Rapala LC (Long Cast Minnow)

nazdar pani - mam tento typ rapaly v skatulke a moc ho nepouzivam, lebo mi moc nesedi jeho chod, resp. mozno ho nepouzivam spravne...mate niekto skusenosti, tipy ako (klasika tahanie/jerkovanie/..) a v akych typoch vody (prud/stojak..) dik za kazdy tip
Autor diskuse: Palky - , 9.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nu.x.a - Profil | St 2.6.2010 18:25:07

VYDROUŠ >> letos si kalný vody asi užijem--

    NVYDROUŠ - Profil | St 2.6.2010 17:11:10

    peperyba >> Ahoj, tak to jsi mě částečně uklidnil, určitě je budu hodně zkoušet, tak pak budu informovat:)) Ano mám je právě pr použití v kalné vodě, a to u nás je dost často

      Npeperyba - Profil | St 2.6.2010 10:40:51

      VYDROUŠ >> ahoj to LC 10 ve fluo tiger mám a už jsem na něj počapal pár štiček, ale nepřehoup jsem se přes 60 cm.Zkoušim ho v kalný vodě, když na ostatní barvy nemám záběr.Lépe mi čapá brown tiger v 10.Ale je to všechno z velký části o tom jak člověk nástraze věří.Když tam mám LC 10 S, tak přemluvim i to co ve vodě ani neni:)

        NVYDROUŠ - Profil | Út 1.6.2010 23:05:09

        sliver - samolibý vůl >> Jasný ok:-)))

          Nsliver - samolibý vůl - Profil | Út 1.6.2010 22:40:41

          VYDROUŠ >> buď v klidu, trpělivost růže přináší. Na nějaké kecy se vyser, hlavně, že se ti líbí.

            NVYDROUŠ - Profil | Út 1.6.2010 22:21:21

            u.x.a. >> u.x.a - 1.6.2010 21:26:19 >> Jako fakt, ty mě bolíš:-))) No dám jím šanci, docela jim věřím, tak doufám že nesklamou:-)

              Nu.x.a - Profil | Út 1.6.2010 21:26:19

              VYDROUŠ >> ten long cast fluo tigr s červenou hlavou jsem měl a prodal jsem ho pryč,nic sem na něj nechyt a to dostal dost posledních šancí:(

                NVYDROUŠ - Profil | Út 1.6.2010 19:08:35

                Tak dnešní nákup, letos asi poslední:-))

                  Nu.x.a - Profil | Út 1.6.2010 0:35:35

                  peperyba >> balza

                    NVYDROUŠ - Profil | Po 31.5.2010 23:53:45

                    peperyba >> Ahoj balza

                      Nu.x.a - Profil | Po 31.5.2010 10:11:44

                      peperyba >> to je furt dost za plasťáka cena by měla bejt tak 180,- a moch by bejt i v jinej velikosti zatím se mi ten wobler jeví tak akorát dobrej na moře kde napodobuje ty dlouhý mořský rybky ale knám se mi moc nezdá.

                        Npeperyba - Profil | Po 31.5.2010 0:01:40

                        ten MAX RAP zas tak drahej neni, na http://www.tropicliberec.cz/max-rap/

                          Npoldeci - Profil | Ne 30.5.2010 23:56:05

                          u.x.a. >> u.x.a - 30.5.2010 23:46:52 >> či bomba ukáže čas ale konečne VMC urobili dobrý hák-ten sparkle point sa mi páči

                            Nu.x.a - Profil | Ne 30.5.2010 23:46:52

                            ten maxrap musí bejt absolutní bomba ta cena je nehorázná palba..

                              NBerserkr - Profil | Ne 30.5.2010 23:04:07

                                NSethy - Profil | Ne 30.5.2010 23:00:30

                                peperyba >> balza

                                  Npeperyba - Profil | Ne 30.5.2010 21:59:10

                                  VYDROUŠ >> a ten flat rap je plasťák nebo z balzy

                                    NWalleye - Profil | Ne 30.5.2010 21:58:20

                                    peperyba >> RSP-fishing :-))

                                      NVYDROUŠ - Profil | Ne 30.5.2010 21:57:06

                                      peperyba >> :-)))

                                        NVYDROUŠ - Profil | Ne 30.5.2010 21:56:45

                                        Walleye - altered ... >> Walleye - 30.5.2010 21:55:50 >> Aha, tak to jo:-))

                                          Npeperyba - Profil | Ne 30.5.2010 21:56:32

                                          VYDROUŠ >> ne to je ZALT, maj je na rsp-fishing

                                            NWalleye - Profil | Ne 30.5.2010 21:55:50

                                            VYDROUŠ >> Ne.Jsou to woby Švédské fa. ZALT.

                                              NVYDROUŠ - Profil | Ne 30.5.2010 21:54:05

                                              Walleye - altered ... >> Walleye - 30.5.2010 21:51:51 >> Tak na to jsem nikdy nechytal(16cm), tak toho bych se už možná trochu bál. A to jsou také ty Max

                                                NWalleye - Profil | Ne 30.5.2010 21:51:51

                                                VYDROUŠ >> Tohle mám 16ctky a vůbec se jich nebojím :-)) No a štikule taky ne !

                                                  NVYDROUŠ - Profil | Ne 30.5.2010 21:48:38

                                                  Walleye - altered ... >> Walleye - 30.5.2010 21:43:45 >> Asi bych se te délky nebál:-)))

                                                    NWalleye - Profil | Ne 30.5.2010 21:43:45

                                                    VYDROUŠ >> Ani ne! 13cm není přeci žádná délka ani pro ..... :-))

                                                      NVYDROUŠ - Profil | Ne 30.5.2010 21:42:34

                                                      Walleye - altered ... >> Walleye - 30.5.2010 21:38:25 >> Už jsem to našel, 13 cm .-))

                                                        NVYDROUŠ - Profil | Ne 30.5.2010 21:41:27

                                                        Walleye - altered ... >> Walleye - 30.5.2010 21:38:25 >> O dík:-)) Jsou nějaké dlouhé že

                                                          NVYDROUŠ - Profil | Ne 30.5.2010 21:29:01

                                                          peperyba >> Nemáš foto tomo Maxe, vubec netuším z názvu jak vypadá:-)

                                                            Npeperyba - Profil | Ne 30.5.2010 20:42:49

                                                            Ahoj, ty flat rapy nevypadají zle, ale myslím, že Max Rap bude o hodně chytlavější.Sice se tvarem LC moc neblíží, ale ta pracovní hloubka 0,3 - 0,6 m je vážně zajímavá.Použitelnost na mělčinách do 1 m ideaální.Typoval bych barvu FS jako úspěšnou.

                                                              NMatrix - Profil | Pá 28.5.2010 8:02:42

                                                              peperyba >> To máme tady v okolí takhle levný rapaly a já o tom nevím? :-))

                                                                NVYDROUŠ - Profil | Čt 27.5.2010 21:57:32

                                                                u.x.a. >> u.x.a - 27.5.2010 20:02:04 >> Také doufám:-))

                                                                  Nu.x.a - Profil | Čt 27.5.2010 20:02:04

                                                                  VYDROUŠ >> ten dole to bude jistě smrt bolenů v proudu:)

                                                                    NVYDROUŠ - Profil | Čt 27.5.2010 19:50:18

                                                                    u.x.a. >> u.x.a - 27.5.2010 19:42:48 >> Ještě se nechají sehnat LC, a to docela bez problému. Neboj také jsem nějaké Flat Rap nakoupil a jsem na ně hodně zvědaví. Jsou to určutě nástupci LC, jen se trochu liší tělo a je škoda že nemají přesuvné závaží. Ale i tak je určitě budu hodně skoušet:-)

                                                                      Nu.x.a - Profil | Čt 27.5.2010 19:42:48

                                                                      VYDROUŠ >> na lc nedám dopustit škda že se už nedělá ale flat rap ho nahradí asi statečně:) zdědil po něm dokonce i lopatku.

                                                                        N:-)vydrák - Profil | Čt 27.5.2010 19:41:03

                                                                        Palky - >> Zdravím všechny.
                                                                        Rád se vyjádřím k wobleru LC.Rapala LC jsou mé nejoblíbenější woblery a nachytaly desítky štik.Nejraději chytám na barvu GFR -viz.foto.Je to veleůspěšný model v mé krabici.Taky má už slušná válečná zranění.Chytám jak řeky,tak jezera a potoky a funguje všude skvěle.Doporučuji
                                                                        Petrův zdar

                                                                          NVYDROUŠ - Profil | Čt 27.5.2010 19:38:06

                                                                          indy - 9.1.2007 8:20:00 >> Ahojky Víto, tak jak to jde:-) Od tebe ty woby mě nesou docela štěstí. Nemáš ještě nějaké:-)))

                                                                            NVYDROUŠ - Profil | Čt 27.5.2010 19:21:02

                                                                            peperyba >> Ahoj, to já právě vše na 8, a barvu S nevlastním ani jednu, tak to budu muset nějakou přikoupit:-)) Letos dám prostor více 10, tak jsem na to sám zvědav.Jo a kde že je ten obchudek, že bych se tam jel číhnout co tam mají. To ani nevím že se dělají 12, ale potápky by pro mě také neměli žádné uplatnění. :-))

                                                                              Npeperyba - Profil | St 26.5.2010 23:32:21

                                                                              VYDROUŠ >> e-shop nemají, je to malej obchůdek, který jsem objevil náhodou cestou do školy, ale všechny rapalky z těch výprodejových krabic tam jsou téměř v nedotčeném množství a všechny za tuhle cenu. U nás za stejné kousky chtějí témeř o 100 Kč víc a ještě se tváří jaké mají dobré ceny.Mě se daří s 10 prostě nevim proč, ale na 8 mi to nejde a 12 kvůli potápivosti už pro mě ztrácí kouzlo

                                                                                Npeperyba - Profil | St 26.5.2010 23:22:56

                                                                                VYDROUŠ >> Jo a já právě nemám na 8 ani šupinu. A to jsem jim dal tolik prostoru. Když jsem tam šoupnul eskovej v 8 ani ťuk, ale v 10 stejná barva max 5 náhozů a je záběr. Prostě ty potvory u nás mají vyhraněnej velikostní vkus. Skoro jako ženský. A pak, že na velikosti nezáleží :)

                                                                                  NVYDROUŠ - Profil | St 26.5.2010 23:20:50

                                                                                  peperyba >> Tak to je dobrá cena, mají e-shop, že bych se číhnul. Co používáš radši 8-10

                                                                                    Npeperyba - Profil | St 26.5.2010 23:18:28

                                                                                    VYDROUŠ >> Jo jo, taky sem tam něco málo už nakoupil a asi budu muset ještě doobjednat. Nedávno jsem objevil obchod, kde mají všechny vzory jak si mi posílal na ukázku kromě S, za 130 Kč a to 8 i 10 cm. Prostě to esko je asi dobrý no. No a na bohemiafishing jsou ty ceny pro mě nereálný.

                                                                                      NVYDROUŠ - Profil | St 26.5.2010 23:11:02

                                                                                      VYDROUŠ >> Víš co je zajimavé, všechny ryby mám na 8 a na 10 ani jednu.Letos se budu věnovat více 10

                                                                                        NHadrák - Profil | St 26.5.2010 23:10:18

                                                                                        peperyba >> zítra dodám foto, teď už se mi nechce jít to hledat

                                                                                          NVYDROUŠ - Profil | St 26.5.2010 23:08:17

                                                                                          peperyba >> Letos jsem jich opět přikoupil asi 15 kousku, jinak to jsou mé nejlepší woby:-)) Něco ti pošlu do sz

                                                                                            Npeperyba - Profil | St 26.5.2010 23:05:58

                                                                                            VYDROUŠ >> Pro mě to jsou jedny z top ten. Na letošní sezónu jsem si je sehnal v různých barvách a jsem moc zvědav, zda mě ještě mile překvapí. Jen škoda, že to S se už hůře shání

                                                                                              Npeperyba - Profil | St 26.5.2010 23:00:41

                                                                                              Hadrák >> S tou lopatkou se mi to nezdá, často ho nahazuji až k protějšímu břehu kde je tak 10 cm hloubky a než se dostane aspoň na 70 cm schytá od kamenů na dně pěknej nářez, lopatka je dost podřená, ale ještě se mi nestalo, že by se ulomila konkrétně u tohodle typu vobu.

                                                                                                NVYDROUŠ - Profil | St 26.5.2010 22:50:01

                                                                                                peperyba >> Pěkná fotka, také ty woblery mám rád, já jen jednu kudlu, ale za to mě na to jdou candáti a okouni:-) Tak to koukám, že ještě v pulce prosince, já je balím kolem konce října

                                                                                                  NHadrák - Profil | St 26.5.2010 22:39:17

                                                                                                  už ho nechci, tam kde je kamenitý dno a malá hloubka ten wobler jde hned do kytek, já ho měl u vody 2x, nějaký kudly. Pak hodim tahnu drc o dno a odpor se zmenší a ulomená lopatka...

                                                                                                  je tam jen tak vlepená a ona se ulomí no to je mi teda rapala...

                                                                                                    Npeperyba - Profil | St 26.5.2010 22:35:16

                                                                                                    LC v barvě S a HBM 10 cm jsou u mě na stojáku do 1m nepřekonatelný.Většinu štik mám právě na ně. Díky loňskému teplému podzimu jsem na ně měl úspěch až do půlky prosince.

                                                                                                      Npeperyba - Profil | St 26.5.2010 22:29:26

                                                                                                      LC v barvě S a HBM 10 cm jsou u mě na stojáku do 1m nepřekonatelný.Většinu štik mám právě na ně. Díky loňskému teplému podzimu jsem na ně měl úspěch až do půlky prosince.

                                                                                                        NVYDROUŠ - Profil | St 26.5.2010 21:05:27

                                                                                                        Carchy >> Jasný klído:-))

                                                                                                          NPalky - Profil | St 26.5.2010 21:00:29

                                                                                                          wow...ani som si nepamatal, ze som zalozil otazku ;-)
                                                                                                          btw aj ten vobler este asi mam a neviem ci od 9/1/2007 bol vo vode ;-)

                                                                                                            NLudvaBrno - Profil | St 26.5.2010 20:35:40

                                                                                                            Orion24 >> Měl jsem přesně takový wobler, jak popisuješ a byl výtečný zejména na řekách parmového pásma. Obecně LC Rapaly používám na mírně proudících řekách. Nahazuju lehce proti proudu, nechám mírně splavat a přibližně uprostřed řeky se přitahován proti proudu začne wobler krásně pohybovat. Okouni a větší jelci obvykle neodolají.

                                                                                                              Nkebator - Profil | St 26.5.2010 20:19:46

                                                                                                              Palky - 12.1.2007 16:05:48 >> cauko, ja mam nan jednu stuku, ale moc ich nepouzivam ... skusim tento rok na noc farby SFC a HT, mozno to bude lepsie. ja to len taham ako divocak, netrapim sa chodom. je to Rapala, tak by to malo fungovat ! hehe :-)

                                                                                                                NCarchy - Profil | St 26.5.2010 19:47:20

                                                                                                                VYDROUŠ >> Takže rychle nakoupit LCčka a tradá k vám :-)

                                                                                                                  NVYDROUŠ - Profil | St 26.5.2010 19:45:58

                                                                                                                  Jedna z nejlepších nástrah u nás.-)

                                                                                                                    NCarchy - Profil | St 26.5.2010 19:38:18

                                                                                                                    Piskořík >>Nic jinýho se nečekalo:-)