- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
aký prívlačák vybrať ?
Ahojte,viem že je to tu pomaly otrepaná téma,ale nedá mi to sa nespýtať.Chcem zakúpiť nový prút od gramáži 20-50g na prívlač z brehu na šťuky a spol :).Dilema je v tom že akú značku rozmýšľam o troch SHIMMANO alebo DRAGON.Cenovo sa chcem zmestiť do7-8 litríkov.Nechcem znevažovať polsky dragon,ale nebude shimmano vzhľadom na meno značky a fakt že všetky výrobky FUJI majú prvý oni po dobu trvania 3ch rokov a až potom putú do iných firiem?S DRAGONOM som sa stretol len s počutia-no a samé superlatívi som o ňom počul.Speed-mastera od shimmana vlasním spokojnosť maximálna,teto rok som naň pár klackov potiahol,vrátane jednej 8-9kilovej šťučky-moj skromný odhad mal som ju na brehu a tá sviňka mi odskackala za mojho zúfalého doprovodu jej v tom zabrániť do vody.Podberák som ako naschval nechal jediný krát v tomto roku doma ....No ale eštek tomu prútu,jeho dlžka by mala byť,no čím dlchší tým lepší ... tak cca 3m
Autor diskuse: lu-cas - Profil , 14.11.2006 dravci - náčiní, doplňky
Akú značku prútu považujete za top?
A) Harrison6%
B) Shimano20%
C) Berkley7%
D) Dragon31%
E) Sportex10%
F) Robinson5%
G) St.croix2%
H) DAM3%
I) Cormoran4%
J) iné13%
Od 4.1.2011 hlasovalo 118 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
7x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
janzo - Profil | So 1.1.2011 13:18:59
Kaso >> A teda vravíš, že aj Sportexy sú podľa Teba žuvačkové. Tak to som z toho voláky zmätený :) Doma mám jedného chytacieho Sporťáka, dalšieho castingového a v ruke som mal mnoho iných castingových Sporťákov a žuvačkové sa mi nezdali, teda až na jednu kevlarovú brutal parabolu.
Prikladám foto svojho momentálne urazeného Sporťáka, teda prút kultovej, nežuvačkovej značky :)
Prikladám foto svojho momentálne urazeného Sporťáka, teda prút kultovej, nežuvačkovej značky :)
janzo - Profil | So 1.1.2011 13:06:06
Kaso >> Čaf, vysvetlíš mi prosím, čo si Ty predstavíš pod pojmom žuvačkový prút? :)
Je to prút, ktorý je pomalý, alebo taký, ktorý sa ohýba po rukoväť, či oboje dohromady? Skrátka niečo ako SpeedMaster? .)
Dík
Je to prút, ktorý je pomalý, alebo taký, ktorý sa ohýba po rukoväť, či oboje dohromady? Skrátka niečo ako SpeedMaster? .)
Dík
j.sladkay - Profil | So 1.1.2011 12:54:49
Ti Sento >> shimano navijaky, moze byt . pruty mne osobne nic nehovoria
j.sladkay - Profil | So 1.1.2011 12:53:36
ak porovnavas 2 pruty s rovnakou akciou a gramazou ale z roznych materialov je to v poriadku je to meratelne.
ak ale porovnavas 2 pruty s roznou akciou a rovnakou gramazou z rovnakeho materialu je to bezpredmetna hovadina
ak ale porovnavas 2 pruty s roznou akciou a rovnakou gramazou z rovnakeho materialu je to bezpredmetna hovadina
Ti Sento - Profil | So 1.1.2011 12:52:54
Ahoj jednoznacne sportex a nebo shimano speed master, Antares, Aspire.
P!F - Profil | So 1.1.2011 12:46:46
saxana >> co ma spolocne akcia a rychlost blanku? Ako je mi jasne ze inak posobi parabola a spickova akcia, ale pri rovnakej akcii je medium a xfast kuwa rozdiel.
siri - Profil | So 1.1.2011 12:21:21
Hmm, St. Croix blanky jsou urco dobra volba a kdybych se nekdy vrhl kapku seriozneji na vlacku, sel bych do nich taky. Momentalne je to myslim druha nejdostupnejsi moznost mit proutek s posledni hi tech vymyslenosti pro maximalni citlivost a zaroven odolnost karbonovych klaciku pri minimalni vaze.
saxana - Profil | So 1.1.2011 12:06:40
doktor multiplikator >> j.sladkay - 1.1.2011 11:18:31 >> :-)))))
j.sladkay - Profil | So 1.1.2011 11:18:31
saxana >> mas pravdu. snad, mobilizaciu s kanalizaciou si tu snad nikto nezamiena :)) SC 5 je fakt pekelne rychla
saxana - Profil | So 1.1.2011 10:28:37
P!F >> blank na HM je rýchly, len neviem, či si nemýliš rýchlosť blanku s akciou, ak budeš mať dva blanky z rovnakého uhlíku, s rovnakou gramážou, ale jeden bude x-fast a druhý medium fast, tak ten x-fast sa bude zdať rýchlejší, ale to len vďaka krivke ohybu.....
Greg - Profil | So 1.1.2011 9:54:52
To lucas -
Chtěl bych se prosím zeptat jak jsi přišel na to spojení firmy Fuji a Shimano, že mají všechny novinky na tři roky a pak to mají i ostatní firmy
Chtěl bych se prosím zeptat jak jsi přišel na to spojení firmy Fuji a Shimano, že mají všechny novinky na tři roky a pak to mají i ostatní firmy
P!F - Profil | Pá 31.12.2010 18:25:07
saxana >> tazko porovnavt kym mas v ruke blank bez ociek, ono tiez zrovna kazde HM nie je super rychle ale bolo to fakt xxxfast.
sajmon - Profil | Pá 31.12.2010 17:45:35
saxana >> sakra, to by byl projekt!!!z toho by někoho jeblo. dík za zájem.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
21:29Rybářská videa: Podvodni zabery na Šírave - sumce, kapre a zubáče 1
21:01Úhoří sezona 2012 10524
19:05Trofeje - lín obecný 1
14:16Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
12:50Burza na přívlačové nástrahy 33425
11:08Fotky ryb pouze na přívlač 107201
SoRare woblery - Rapala 14054
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . Úlovky na přívlač z Moravy 2
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.










