- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
prut
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NAlivio - Profil | Ne 7.1.2007 21:21:15
NTopoľčanec - Profil | Ne 7.1.2007 20:16:05
Nmr.B - Profil | Ne 7.1.2007 10:36:03
NMysho 22 | So 6.1.2007 23:40:11
NTopoľčanec - Profil | So 6.1.2007 20:34:42
NMysho 22 | So 6.1.2007 0:01:33
Nsmradzjzd - Profil | Pá 5.1.2007 22:38:14
Monteru 288 7-28g taky mám, a taky sem ji zlomil těsně nad spojkou. Ale byla to evidentně moje vina. Soutěžili jsme, kdo hodí 35g kopyto dál, prut držel a lítalo to hodně daleko do té doby, než jsem nasadil brutální likvidační švih. Svědomí mě nedovolilo ho reklamovat, tak sem ho zabandážoval a funguje dál.
Jak již bylo řečeno za ty peníze je dobrý, ale na nástrahy až tak od 5g a ne na moc dlouhou dobu vláčení.
Ncoatnick - Profil | Pá 5.1.2007 20:53:29
Protože mám Monterru 288 7-28g nejméně rok, musím se jí trochu zastat. Od samého začátku jí nakládám neskutečné zátěže (určitě i přes 50g) a to vše na 90% s pletenkou FL.Všechno zatím přežila.
Nevýhody z mého hlediska jsou: poměrně dlouhá rukojeť, zapomeň na mikrotwistery (ideál tak od 5cm výš), není to takový rychlík (aspoň si to na nic nehraje, tuším IM6 to odpovídá). Za ty prachy do začátku to není špatná volba.
Jinak s vercajkem takhle normálně nezacházím, bohužel hned 1. den v mrazu jsem prut poslal z několika metrů do ostrejch šutráků. (zmzlý ruce jsem si strčil do vlněnejch palčáků..). Odnesl to akorát lak na nápisu. Jelikož za blbost se platí a tenhle prut bych se neodvážil reklamovat, tak jsem ho podrobil šíleným testům, než jsem si dal ten lak opravit.
Protože teď jsem přešel na mušku a do ostatní rybařiny neinvestuju, tak thomsonik musí tahat velkoplandy, 2 dny boilesoval,..
Bacha, muj prispevek nesponzoruje nejmenovany HG
Nk-70 - Profil | Pá 5.1.2007 19:57:23
Nsmradzjzd - Profil | Pá 5.1.2007 18:36:55
Nmr.B - Profil | Pá 5.1.2007 17:54:26
NMr.Stick - Profil | Čt 4.1.2007 21:09:40
NEndy - Profil | Čt 4.1.2007 21:07:41
NVláčkař - Profil | Čt 4.1.2007 17:18:35
Co jsme se tak koukal po hobby-g, tak se mi zamlouvají:
Tica - TC2 SEHA 244cm/10Lb Light i když designově mě moc nebere, ale zase zajímavá cena.
Shimano - Catana AX 2,4m/10-30g
Colmic - Dragon 2,4m/10-30g
Navijáček mám zatím universál od shimana, ale už jsem se rozhodl pro Okuma VS30, možná do zahájení ještě slevní.
Uvítám jakoukoliv radu.
Díky.
NŘízek - Profil | Čt 4.1.2007 10:34:44
NMr.Stick - Profil | Čt 4.1.2007 9:36:45
NŘízek - Profil | Čt 4.1.2007 9:35:07
NMr.Stick - Profil | Čt 4.1.2007 9:29:37
NŘízek - Profil | Čt 4.1.2007 9:21:22
Nmr.B - Profil | Čt 4.1.2007 6:23:27
NMr.Stick - Profil | Čt 4.1.2007 1:08:05
No jo, učim se učim, ale moc to nejde...zítra milý pan zkoušející bude muset být hodně milostiv, aby mi tu vymodlenou trojku dal :o)
Nzelí - Profil | Čt 4.1.2007 1:04:24
NMr.Stick - Profil | Čt 4.1.2007 1:00:19
NMr.Stick - Profil | Čt 4.1.2007 0:53:58
NMr.Stick - Profil | St 3.1.2007 22:45:28
@skwor: Odchytal sem to s jedním vlačákem do 40g kterej používám na položenou :o) Jinak na UL sem teď pořídil Sanger Super Spirit Hegene do 7 g a příští rok chci ještě Speed Mastera do 30g na těžkou vláčku a pravděpodobně nějaké Mikado tak do 15g na střední vláčku...holt mám na co šetřit :o)))
NVláčkař - Profil | St 3.1.2007 22:25:19
No rozhodování pro letošek mě čeká taky... výrobků moc a zkušenosti žádné.
NMr.Stick - Profil | St 3.1.2007 21:12:49
Nmirmen - Profil | St 3.1.2007 21:08:23
Pro začátek pro tebe skutečně bude snazší mít levný, krátký, odolný vláčák.
I ten z kompozitu ( do 20ti gr. odhozu), bude snášet přívlač s hlavičkami 10 - 15 gr., což ti na hodně situací stačí.
Kompozit by měl snést nárazy, nešetrné zacházení, vyprošťování z vázek apod.
A to všechno tě čeká, při lovu pod převislými větvemi a mezi keři, budeš váznout a trhat pod vodou i na obou březích atd.
Ntomvec - Profil | St 3.1.2007 21:06:40
NMr.Stick - Profil | St 3.1.2007 21:01:22
Ntomvec - Profil | St 3.1.2007 20:58:08
Nskwor - Profil | St 3.1.2007 20:57:31
Ntomvec - Profil | St 3.1.2007 18:21:07
NPalky | St 3.1.2007 14:22:22
Nmr.B - Profil | St 3.1.2007 13:20:07
NCaira - Profil | St 3.1.2007 1:49:46
Mirmene - teda klobouk dolu, před tvou trpělivostí a pěčí o tohoto adjunkta. Na tomto "urážecím" serveru je to jak mrkev v zimě ;) Potěšující. PS: netušim co to je na MRKu zas za timeouty ... 4x jsem to sem nechtěl...
Nmirmen - Profil | St 3.1.2007 1:12:41
Uhlíkové pruty mají své výhody ( jsou lehčí, rychlejší ) , ale i nevýhody ( choulostivé na náraz, na klepnutí prutu o větev - při náhozu, záseku či zdolávání). Mají citlivější "mrtvý bod" , kdy se lámou ( prut je zvednutý, rybář špatně podebere rybu, ta zaplaší u břehu a nezkušený nebo nepozorný rybář nestačí zareagovat a prut se zlomí ).
Doporučil bych ti koupit na první sezonu prut, jehož případné poškození Tě nebude nijak podstatně mrzet.
Například prut z uhlíkatého kompozitu - ZEBCO COOL SPIN DX 2,1 ( 210 cm, do 20ti gramů odhozových , hmotnost 215 gramů, 496 Kč ).
Na tomhle proutku se můžeš zaučit s levnějšími gumovými nástrahami, rotačkami, plandami a malými woblerky.
Až se trochu vypořádáš se základy přívlače, tak bude spíš namístě uvažovat o choulostivějším prutu.
Po pár desítkách vycházek budeš bohatší i o zkušenosti s vodou ( ramena, písník, řeka..), budeš trochu víc vědět o nástrahách.
Pak určitě přijde i čas na pruty, které jsou značkové a které už zvládneš ( nechci tě podceňovat, jen vzpomínám na své začátky a úskalí, se kterými jsem se musel vypořádat).
A - mimochodem - o tom, zda dravce přelstíš, nerozhoduje to, zda máš či nemáš značkové vybavení.
Kde to žije - dravci
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
14:56NBurza na přívlačové nástrahy 33420
13:21NRare woblery - Rapala 14054
9:23NÚhoří sezona 2012 10520
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...














