Feeder krmítka - domáca výroba

Aké máte skúsenosti s domácou výrobou feeder krmítiek. Viete uviesť nejaké rady/tipy ?
Autor diskuse: IgorŠ - , 2.10.2001 feeder - domací dílna

Npohodak - Profil | Pá 18.3.2016 20:55:47

já 2 >>
Ja som pouzil trubku z WC su to tie stare WC co mali nadrzku hode a dole bola mysa.
V praci sa lik. stare tak tu trubku som zachranil pred vyhodenim na smetisko a sluzi teras u mna ako feder krmitko. Dasa v obchode kupit aj tenkostenna trubka napr. elektrikarska

    Njá 2 - Profil | Pá 18.3.2016 20:27:07

    pohodak >> Díky moc za radu, určitě se podle toho zařídím, ale asi natavím na sebe nějaké trubky a víčka, krabičky od filmu mi přijde škoda.

      NKubák92 - Profil | Pá 18.3.2016 15:15:45

      Také používám z natáček, tyhle jsou za 30,-/8ks u ťamana, cca 6 cm dlouhé, 3 cm průměr.

      na fotce 20,30,40g.

      u 20g natáčku rozpůlím a vyjdou z toho krásně 2 krmítka. Na uchycení je tam gumový O kroužek.

        NMichDu - Profil | Pá 18.3.2016 9:22:47

        Ahoj,ja postradal na trhu malá krmítka kolem 40g,a tak jsem vyzkousel vlastni odlévaná.
        Otestovano u vody.

          Npohodak - Profil | Pá 18.3.2016 7:38:23

          já 2 >>
          kinder vajco je na 2 veci to radsej pouzi stary tubus od filmu do fotaku
          Aj ked ja ked som to skusal pouzivat stalo to za staru belu nakolko kostaky sa vonku trosku vypchali a ryby ich odobovali co spolobovalo falosne zaberi
          Skor si urob s nejakej plastovej rurky tak ako to mam ja dole na foto kostaky s toho bez problemov vylezu a nemas tolko falosnych zaberov ako ked ti to bubu vyzobavat s dierok

            Npohodak - Profil | Pá 18.3.2016 7:32:47

            japu22 >>
            Tak treba pouzit najme pletivo ktore je dobre pospajane lebo natrafil som aj na take co pri tvarovani sa rozpadalo. Samozrejme treba sa trosku posnazit a spravit to poriadne aby to fungovalo. Tears nevem ktore mas na mysli ci to co sa otvara na hladine ci to co sa otvara na dne???

              Nmarmyš - Profil | Čt 17.3.2016 19:42:14

              já 2 >> Už to tu někde bylo i na fotce.

                Njá 2 - Profil | Čt 17.3.2016 9:47:37

                Ahoj, napadlo mě požít na červy takovou tu krabičku z kinder vajíčka, nezkoušel jste to někdo?
                Jak to dopadlo?
                Jak velké otvory vyvrtat?

                  Njapu22 - Profil | Čt 17.3.2016 6:40:48

                  pohodak >> to samootviraci se mi moc líbí, funguje spolehlivě? Na co si dát při výrobě pozor? Tím by ses mohl živit.

                    N007krivanek - Profil | St 16.3.2016 8:25:00

                    Z tohoto taky můžeš nastříhat bez větších problémů nůžkama na plech.

                      N007krivanek - Profil | St 16.3.2016 7:29:34

                      JakubRybar >> Toto je litý, ale někde jsem viděl i stříhaný z plátů.

                        NJakubRybar - Profil | St 16.3.2016 4:41:35

                        007krivanek >> nadhera....luxusnejsi nez z obchodu.olovo si lijes nebo je to z nejakeho platu??

                          N007krivanek - Profil | Út 15.3.2016 21:08:59

                          JakubRybar >> Nějaký z natáček ?

                            NJakubRybar - Profil | Út 15.3.2016 20:27:00

                            mzxy >> mohl by si prosimte hodit foto hotoveho krmelce ;) Diky

                              Npohodak - Profil | Po 14.3.2016 22:09:15

                              ohladom vyroby sa tu toho popisalo uz veeeeelmi vela ale stale je co zlepsovat a tunit aj ked v jednoduchosti je krasa
                              ja svoje vyrabam z pletiva a spajam ho s tenkym viazacim drotom a o nieco hrubsi drot pouzivam na vyrobu ocka do ktoreho zapinam obratlik s karabinkou
                              ako zavazie pouzivam ocel nakolko olovo nemam kusok pasoviny odrezem a prinitujem z mnutornej strany.... nepozivam olovo takze som bio hehehe
                              vyrobil som si aj samootvaracie ktore sa otvaraju bud na hladine alebo az na dne co je vyhoda najme v prude kedy dokazem dostat partikel na dno a pri presnom nahadzovani aj na malu plochu
                              a tu je zopar fotiek

                                NMillhausse - Profil | Po 14.3.2016 19:58:18

                                IgorŠ - >> já si vyrábím tyto, návod je zde na mrku, jsou trochu pracnější, musíš si udělat formu a roztavit olovo, ale jinak jsou výborný

                                  NxDanielS - Profil | Ne 13.3.2016 15:09:28

                                  Martin Carp >> Myslím, že to za těch 15 let už vyřešil :-)

                                    NMartin Carp - Profil | Ne 13.3.2016 15:05:23

                                    Ahoj, Na výrobu krmítek používám pletivo s malýma očkama, vázací drát (1mm) a olověný plech..

                                    Pletivo si nastříhám na proužky cca 5cm široké, zohýbám přes kulatinku (Já používám 12mm někdy i větší,), v místě kde se mi pletivo přeloží přes sebe tak to zastříhnu a pomocí drátu, ze kterého si udělám takové sponky, sesponkuju k sobě, na horním konci si z drátu udělám očko.
                                    Přes tu stranu krmítka kde je to sespokováné namáčku olověný plech (slouží to jako zátěž a zároveň jako ochrana proti poškození spon.. ;) )

                                    A krmítko je na světě.. :)
                                    Je to velice jednoduché, levné, nenáročné na materiál a funkčnost je parádní :)

                                    Kdyžtak mi napiš SZ a mohu ti poradit víc :)

                                      NŠlehy | Út 2.10.2001 19:51:18

                                      Ideální jsou ženský natáčky na vlasy(kovové i plastové)-dám karabinku a olověný pásek(10-40g) podle situace(ten zakápnu vteřinovým lepidlem) a je otevřené krmítko hotovo.Dále pak krabičky od filmů do foťáku-tam je třeba navíc vrtačka (jinak karabinka a olověný pásek jako u natáček).Zde je možné udělat krmítko zcela uzavřené(pouze vyvrtané otvory na stranách).