MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Chytání pod a nad jezem.

Souhlasíte se mnou,že chytání pod a nad jezem by mělo být povoleno ? Vždyť ty důchodcovské zákazy těch 100 metrů,není to přece nesmysl ? Ať si dědouškové,kteří si vymysleli tyto řády,jdou chytat dál,když se bojí,že se utopí.Nevím,proč my statní plavci(doufám,že většina je),máme na jez koukat z takové dálky.Kdo je se mnou a souhlasí se zrušením tohoto nesmyslného zákazu ?

Autor diskuse: Jiří Jinka
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 25.8.2001

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Petr64 - ® So 17.1.2015 21:02:53
rybař20 10 >> Stejně,jako před 14ti rokama.Dobře.:o)))
N rybař20 10 - ® So 17.1.2015 21:01:34
Zdar. jak to je v 2015 ? Nemám ještě povolenku.
N LEVIT Pá 31.8.2001 15:08:54
Těžko říct, nejsem až tak zvědavej, abych si to zjišťoval (i když by to byla jen otázka jednoho mailu).
N Vlada S. Pá 31.8.2001 7:34:02
LEVIT> Pokud si pamatuju správně tak šlo o příhodu na Berounce. Jen by mě zajímalo jak to pro "pana porybnýho" dopadlo, jestli to prostě jen klasicky nešlo doztracena.
N LEVIT Čt 30.8.2001 16:00:38
Vlada S.: No, možná jsi četl moje povídání o setkání s jedním porybným. Pokud ne, tak doporučuji. Nechce se mi to hledat, ale když si dáš do vyhledávání slovo Friedl, tak to najdeš. Nebo zkus http://www.mrk.cz/otazky.php3?id=928
N Vlada S. Čt 30.8.2001 7:35:22
LEVIT> Souhlas. Je to slovíčkaření. Ale právě proto, že tě za něco co děláš správně může nakonec ještě zbuzerovat vůl co dostal moc, tak by si měl každej pro svý vlastní dobro důkladně přečíst nejen jedno celý ustanovení, ale všechno komplexně a třeba se i zamyslet co asi to může znamenat vzhledem k něčemu napsanému o odstavec dřív. Pak si to zapamatuješ, jseš schopnej argumentace a v konečném důsledku se stáváš "učitelem porybných" (z vlastní zkušenosti vím, že porybní nevěřícně kroutí hlavou nad tím co všechno v tom RŘ je, když si nenecháš sebrat papíry, ale odkážeš je na příslušnou pasáž) a stejně tak se od Tebe učí i ostatní.
Prostě neznalost neomlouvá, u běžnýho rybáře to člověk pochopí, ale já osobně jsem alergickej na takovýhle neznalosti u porybnejch, to jsem pak často ve vztahu k nim docela arogantní.
N LEVIT St 29.8.2001 16:30:35
V.S: Pokud se bere daný odstavec komplexně, tak to člověku dojde. Ale pokud někdo vyjme z kontextu větu:"Ryby nesmí být loveny" odst. c) ve vzdálenosti do 100m od hrázového tělesa nebo od jezu " - a toho někteří porybní schopní jsou, zvláště pokud celej život bobkařej na stojáku na návsi a pak se nějakou náhodou zatoulaj někam k řece k jezu, kde někdo zrovna chytá - tak z toho vyvodí jasný závěr že se to nesmí.
Ale je to jen polemika o slovíčkách.
N Urbo St 29.8.2001 15:56:41
V.S.-je stejné.
N Vlada S. St 29.8.2001 13:45:17
Ješte dodatek. Bavíme se tu o ČRS, pro MRS může být znění trochu jiné a tedy i s jiným významem.
N Vlada S. St 29.8.2001 13:38:41
LEVIT> Taky se kloním spíš k názoru DeDa, že je to napsáno naprosto jasně a správně česky. Smí se chytat pod každým jezem, přehradou, ... nesloužícím plavbě neo výrobě elektriky. Po pouhém přehození záporů je to jasné. Ustanovení RŘ se ovšem řídí Občanským zákoníkem, podle kterého co není zakázáno to je povoleno, tedy správně Tvá práva omezuje a nikoliv upřesňuje co smíš. Češtinu koneckonců studovali všichni a kdo to čte pozorně (tím nemyslím ani tak toho kdo ustanovení nepochopí jako spíš mnoho těch kteří RŘ nikdy nepřečetli celý) ten by to měl pochopit. Na druhou stranu je pravda, že jsem zažil i to jak porybný za chytání z jezu sebral papíry a vím, že ten samý porybný chytal 10m pod jezem. Prostě tu časem vznikl jakýsi ústně předávaný zákaz chytání z jezu, který se pravděpodobně odvíjí někde z minula (porybní jsou údajně na schůzích na tento zákaz upozorňováni - agentura JPP), který v současném RŘ nemá opodstatnění.
N LEVIT Po 27.8.2001 22:31:26
Ded: Mám pocit, že jaksi došlo k nedorozumění (možná, že se i cítíš dotčený, ale jaksi i z mého "měli by se" není zcela jasné koho jsem vlastně myslel). Já moc dobře vím, že jsi ocitoval RŘ přesně a doslova, jen říkám, že by tvůrci RŘ měli používat středníky nebo pouřít ty dvě slova navíc, jinak Ti každý češtinář řekne, že se pod jezem chytat nesmí.
N Spermon Po 27.8.2001 21:14:35
U nás na odře bylo na zahájení (dravci) u splavu k nehnutí a všude se vesele loví .
N DeD - ® Po 27.8.2001 16:41:22
LEVIT:výtah z RŘ který jsem uvedl je doslovný, včetně interpunkčních znamének. Je gramaticky a věcně správný!!! Přeložím pro tebe do lidové češtiny: ...ve vzdálenosti do 100 m od uvedených staveb se ryby chytat nesmějí...
N LEVIT - ® Ne 26.8.2001 16:09:11
DeD: Vzhledem ke špatné gramatice RŘ (měli by se naučit používat středníky nebo má definice znít"...ve vzdálenosti 100m od hrázového tělesa nebo od jezu SLOUŽÍCÍHO K PLAVBĚ...") jsem si totéž do minulého prosince myslel taky, takže si myslím, že ten, kdo tuto otázku položil, zas takovej ňouma není.
N DeD - ® Ne 26.8.2001 8:05:02
Doporučuji tazateli řádné prostudování RŘ, což ostatně považuji za povinnost. Jinak zde výtah z RŘ k uvedené otázce:čl. "Ryby nesmí být loveny" odst. c) u přehrad, jezů a zdrží sloužících plavbě, nebo výrobě el. en., ve vzdálenosti do 100m od hrázového tělesa nebo od jezu a v téže vzdálenosti také od objektu vodních elektráren, čerpacích stanic, od zařízení plavebních a závlahových kanálů a plavebních komor a to i když jsou tato vodní díla ve stavbě. Nevztahuje se na malé vodní elektrárny. Konec výtahu. Považuji toto ustanovení RŘ za opodstatnělé a vyplývá z něho, že u běžných jezů na řekách je lov ryb povolen. Soukromá rada - moc se o své otázce nerozšiřuj, nebo si tě tvá mateřská MO pozve na přezkoušení - doporučoval bych to!
N námořník So 25.8.2001 12:48:30
Nemyslím si,že tento zákaz je jenom kvůli dědouškům.Pod jezem se totiž zdržuje nejvíce ryb.Do roka a do dne by nebylo co chytat.Sám jsem tak byl na několika takových nočních tažení a co se tam napytlačilo za 2-3hodiny to nenachytá celá rota za život - fuj už nikdy více!

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNash nahazovací rukavice Casting Glove Right (pravá)

Za 297
Nahazovací rukavice, která ochrání Váš prst při silovém nahazování do dálky anebo při krmení s těžkou raketou. * pogumovaná spodní část pro maximální grip * kevlarový materiál na prstě odolá i agresivním pleteným šňůrám * univerzální velikost s elastickým stahováním

akce, rybareniNash plovoucí boilies Scopex Squid Airball Pop Ups

Za 162
Plovoučky se skvělou vzlínavostí jsou k dispozici v několika reflexních barvách a neutrální hnědé barvě.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby U Habakuka Rybářské potřeby U Habakuka

Plzeň, Na Roudné 39