- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Candat a vplyv zmena tlaku
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
6x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
IchHabe - Profil | Ne 21.12.2014 12:48:29
tragy - Profil | Ne 21.12.2014 11:36:49
ale inač chcem prísť na to ako to funguje s tlakom.
sliver - Profil | St 14.2.2007 22:45:32
barman - Profil | St 14.2.2007 21:29:00
abyss - Profil | Po 25.12.2006 14:18:24
Vítek | So 23.12.2006 23:42:45
Špigi | Čt 21.12.2006 12:28:29
Mimochodom celkom si sa trafil do velmi podobnych nasich skusenosti. Inac zaujimave postrehy, preto som tu otazku daval, aby sme si vymenili skusenosti v takejto salamunskej teme a u tak nevyspytatelnej ryby akou je zubac.
Onder | Čt 21.12.2006 10:15:15
Takýchto dní ako si zažil ty, sme tam zažili aj my a bolo ich dosť veľa. Proste zubáče niektoré dni hrýzli jak o závod a na druhý deň i keď zmena počasia nenastala, bola ich aktivita skoro nulová, poprípade len zopár maličkých.
Pamätám si na jeden náš viacdenný lov, bolo leto + 30, slnečno, hladina jak zrkadlo,čistá voda, chytali sme na hrane koryta s hĺbkov okolo 5 metrov...Za celý deň sme v trojici chytili možno 100 zubáčov, ale do dľžky max.tak 45čísel. Chytali sme na gumy a zubáče brali doslova na všetko, čo sme im ponúkli.Skúšal som im dávať aj 4-kové kopytá, ale výsledok stale rovnaký-malý zubino. V momente ako sa začalo stmievať, sa trochu rozfúkalo a my sme chytili asi 3-4- 60-65ky a potom ako keby uťalo- NIČ. Nasledujúce 2 dni boli identické, aj čo sa počasia týka, tak aj počtu ulovených rýb a na štvrtý deň sme mali možno 5 záberov všetci traja spolu a pritom zmena počasia nenastala a ani žiadna nastať nemala. Proste aktivita žiadna...
Príklad druhý: Týždenné lejaky, vietor, 15stupňov, prikalená voda, miesto lovu to isté. Množtvo ulovených rýb veĺmi vysoké po celú dobu lovu, síce menšie, ale sem-tam aj nejaký slusnejší. Ale čo som si všimol tak najväčšie úspechy sme mali vždy, keď sa silno rozfúkalo a vlny riadne rozmiešali vodu.
Príiklad tretí: jasno, slnečno, zrkadlová hladina-podmienky totožné z 1.Týždenná prívlačová rybačka vo dvojici-vyskúšané všetko možné aj nemožné a výsledok?Možno 4 malé zubáčiky za celú dobu lovu.Vždy som si myslel, ze viem ako tak, kedy by tie zubáče mali byt aktívne, ale čím dlhšie ich chytám zisťujem, že sú proste ako ženy a to nevyspitateľné. Ale toto sú skúsenosti len z priehrady, na rieke som mával najväčšie úspechy, keď bolo počasie ustálené aspon tri dni a nemala nastať výrázdnejšia zmena. Celkovo na ne ale najradšej chodievam pár dní pred zmenou počasia, i keď svojho najväčšieho mám chyteného v počasí ked 5 minut svietilo slnko a o daľsích 5 minút bola pomaly prietrž mračien.
zelí - Profil | St 20.12.2006 20:40:03
Špigi | St 20.12.2006 19:51:44
Rybarsky den cislo 1. - leto, zaciatok lovu rano az do zapadu slnka, tlak nizsi, pocasie ustalene, pod mrakom, jemny vietor, stojata voda priehrada, hladina normal, farba vody jemne prikalena, vlacka z clna v hlbke 6 - 8 m, nastraha aromatizovany ripper s chvostikom, sonar ukazuje ryby pekne poukladane na hrane , vysledok = 2 loviaci 7 mierových zubacov, 40 podmierecnych
Rybarsky den cislo 2. - všetky podmienky a miesto detto, vysledok 5 mierových zubacov, podmierecnych sme prestali ratat
Rybarsky den cislo 3. - všetky podmienky a miesto detto, vysledok 6 mierových zubacov, podmierecnych sme prestali ratat
Rybarsky den cislo 4. všetky podmienky a miesto detto = rovnake = nezmenene s vynimkou ze prisla velmi vyrazna tlakova vys, totalne vyjasnenie, bezvetrie, no proste taka apsolutna pohodicka do clna Ale vysledok ? 2 zabery za cely den. Menili sme nastrahy (len umele) ako o zivot, ryby na sonare sme videli presne tak isto ale prd.
A teraz babo rad ...??? :o(
Trochu som prebrazdil zahranicne stranky - specialky na zubace a amici zavodnici to definuju ako "Cold front". V jednom sa dost zhoduju : prichod vyraznej tlakovej vyse, najma frontalnej a ochladenie, vyjasnenie, bezvetrie casto aktivitu zubaca na prechodne obdobie zabije. Nie ze by sa nedali chytit, ale je to niekedy o nervy. Odporucaju zmensit nastrahy, spomalit prezentaciu, ist hlbsie, chytat na rybku alebo aromatizovat. Za casto najlepsie obdobie povazuju par dni pred prichodom studeneho frontu a vyskocenia tlaku hore. Vtedy sa udajne tie americke zubace :o) pakuju o zivot. Celkom sa da aj pocas zaciatku tejto zmeny. Ale co im vychadza totalne naprd su prve dni kedy po takejto zmene utne vietor, nebo je fotograficky azurove, ochladi sa, tlak vyskoci na maximum. Kazdopadne rybacka je zaujimava tym ze platia aj neplatia pravidla, ale myslim si ze pozorovanie a zavery v ramci rozumnej miery ma urcite svoj vyznam.
Flip - Profil | St 20.12.2006 16:38:18
,, Jaxon jsou tyčky k rajčatům!"
,, Skeletor forever!!"
Vítek | St 20.12.2006 15:37:15
smradzjzd - Profil | St 20.12.2006 15:01:23
Zelí- taky si rád Barona občas přečtu:-)
Vítek | St 20.12.2006 14:48:40
Palky | St 20.12.2006 14:26:55
gratulujem k zubinovi....ak mas foto tak ho supni do ML, nech pokukame
Ivčo - Profil | St 20.12.2006 14:21:36
Okrem tlaku je XXX inych vplyvov (teplota vody, rocne obdobie, zakal vody, jazero, mala / velka rieka a este asi 1000 dalsich), takze nema zmysel sa tym vazne zaoberat.
Prvy najdolezitejsi predpoklad je lovit tam kde sa dravce nachadzaju, druhy vhodna hodina aj s ohladom napr. na rocne obdobie (na kazdom povodi a aj usekoch tej istej rieky ina) a potom je to o ciastocne o technike a niekedy o nastrahe. V nedelu som chytil 70 cm zubaca o 16,10 (to uz uz bolo skoro tma) a napr. na Malom Dunaji tam kde ja v zime chodim vlacit je zaber v decembri medzi 15-16,00 hod. takmer isty. Ale lepsie je v zime zle pocasie, cize zamracene a sychravo (november / december) ale nie veterno.
zelí - Profil | St 20.12.2006 14:16:45
Jinak píšeš že chytáš od šesti let,ale mi víme kuličky jestli rybaříš teprve dva roky či deset,dvacet let.Jinak podle toho jak tady běháš po netu a jsi všude s pohotovejma radama a znalostma,tak jsi mi připoměl jednu knihu z dětství.Víš jakou a o kom byla?:-))Nic ve zlém
Vítek | St 20.12.2006 10:49:06
Ervin - Profil | Út 19.12.2006 22:20:37
vicx | Po 18.12.2006 16:08:54
Řízek - Profil | Po 18.12.2006 15:57:00
Minno - Profil | Po 18.12.2006 13:52:51
Palky | Po 18.12.2006 11:43:54
Kde to žije - dravci
15:31Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
14:56Burza na přívlačové nástrahy 33420
13:21Rare woblery - Rapala 14054
9:23Úhoří sezona 2012 10520
PáFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA - Spacák 5 Season Luxury Sleeping BagZa 2.330 Kč
Vysoce kvalitní spací pytel, který byl pečlivě vyvíjen a jeho vnitřní vrstva kombinuje, jemný microfleece a delší vlas, který imituje hřejivou ovčí srst.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
lovtour.cz
Rybářské expedice za tajmenem a ostatními druhy ryb Sibiře. Objevování nových destinací a návštěvy osvědčených míst.











