaruky. On tehdy pouzil vetsi krmitko, ktere uvazal na beznou snuru (provazek) a silne ho zatizil. Potom ho hodil prave do toho mista a proud krmeni vyplavoval a vytvarel vnadici misto. Podle smeru provazku muzes asi i kontrolovat, jestli Ti proud nesnesl krmitko dolu po proudu. Proti rybarskemu radu to neni, tak by snad melo fungovat.
Waglery: dolni sroubovani se dokoupit da, ne ale cele, pouze patka s obratlikem a ruzne zateze. Ta stredni kovova cast je napevno pripevnena k telu splavku (alespon u tech modelu, ktere pouzivam ja). Podle vzoru by to ale slo vyrobit, pokud znas nejakeho zdatneho soustruznika. No a ty spodni vymenitelne casti jsem u nas videl pouze v katalogu (Milo, Trabucco), v realu v obchodech v Nemecku.

Martin M. | Pá 9.4.1999 17:00:33

Tomas> Tak ty waglery si radeji udelam bez toho sroubovani, udelam si jich vic s ruznym zatizenim a bude to. Kdyz je budu pripinat k vlasci pres karabinku, tak je to mozna rychlejsi vymena, nez pri pouziti tech sroubku a maticek. (Navic usetrim tak 150,-/ks :-).
S tim krmitkem (mimo prut) to moc dobre nevidim, je tam moc proud (mezi brehem a tim mistem). Zkusim do toho krmeni dat poradne kameny a budu muset zacit trenovat hazeni (na sousi). Treba to pujde i tak.
ALL>Jeden figl, jak zjistit, jestli se vam neodkutaleji koule po dne. Pripravim si kouly, s kterou bezne krmim (do velikosti pomerance), vemu prut, s kterym prave chytam, a konec navazane udice (i s hackem a broky) omotam nekolikrat kolem koule - trochu utahnu, aby se to do ni zarizlo a hacek zamacknu hloubeji do koule. Takto pripevnena koule musi na vlasci viset aniz by se rozrizla nebo jinak znicila. Pozor, nezkousete kouli zvedat spickou prutu, jemne matchove pruty by to nemuseli vydrzel. Odklopte navijak a rukou kouli vhodte do mista, kde chcete chytat. Prut drzte v druhe ruce a ihnet po dopadu dosponujte vlasec. Je vhodne predtim posunout splavek asi o 1m nahoru, aby nyni voda na nej netlacila - splavek bude nad vodou. Nyni drzte vlasec jemne napnuty, ale jen tak, aby koule na dne nebyla prilis nadlehcovana. Pokud se koule posunuje po dne, je to spatne a musite s tim neco provest. Pokud ne, je to OK. Je treba si take uvedomit, ze vlasec prece jen jemne kouli popohani, ale je lepsi mit jistotu a kouli vice zatizit. Pak bud kouli vytahnete zpet na breh, nebo poskubavanim zkuste vlasec z koule uvolnit - nebo staci nekolik desitek vterin pockat a koule BY SE MELA rozpadne sama - jestli ne, je vase krmeni moc kompaktni!

Tomas M. | So 10.4.1999 7:05:24

Martin M.> ta karabinka s obratlikem se vetsinou pouziva i kdyz mas waglera se sroubovanim. Jeden tip:
Do ocka obratliku nalep nebo nejak jinak prichyt asi 2 cm silikonovou trubicku a tou provlekni kmenovy vlasec. Nebude se Ti to vubec zamotavat.

Zdenka | St 21.4.1999 8:46:30

Jsem sice holka, ale plavané se věnuji 9 let, tak doufám, že Ti poradím. Nezadal si přesnou specifikace problému, který Tě s bičem trápí. Nejlepší je začít se učit s kratším bičem, doporučuji 5 metrový DAM Skipper, není nejdražší, na špičku je důležité si asi za 30,- pořídit rychloupínák. Na biče se používájí slabší vlasce 15 a 10 sílu vlasce, čím tenčí vlasec, tím je pravděpodobnost chycení ryby větší. Důležité k biči jsou pastičky, které pořídíš za 5 korun českých. Délka vlasce by měla být o půl metru kratší než samotný bič, na konci vlasce se udělá pevná smyška, která se upevní v rychloupínáku, naváže se normální náčiní na lehkou plavanou a důležitý je návazec slabší proto nahoře 15 a dlole 10, když se na to chytí ryby nebo kořen, nemůže se navíjet a proto kdyby ryba byla větší je lepší o ni přijít, než zlomit prut. Háček malý 14 až 16. Pastičky se použivají, když skončíš chytání, tak se návazec z prutu od háčku namotá na pastičku a při příští návštěvě u vody nemusíš navazovat nový návazec. Na stojaté vodě můžeš chytat na plnou délku vlasce, na tekoucí vodě, v délce prutu, tam také krmit,splávek se vede pomaleji než jde voda, velmi důležité a pro ryby zajímavé Kdyby si nevěděl, ráda ti poradím, stačí se na pokecu, nebo nevim kde na mě obrátit. Určitě Ti radil Láďa Ice KaLINA, TAK na to dej, ten opravdu umí: Hodně úspěchů s bičem, je to nejhezčí způsob rybolovu.

Zdenka | St 21.4.1999 9:28:06

To jsem zase já, teprve teď jsem si přečetla tvojí otázku celou, takže jestli jsem tě obtěžovala zbytečnostmi promiň. Splávek na bič si vybírej podle rychlosti síly proudu, do velkého proudu se neboj dát těžší splávek až 7g, na stojáka 1 až dva gramy, čím lehčí splávek, tím znatelnější záběr je, ale tím hůř se ti bude nahazovat. Krmení: Na velký proud těžké krmení, které se na dno dostane v kouli a až tam se rozpadne, krmit samozřejmě mnohem výš než před sebe, podle proudu. Buď si krmení kup nelepší je Mosella, nebo si ho namíchej ze šrotu a strouhanky, čím víc strouhanky, tím lehčí krmení je. Když si seženeš starší díly Sportovního rybáře, tak o krmení na biče a tak v nich pravidelně píše Láďa Kalina, poměry a tak. Na stojaté vodě se může krmit i samotnou strouhankou, protože tam není proud a nezanáší, na stojáka více strouhanky, aby se rozptýlilo i ve vodním sloupci, zde se vyplatí jemňoučké vyvažování i do 3/4 anténky splávku. To je asi všechno, doufám, že si alespoň něco pochytil, napiš odkud si a jestli si poblíž Prahy bylo by to príma, vedu kroužek mladých sportovních rybářů a chodíme k vodě, k nám se může kdokoli připojit.

Martin M. | Čt 22.4.1999 12:37:12

Zdravim elitu (a Romana C. ;-)
lidi (uz nemuzu rikat chlapi :), proc vsichni opevujete Mosellu? Co je to za SVETOVOU znacku? Je to vazne tak dobry nebo snad to je nejak laciny? Podle mne existuji lepsi a levnejsi smesy, ktere maji _jmeno_ ve svete. Nebo se pletu? Jestli nekdo ma jine zkusenosti, rad si to prectu.
Jedna moje teorie, pokud je to blbost, nehacte moc velky kameny: na zacatku krmit kvalitnim a "ostrym" krmenim, ktere ryby natahne z velke vzdalenosti. Az zacnou ryby brat, prikrmovat obycejnym srotem nebo tak neco. Ryby sezerou vsechno - ale jen pokud to najdou!

Roman C. | Čt 22.4.1999 14:39:27

Martin M.> Hodim te do vody! ty skupino!

Martin M. | Čt 22.4.1999 15:07:38

Roman C.> se nezlob, kemo, ja sem zapomnel, ze jsi na oukleje nejlepciii

Zdenka | Po 26.4.1999 12:20:55

Martin M: Mosellu používají hlavně závodníci, krmení to neni nelevnější, ale patří mezi ty lepší, člověk, který se věnuje plavané ví, že největším dílem úspěchu je správně krmit správným krmenim a Mosella nabízí velikou škálu nabídek na všechny druhy ryb a je tu zaběhlá.

Martin M. | Po 26.4.1999 13:49:20

Zdenka> no prave - "je tu zabehla"! Problem je v tom, ze si vsichni mysli, ze krmeni (at uz samotne suroviny nebo taktika jeho pouziti) je největším_dílem_úspěchu. To podle mne plati pri zavodnim pouziti, ale pro normalniho rybare je mnohem dulezitejsi vyber mista a zvoleni spravne strategie lovu. Na zavodech si tohle vetsinou rybari zvolit nemohou, takze pak opravdu zalezi na tom, kdo bude lepe krmit - to uz pak je rozdil citit. A znovu opakuji - je to v rukach a hlave a ne v krmeni!

Martin M. | Po 26.4.1999 13:54:32

a jeste jsem chtel napsat to, ze nebyt jistych osob, o Mosele by u nas nikdo nevedel, tak jako je tomu ve zbytku sveta (proc?). Aspon si to myslim.

ZDenka | Út 27.4.1999 10:20:12

MartinM: samozřejmě je to v rukách, ale velký díl má na tom krrmení a nejenom druh a vůně, ale i způsob, technika a přesnost. Neříkám, že jenom mosellu, já osobně krmím strouhankou, šrotem a normálními přísadami, co dům dal, ale o závodech je to holt vidět, kdo má peníze na krmení a kdo ne, vlastně poslední dobou je to hodně o vybavení a krmení, vlastně velké závislosti na penězích

Martin M. | Út 27.4.1999 11:56:10

Zdenka> asi to tak bude.

Zdenka | Út 27.4.1999 12:00:06

Martin M: víš ono se dá krmit i hloupoou hlínou, loni na kvalifikaci na Mělníku Viktorovi Pavelkovi, nevim jestli ho znáš, došlo na konci závodu krmení, našel krtčí hroudu, zamíchal do toho posilovač a krmil vesele dál a udělal 1

cobain | Čt 29.4.1999 11:04:35

zdravim plavackare tak jak to de, doufam ze lip nez me ale zase moc stezovat si taky nemuzu, ted zacina pro plavackare uplnej raj nebo ne..?? Ozvete se jak ste na tom a co se letos osvedcilo...diky

zdenka | Po 3.5.1999 8:35:16

je toho tolik, že je lepčí pokecat na pokecu :oD a co by si rád věděl přesně?