Pousteni ryb

Vim,ze asi tahle otazka tu jiste nekde padnout musela,ale ja ji nenasel.. a tak po vcerejsi a dnesni vyprave se vas ptam...proc pustit rybu?Vcera jsem byl u vody a ptal se rybaru jak to jde...rekli ze moc ne,ale vezir meli plny malych cejnku a plotic..to same asi na dalsich 5ti mistech..dnes jsme sel chytat okouny..tak si vlacim a najednou koukam ze plavackar vedle me je hrabe do pytliku..a ne velke...samy 12-25cm,evidentne vytahl minimalne jednoho ktereho jsem pustil, ten jeden byl bez ploutvicky...chytil jsem i sivena cca35cm a pustil ho,rekl mi proc jsem ho poustel a tak jsem se s nim dal do debaty co z tech okounku ma...rekl: "Proc bych je poustel?Driv jsem to delal taky,ale
pak prijde blbec s cervem a nebo rybickou a za 3dny to co pustim chytne a sezere,tak jestli to mam sezrat ja nebo on.."
PS:A tak se vas ptam:
1)Jake mate pocity z pousteni ryb?

2)Co z toho mate,ze kdyz ji pustite,nekdo jiny ji sezere?

3)Jak dlouho si myslite ze na vasi vode prezije do dalsiho uloveni(napiste cca sirku reky nebo rozlohu vody)?
PS:Omluvte gramaticke chyby,jsme jeste lidsky poter:)
Autor diskuse: R3F13X - Profil , 8.7.2006 dravci - druhy ryb, rekordy

Nalžběta - Profil | Ne 7.6.2015 21:42:46

otoš >> ale dostal jsem přidáno tak jsem si od letoška mohl dovolit internet a můžu tu být s vámi :-)

    NBušák - Profil | Ne 7.6.2015 21:41:55

    Don Carlos 86 >> r3f13x - >> 1... dobrý , 2... nic , 3... do dalšího ulovení.

      Nalžběta - Profil | Ne 7.6.2015 21:40:53

      otoš >> ani jedno. A výbavu kterou mám jsou všechno vánoční dárky, který ještě navíc dostávám v lednu a únoru, z netových výprodejů... :(

        Notoš - Profil | Ne 7.6.2015 21:40:21

        marmyš >> ...na ploťky by byla speciální povolenka...2 x dražší než povolenka na kapra...Chytit plotici na Dyji je těžší než chytit 3 pořadí ve sportce...

          Nu.x.a. - Profil | Ne 7.6.2015 21:38:48

          otoš >> já bych nejvíce zdražil povolenku těm kteří chytají ryby a jen je pouští, za prvé jsou u vody úplně zbytečně a navíc ze všech nejvíc
          porušují zákon..

            Notoš - Profil | Ne 7.6.2015 21:37:24

            alžběta >> ...kouříš?...piješ?....:-))

              Nmarmyš - Profil | Ne 7.6.2015 21:35:25

              otoš >> Já bych chtěl zvlášť povolenku na lov plotic.

                Nalžběta - Profil | Ne 7.6.2015 21:32:30

                otoš >> i pro mě, když si ryby neberu? Já už bych na to neměl :(

                  Notoš - Profil | Ne 7.6.2015 20:42:25

                  Mrknato >> ...měly by být dvě povolenky a to zvlášť na lov dravců a zvlášť na lov kaprů...Z peněz vybraných za tyto povolenky by se mělo zarybňovat , zvlášť dravce a zvlášť kapr.ryby...Logicky je hňupovina, když chytám až od 16.6. a z mých peněz jdou moje peníze do kaprů...Taky nechci, aby kaprař platil za štiky a pod. Ten, koho baví to i to, tak ať si koupí obě povolenky...A cenu povolenky bych zvýšil min. o 100%....A bylo by to za pár let poznat na počtu ryb v řekách a pod.

                    NRuzzzik - Profil | Ne 7.6.2015 18:35:15

                    nofish >> Lovim prevazne na privlac malo kdy na feeder .Mam rocne tak 150 dochazek a od vody si maximalne vezmu 5 ryb za rok a to opravdu nelzu ....Nebudu to tady prumerovat dochazkama, je to vlastne kazdyho vec ..

                      Nnofish - Profil | Ne 7.6.2015 18:07:48

                      Ruzzzik >> Musím doplňující otázku. Deset ryb za rok je tak akorát? Kolik máš ročně docházek? Je víc dvacet ryb na 100 docházek, nebo 10 na dvacet docházek? ...

                        NRuzzzik - Profil | Ne 7.6.2015 17:33:12

                        Mrknato >> Ne to neni v poradku:)

                          NMrknato - Profil | Ne 7.6.2015 17:27:50

                          Ruzzzik >> Ružíku, Ružíku, za názor, který zdůvodníš, tě tu jistě nikdo rozumný peskovat nebude. Ale pouštěním ryb jejich stavy zcela jistě nenavýšíš......., pokud nemáš na mysli soukromá "akvárka".
                          Nechci tu opakovat, co jsem již napsal cca 1000x, ale k navýšení stavu ryb, a to hlavně původních jsou nutné zcela jiné instituty, které uživatelé zcela ignorují a pouštění to není. To nahrává pouze pouštění svazožilou......

                          Je podle tebe normální, aby na jednom revíru hospodařily hned 3 subjekty? A každý na to čerpal rozpočet, ale výše celkového zarybnění těmi 3 složkami odpovídalo jen jedné??????

                            NBalzer - Profil | Ne 7.6.2015 17:16:24

                            Ja som teraz cez víkend chytil troch úhorov, od vody si zoberiem ročne max. 3 ks kapra, 1 šťuku, a pár ostriežov... Bol som tentokrát rozhodnutý že si úhorov zoberiem, nikdy som ho ešte nejedol a vlastne ani deti. Prišli za mnou na ryby, krpec zbadal úhora a začal srdcervúco plakať že ho musím pustiť, že je krásny a škoda ho zabiť... Nie je to síce dovolené ale úhorov som už zasieťkovaných a zapísaných pustil späť....

                              NRuzzzik - Profil | Ne 7.6.2015 17:14:33

                              freddys >> S tou hranici jsem to asi prehnal ,lepsi by bylo 30 ryb hranice .Je to jen muj osobni pocit ,ale pokud mi nekdo rika ,ze rybar si dokaze odnest od vody 200 ryb rocne a vice, tak to opravdu nema cenu komentovat. Na ryby chodim proto ,ze me to bavi a ne proto , abych se poradne najedl nebo v lepsim pripade prodaval po hospodach ...Nechtel jsem nikoho napadat a nebudu ...Muzeme tu slovickarit az do vecera:)

                                Nfreddys - Profil | Ne 7.6.2015 17:03:29

                                Ruzzzik >> Ahoj, ponechám stranou následnou výměnu názorů a ve slušnosti se tě na něco zeptám, jestli můžu? Proč zrovna hranice 10 ryb (nehledě na druh)? Já jen abych věděl, proč sem loni s 11 odnesenými kapry byl již v kategorii "tři tečky" a letos vezmu ryb méně, takže už budu zase "v pohodě"?

                                Neber to jako útok, jen mě to prostě zajímá. Dost často tu vidím ohledně počtu ponechaných ryb prosazování názoru "podle sebe, soudím tebe". Tedy jestli to číslo má nějaký opodstatněný důvod, nebo je to jen podle tvého osobního pocitu.

                                Předem děkuji za odpověď.

                                  NRuzzzik - Profil | Ne 7.6.2015 17:00:47

                                  jaroslavstehlikst >> To vis ze jo :) uz koncim :) muj malej mozecek uz je unaven a musi si jit odpocinout:) Musim setrit sily na pristi tyden ,protoze tohle je pro me vysilujici :) cago

                                    Njaroslavstehlikst - Profil | Ne 7.6.2015 16:55:09

                                    A co se takhle dětinsky přestat osočovat.

                                    Co ruzzik ;) ?

                                      Nčokoládový lanýž - Profil | Ne 7.6.2015 16:48:07

                                      Ruzzzik >> upřímně tvůj příspěvek, na který Doliz reagoval, byl dost provokativní, byla to jen otázka času, než se někdo ozve....

                                        NRuzzzik - Profil | Ne 7.6.2015 16:46:09

                                        čokoládový lanýž >> Tak si par let pockej a uvidis vysledek .. Pote budu zvedavy na tvuj nazor ... Mas pravdu v tom ,ze nemam narok tady nikoho urazet ...ale Doliz mi nemusi podavat takove otazky ve stylu co jsem a proc se to sem bojim napsat.....Budu si myslet sve v moji primitivni hlaviccce!:)