MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Intervaly dokrmování

Ahoj všem, měl bych dotázek ohledně intervalů dokrmování. Jak často při lovu dokrmujete (jedná se o feeder a plavanou)? SITUACE 1: Ryby najedou chvilku po zakrmení a berou na hod, velikost ryb je tak do 20cm. SITUACE 2: Ryby najedou opět po chvilce a opět berou na hod, nejprve malé a velikost se postupně zvětšuje, až se chytají pouze velcí cejni nebo kapři. SITUACE 3: Ryby najedou až za dlouhou dobu, berou opatrně a pouze menší kusy. SITUACE 4: Ryby najedou, jsou vidět známky aktivity na místě - víry, bublinky, kal...ale neberou. SITUACE 5: ryby nenajedou, jak dlouho čekáte než poprvé dokrmíte??

Autor diskuse: BULK ®
Zařazeno do: plavaná - nástrahy, návnady, 23.1.2007

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N pytlák - ® So 27.1.2007 22:32:17
Já to tak neberu.Buď ryby najedou a berou-to krmím hodně a nebo berou míň a krmím míň.Někdy vůbec,to když jsou záběry doslova vymodlené.Nebo max nastřílet trošec červů a hotovo.
N E-mail St 24.1.2007 22:51:12
Bachy - ® St 24.1.2007 0:29:14
promiň, že tady plácám ale přišlo pro mě úsměvný:"dokrmuju třeba až po 5 větší rybě" -to já bych dokrmoval příští rok

Asi platí: kdy, kde, jak- hlavně si do toho nenech kecat
N miki - ® St 24.1.2007 19:37:28
MrKos: Tohle co se píše v bodě 4 se mě párkrát stalo a je fakt, že pokaždé pomohlo trošku něco jiného. Někdy zákal, někdy partikl a někdy nastřelování červů--většinou se mi ale tohle stávalo dále ode břehu, kde nešli červi nastřelit, tak jsem je "slepoval" mírně rozmočenou hlínou (poněvadž jsem neměl lepidlo). Co se týká montáže, samozřejmě jsem s ní zkoušel hýbat a měnit a většinou braly ryby "na propad". Pochopitelně že se mě několikrát taky stalo, že jsem viděl bubliny ode dna a ať jsem dělal co jsem chtěl, neměl jsem ani záběr--možná to ale ani nebyly ryby.
N Bachy - ® St 24.1.2007 0:29:14
1 - V momentě kdy záběrů ubývá bych mírně přikrmoval jedno bližší místo a pár metrů dál bych zakrmil čistě partiklem a tam nahodil druhou udici. Dokrmoval bych partikl až podle potahů, záběrů.
2 - Dokrmoval bych už jen partiklem, množství a interval podle velikosti předpokládaného hejna. Když je braní větších ryb sporadické, dokrmuju třeba až po dvou větších rybách, když se dá čekat větší hejno a je více zakrmeno na začátku, dokrmuju třeba až po 5 větší rybě nebo v závislosti na množství přejezdů nebo jakýchkoliv znaků velké aktivity častěji. Dalo by se říct že se v tomhle hodně řídím podle četnosti potahů ať už jsou to šňůráci nebo záběry.
3 - Jestli ryby najedou až za dlouho, tak může být nevhodně vybrané místo, může pomoci zmenšit háček na minimum a případně poštelovat návazec na míru. Krmil bych minimálně a spíš před lovem než průběžně, neplašil bych místo případným neustálým přehazováním. Jinak podle potahů.
4 - Je třeba nejdřív zjistit proč neberou, jestli nevyhovuje montáž, nebo návnada. Začal bych u montáže na nejjemnější a kdyby záběrů nepřibylo musela by se změnit návnada. Například když ryby vyžírají patentky z bahna, nezajímá je nic co se vznáší nad bahnem, byť těsně. Dokrmil bych až po úlovcích nebo když by bylo potřeba místo prohodit jinou - živou nástrahou.
5 - Když ryby nenajedou žádné, není co dokrmovat, pak se mi zdá lepší se spíše přesunout jinam.
N Mr.Stick - ® St 24.1.2007 0:05:47
@Bachy: Šlo nám o střední kapry 20-70 a stejné cejny. Bílá a ostatní rybky nevadí.
N Bachy - ® St 24.1.2007 0:04:33
Bulk - No taky dost záleží na cílové rybě - ta je libovolná nebo ti jde spíš o kapry a větší cejny?
N Honza T. - ® Út 23.1.2007 22:59:41
Bulk:
S1:Přikrmím partiklem nebo přimíchám do směsi hrubší částice...
S2:Tak to nedokrmuju dokud braní neustane...
S3:Přimíchám více hlíny kvůli barvě a nezbývá mi,než doufat nebo se pokusím návnadu "zatraktivnit" přidáním například živé složky...
S4:Asi hodinku doufám a pokud je to možné, zkusím jinou návnadu případně i nástrahu...:))
S5:Tak tu hoďku...
N MrKos - ® Út 23.1.2007 19:30:00
miki: vidíš... add S4... to mi nedošlo že ryba může být na místě a čekat jen na něco zajímavějšího než je krmení... třeba zrovna v podobě partiklu... zase na druhé straně jak si vysvětlit že aktivita u dna je patrná a přitom neberou... nesnažíš se v takovém případě také změnit montáž jako v bodě 5?
N miki - ® Út 23.1.2007 17:37:17
BULK: MrKos už částečně odpověděl a já k tomu něco přidám.
Situace 1: Dokrmuji každých cca 3-5 minut - na stojáku- malými kuličkami ve velikosti vajíčka-jen co se vejdou do dlaně jedné ruky. Na řece každý nához.
Situace 2: Stejně jako při situaci 1, ale po nájezdu větších ryb menší kuličky a mírně rozmočené v delších intervalech-5min. Občas už nekrmím vůbec krmením, ale jen dostřeluji partikl-kukuřici+řepka. Dobré je i nastřelování bílých červů--když na to máš prachy.
Situace 3: Na začátku vhodím 3-4 kuličky ve velikosti tenisáků a potom PRAVIDELNĚ dokrmuji malými kuličkami ve velikosti míčků na stolní tenis (opět mírně rozmočené) každých cca 5 minut. Nastřelování červů v podobných intervalech je super.
Situace 4: Opatrně malými kuličkami co nejvíce rozmočenými-pouze se snažím vodu zakalit a udělat mrak. Občas střelit pár zrnek partiklu není na škodu.
Situace 5: Když ryby nenajedou ani po cca dvou hodinách pravidelného dokrmování, změny háčku za menší, změny nástrahy, změny návazce za slabší-případně za delší či kratší, po přidání posilovače atp., jdu domů a jsem nasranej.
Situace 6: Tohle je jen orientační a vždy záleží kdy a kde chytáš a samozřejmě na co a jak vedeš udici s nástrahou--včetně správně zvoleného a připraveného krmení a zakrmování.

Georgino: Když vodě nic nedáš, nic od ní taky nečekej.
N Georgino - ® Út 23.1.2007 9:43:38
je nazakrmuju, tudíž ani nedokrmuju.
N Bulk - ® Út 23.1.2007 8:43:11
MrKos: to je jasné, že to nepůjde jednoznačně a přesně říci, jan mě zajímalo, jak to tak nějak přibližně probíhá.
N MrKos - ® Út 23.1.2007 7:40:10
to nelze tak zcela jednoznačně popsat a kromě hloubky na lovném fleku také hraje roli zda je to stoják či řeka... budu se držet toho že chytám na průměrném stojáku s hloubkou na lovném místě kolem 1,5m ...
S1. dokrmuji v případě že je znatelná menší aktivita ryb po prvním náporu a snažím se partiklem natáhnout i rybu větší... krmné koule jsou o poznání menší než první dávka... v létě je možné takto dokrmit klidně po každé druhé ulovené rybě... snažím se o selekci nástrahou...
S2. dokrmuji jen tak abych větší rybu neplašil ( jednoruční kuličky :-) ) a někdy je dobré pouze nastřelovat partikly a živou... spíše dokrmuji podle aktivity a teprve až je znatelný pokles...
S3. dostřeluji jen živou a snažím se poladit montáž tak abych rybu trefoval při záseku... když dokrmím tak jen málo a jen malou kuličku
S4. opět jen živou a teprve když se aktivita vytratí tak opatrně dokrmím " jednoručními kuličkami " ... snažím se poladit montáž protože v takovém případě to není že neberou ale že je něco špatně...
S5. nedokrmuji ale pouze nastřelím živou složku a vyčkávám co to udělá

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | plavaná | nástrahy, návnady ]

Co je nového - plavaná + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniWestin - výprodej

Totální výprodej skladových zásob vláčecích nástrach WESTIN

akce, rybareniNASH Deštníkový přístřešek GROUNDHOG BROLLY

Za 4.550
Groundhog poskytuje na brolíčko bezkonkurenční prostor na hlavu, který umožňuje zastrčení lehátka dál od poryvu větru a deště, přesto zachovává maximální výhled ven.

Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Cadoxfishing - RCM Mošnov Cadoxfishing - RCM Mošnov

Mošnov u Ostravy, Obchodně podnikatelský areál Mošnov č.p. 317/60