MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Měření hloubky

Jakým způsobem mapujete dno(hloubka, hrany apod.).
Bez použití echolotu.
Dík

Autor diskuse: JPB ®
Zařazeno do: plavaná - techniky lovu, 9.4.2007

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N jarda 2004 - ® Pá 6.3.2009 23:09:58
Zkus marker třeba to půjde.
N Rex2 - ® Pá 6.3.2009 22:34:23
zkus fishpro.cz najdeš tam mnoho užitečného.
N Šlapeto - ® Pá 6.3.2009 16:37:13
Vemu lehátko,provázek ,100g olovo s očkem a jedu....:-)
N Pokki - ® Pá 6.3.2009 11:32:18
Pokud mám sebou člun je to jasné, tedy vezmu provázek s uzlíky po 1m a olovo kolem 100-200g a jezdím a ťukám. Zjistíš strukturu dna a hloubku i nějaké větší překážky, jen je to pomalé..
Ze břehu navážu na vlasec olovo a kolem 3m přivážu plovoucí pěnu a nahazuji a přitahuji, zjistíš co je na dně i přibližnou hloubku. Nevýhodou je omezená délka prozkoumávání od břehu..
Toť mé poznatky..
N Keporkak - ® Pá 6.3.2009 11:18:44
Chodím hodně na řeku a vzhledem k tomu, že na splávek chytám většinou jen pod jezem následující metodu používám pouze k hrubému odhadu profilu dna.

Na háček nasasím závaží (olovo s korkem je super) a cca metr nad něj nasadím malý spláveček. Na vodě, kde jsem si přesně změřil hloubku si změřím jak rychle olůvko klesá ke dnu. Pak jen jdu po břehu řeky a po ponoření splávku počítám jak dlouho klesá na dno - to poznám jednoduše podle toho, že se přestal za olovem potápět vlasec. Z tohoto postupu si během chvíle udělám představu o profilu dna. Není to přesné ale je to rychlé na to abych mohl projít delší úseky a věděl kde jsou díry a hrany
N John K - ® St 11.4.2007 11:40:43
super vec je olovo s korkem, kam zapichnes rovnou hacek na udici se splavkem nebo olov. zabka, ale to vse je spis na mereni pouze hloubky.petruv zdar
N carpik - ® Út 10.4.2007 23:34:32
markerem mapuju dno,postup je opačný jak o obriska,olovo pruběžné a nakonci silonu marker.
N Fildis - ® Út 10.4.2007 21:13:05
navaz si zplavek dej ruzne velke vody a az si lehne tak zmer od olovuvka k splavku vzdalenost a tolik je tam hloubka:):)
N Petr.J - ® Út 10.4.2007 10:24:41
Pokud myslíš mapování ze člunu, tak to používám olovnici o váze 2 kg, na šnůře mám po metru uzly. Není to tak rychlé jako echo, ale jde to tak docela dobře, krásně se s tím dá oklepat dno a zjistit jestli je tam bahno nebo je dno tvrdé.
N obrisek - ® Po 9.4.2007 10:44:28
jpb- červené kulové plovátko,gum kulička,50golovo na průběh.změřím si vzdálenost prvního očka od rolničky navijáku...nahodím nechám vystoupat plovátko na hladinu,vyšponuju a chytnu silon u prvního očka od navijáku a potáhnu sním k rolničce navijáku-potopím plovátko,domotám a znovu potáhnu takhle to opakuju dokud nedosáhnu olova... např. vzdálenost očka 60 cm x 4 potáhnutí =2,4m hloubka.Potáhnu olovo např. o metr k sobě, nechám vystoupat a akci opakuji...Touto metodou se dá dohodit slušně daleko a zatím se mi nestalo abych trhal o vázku....Navic se dá relativně dobře poznat struktura dna při použití pletenky bo tvrdšího vlasce při popotahováni olova...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | plavaná | techniky lovu ]

Co je nového - plavaná + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniEcholot nahazovací Lowrance FishHunter 3D

FishHunter Directional 3D je přenosný nahazovací sonar, který zabalí sílu 5 třífrekvenčních sond do kapsy. Vytvořte si vlastní 3D mapy a vychutnejte si všechny funkce nahazovacího echolotu.

akce, rybareniBivak Thunder 2 Man + lehátko + spací pytel!

Za 7.990
Chyť a pusť Bivak Thunder 2 Man + lehátko + spací pytel! Cenová bomba, která se nemusí již nikdy opakovat tento set koupíte jen u nás.A pokud se přihlásíte dostanete další bonus v podobě 3%.

Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ

Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Vám nabízí přehledný e-shop se zázemím kamenného obchodu rybářských potřeb v Uherském Brodě. Nabízíme...