MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak mam pochopit reviry se zakazanou privlaci?

Zajimalo by me proc je na nekterych revirech zakazany lov ryb privlaci.jsou to reviry plne krasnych okounu,stik,candatu a je povolen jen lov na zivou ci mrtvou rybku.nevite proc to tak je?podle me je to pro stary bobkare,ktery se bojej,aby jim vlackari nedostali nejakou tu stiku.

Autor diskuse: Stanislav Krouzel ®
Zařazeno do: dravci - revíry, cestování, 13.9.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 5 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Cottus - ® Pá 26.9.2008 13:25:05
Pepa Čadek: no nevím zda na stejné...mě ta moje již vyšplouchla na břeh - jenže opačný k svazovému :-) PS:musím jít tvořit - vyšlo slunce,tak večer..
N PepaČadek - ® Pá 26.9.2008 13:23:34
cottus: jsme na stejné vlně :-)
N Cottus - ® Pá 26.9.2008 13:23:06
Pepa Čadek: dobrá,jen bych se přimluvil za teleskopy tři, aby ten konec přišel dříve...:-))
N PepaČadek - ® Pá 26.9.2008 13:22:57
karelc: a vidličky pouze uříznuté u řeky
N karelc - ® Pá 26.9.2008 13:22:22
Každýmu plnej laminát lipno. Ne každý rybář si může dovolit ty předražené teleskopy...
N PepaČadek - ® Pá 26.9.2008 13:20:56
cottus: muška měla být zakázána už dávno. podporuje to elitářství. Každýmu dva teleskopy,sesličku a konec :-)
N Cottus - ® Pá 26.9.2008 13:18:54
Lukas J: ..má plnou pravdu ...
K důchodcům se máte chovat slušně,jinak vám zakážou časem i muškařit.
N karelc - ® Pá 26.9.2008 13:13:54
Já bych tady s Tomem souhlasil. A navíc, ne každý má na drahé woblery. Ale za povolenku platí všichni stejně. Tak ať mají i stejný šance na rybu!
N Lukas J - ® Pá 26.9.2008 12:55:57
Skwor - musíš si uvědomit, že to že děláš před dědkama u vody machra a pouštíš před nima ryby a ještě jim dáváš najevo, že jsi king a oni něco unter.....se musí logicky projevit na schůzi - protože většina lidí, co na schůze chodí, navrhuje nějaké věci a ještě o nich hlasuje jsou a vždycky budou důchodci. Já jsem na schůzi byl 2x a to naposledy před 7 lety.........
N Koki - ® Pá 26.9.2008 12:13:05
TomK78-za tuto odvážnou větu budeš ukamenován :-))
N TomK78 - ® Pá 26.9.2008 11:50:11
Pánové, zákazem přívlače to svaz myslí s námi dobře. Letos jsem na popud svazu díky zákazu vyměnil vláčák za rybičky a hned byl mrazák plný.....
N KAM!KAZE - ® Pá 26.9.2008 10:16:02
Připadá mi to nesmyslné a zbytečně omezující určitou skupinu rybářů.Jsem (jak tady někdo píše:) tzv. bobkař,ale tohle zakazování rybolovných způsobů mi přijde proti zdravému rozumu..
N match-oun - ® Po 1.9.2008 21:39:15
Kdysi jsem se v na hostivařský diskuzi ptal na důvod zákazu vláčky právě na zmíněný nádrži, po přečtení týhle diskuze jsem zas o něco moudřejší...Je to škoda, na vláčku tak vpodstatě zbudou jenom řeky a třeba krutě zregulovaná Vltava pod kaskádou taky neni zrovna snadnej revír, ikdyž ryby tam jsou.
N skwor - ® Po 1.9.2008 20:43:13
Tak to vypadá, že od příštího roku se má tento nesmysl stát skutečností na jednom revíru, který jsme s kamarádem v letošním roce objevili. Dravců zde bylo dost (boleni, okouni, sumci) a jako vláčkaři jsme tam chodili skoro jediní. Většinu místního osazenstva tvořili bobkaři, kteří trávili u vody dny jenom pro to, aby si mohli zmasit toho svého kapříka. Závist zřejmě opět zapracovala a jejich MO zareagovala nepochopitelnýcm způsobem.
N Vítek - ® So 12.5.2007 12:40:44
Na revírech se zákazem přívlače se vyskutují ruské ponorky.
N Petrson - ® Pá 11.5.2007 23:05:07
Lubka to vystihl přesně. Revír, kde se v létě ani chytat skoro nedá, protože asi 1/3 břehu, vyhrazeného pro rybáře, je beznadějně obsazena koupači a bezdomovci (těmi víceméně permanentně). Pokud se vyskytne časová skulina navečer (jako že není moc hezky, tak i koupající to zabalí) nebo brzy ráno, je většinou tak obsazeno, že si těžko představit zoufalce s vláčákem, jak si prodírá místo.
Ale posun to je. Souvislosti jsou široké - nejde jen o globální chuť či spíš nechuť tento způsob povolit, ale taky o to, jak se k tomu staví ta která organizace. Pokud budou teoreticky všichni okolo pro, ale MO, která konkrétní vytipovaný revír obhospodařuje se hlasováním postaví proti, je veškeré snažení o tu vodu zbytečné. Řekl bych, že právě kvůli těmto souvislostem byl vybrán zrovna Džbán, neb - aspoň tuším - jej obhospodařuje přímo ÚS, kde přece jenom jak chuť konkrétních jedinců (protože mají přívlač rádi), tak určitá vůle vyjít vstříc menšině z hlediska určité poměrné demokracie, existuje. V tomto směru tedy s odtupem akci uznávám a beru tak, že se prostě povedlo (jen) to, co v dané situaci bylo reálné. U pražských břehů totiž ve valné většině potkáte hlavně "klasiky", občas je vidět plavaná, semtam přibude fídr. Je asi nemilé, ale reálné, si uvědomit, že v takovém zastoupení nemají myšlenky povolit přívlač v širokém měřítku vůbec ustláno na růžích. Jakkoli si myslím, že vedení je tomu nakloněno rozhodně víc, než široká čl. základna - ta však hlasováním rozhoduje.

Stejně by ale chtělo vyjasnit, jak to je s platností výjimek z už neplatného zákona / vyhlášky (1963). Tady bude vězet zakopaný pes plošných zákazů.
>> Zelí > copak o to, candáti tam jsou a údajně ne málo, moc se ale nechytají (úsek, kde se přirozeně nejvíc zdržují - tedy prudší, členité a vegetací porostlé břehy, je mimo dosah udic - zákaz).
N Petrson - ® Po 7.5.2007 19:52:41
>> Cottus > sice nemám informace, ale řekl bych, že nic nového. Tedy na ten Džbán, zákaz přívlače z přehledu opravdu zmizel.
Je sice fakt, že vody kolem Prahy jsou poněkud specifické - především tím, že na počet členů je jich opravdu málo, takže se "přesazují" (akvárka, kde po nasazení kapry nenachytá fakt jen vůl). S tím souvisí taky zvýšený rybářský tlak (o víkendech "hlava na hlavě"), takže s odstupem vidím, že i třeba na první pohled bláznivý argument "zákaz platí kvůli podsekávání" má něco do sebe.
Přesto je povolení přívlače na Džbánu trochu výsměchem, vím o dosti velkých vodách v okolí, kde by se dal uplatnit v mnohem větší míře. Tedy, řečeno v intencích ryb. tlaku, pro Prahu běžného: Prostě by se tam dalo reálně místy i vláčet.
N Cottus - ® Po 7.5.2007 13:23:15
Petrson: zajímavá diskuze v září...
Jaké jsou výstupy nyní...?
Bosanac: odpovědi od hrajiho jste se asi nedočkali....
...já na osobce také ne...
(asi chyběly svazově čisté argumenty...)
N Lubka - ® Po 7.5.2007 11:08:02
Petrson: jestli je povolení vláčky na Džbánu posun k lepšímu, to bych silně pochyboval. Úplně stejná situace je či bude na Hostivaři.
N zelí - ® Ne 17.9.2006 22:01:14
Petrson:candáti na Džbánu,tak to bude zajímavé.
N Stanislav Krouzel - ® Ne 17.9.2006 19:50:28
maly,ale alespon je videt,ze seč neco delat da a muze se privlac prosadit na vice revirech

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 5 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | revíry, cestování ]

Co je nového - dravci + obecné

Začátek sezóny lovu dravců:

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFOX Přenosný vařič Cookware Standing Stove

Za 648
Tento praktický hořák s montáží na plynovou bombu má kompaktní design, díky kterému jej lze složit do malého pevného pouzdra, které je součástí balení. Má nastavitelnou kontrolu plamene, takže si můžete nastavit teplotu, kterou opravdu potřebujete.


akce, rybareniKorda Zig rig box

Plastový box s pěnovými zásobníky na hotové návazce pro lov ze sloupce nebo z hladiny. Součástí boxu jsou 4 zásobníky z EVA pěny, na kterých můžete bez problémů skladovat velké množství hotových návazců pro lov ze sloupce, z hladiny, ale i koncových montáží.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Sema Sema

Hradec Králové, Pražská 8