- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Přívlač - optimální velikost umělé nástrahy
Můžete mi poradit, jaká je podle Vás optimální velikost nástrah (wobler, třpitka, twister) pro ryby: štika, bolen, okoun, candát, pstruh? Případně jaký typ nástrah na uvedené ryby nejvíce využíváte. Díky.
Autor diskuse: Pivař - Profil , 4.6.2007 dravci - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
13 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NVendelín (MB) - Profil | Út 5.6.2007 13:43:22
Pivar: Nevim jestli je vhodne zacinat zrovna s woblery. Jejich ucinnost je prmo zavisla na zpusobu vedeni, kazdy typ potrebuje trochu neco jineho. To je ten duvod proc ruzni lovci maji uspechy na ruzne typy, klidne na stejnych vodach. Pro zacatek vlaceni jsou nejschudnejsi plechy. Jsou levne, vedeni je jednoduche, dokazes prochytat spoustu vody, pro dravce i pomerne lakave (okoun). Pak bych zkusil gumy, jsou levne, pokud se je naucis vodit i hodne ucine. Woblery bych asi nechal na dobu az budes mit na vlacce trochu odchytano a v mistech ktera znas. Nic nenasere vic, nez kdyz uplnene noveho woba posles do potopeneho stromu po prvnim nahozu.
Nmirmen - Profil | Út 5.6.2007 1:29:17
Pivař, jestli budeš lovit na parmovce ( s předpokládánými vázkami), tak běž radši do nějakých levnějších středních plandavek, kapsa se nevysype tak rychle :-)
A oproti woblerům jsou i gumy levnější.
A oproti woblerům jsou i gumy levnější.
Nj.sladkay - Profil | Po 4.6.2007 16:54:06
Pivar: tiez si myslim, ze by si mal zacat s mensimi nastrahami. je to lepsie / ako septal pisal pocet zaberov je podstatne vyzsi a to ta nauci viac o zaseknuti ryby/
pouzi voblery okolo 5 cm rapala, salmo, nils co len chces samozrejme s ohladom na predpokladanu hlbku lovu. a gumi 4 a 7 cm su akurat / mensie ked podrastie poter koncom leta a vacsie pocas roka kedykolvek/ dost podstatna je vaha jigovej hlavicky trebars neskoro na jesen ked je studena voda je lepsie ked guma pada pomaly / no nie vzdy/. a kup si gumy niekolko kusov kopyta a niekolko chvostiky
pouzi voblery okolo 5 cm rapala, salmo, nils co len chces samozrejme s ohladom na predpokladanu hlbku lovu. a gumi 4 a 7 cm su akurat / mensie ked podrastie poter koncom leta a vacsie pocas roka kedykolvek/ dost podstatna je vaha jigovej hlavicky trebars neskoro na jesen ked je studena voda je lepsie ked guma pada pomaly / no nie vzdy/. a kup si gumy niekolko kusov kopyta a niekolko chvostiky
NFlip - Profil | Po 4.6.2007 14:22:23
Jsou chvíle(dost časté),že podle mého soudu fiška ve woblerech a gumách přestává jakoby rozlišovat velikost.
Nstrejka - Profil | Po 4.6.2007 13:21:48
Pivar: taky neni duvod lpet na Rapalach, jsou-li drahe, dobrych a levnejsich vyrobcu je vice (napr. Salmo), ale zalezi, kde nakupujes a jaky je tam vyber, klidne bych se pro zacatek na woblery vyprdnul uplne, kup si tri dvojky rotacky (stribro, med, cernou s teckama) a par 5cm twistru (treba bily, hnedy, zeleny, zluty, oranzovy) s 5g hlavickama a mas zakladni funkcni vybavu za cenu jednoho woblera od Rapaly...
NPivař - Profil | Po 4.6.2007 13:03:32
Co je to roračka? No vidíš, taky jsem tě dostal. Ale díky za radu.
Nšeptal - Profil | Po 4.6.2007 13:00:52
Pivař: Spíš než 5 metrový bych vzal 5 centimetrový. Ty 10 cm jako doplněk. A nezapomeň na nějakou roračku a gumy.
Nšeptal - Profil | Po 4.6.2007 12:46:58
Pivař: Soustřeď se spíš na menší nástrahy. Četnost záběrů je u nich podstatně vyšší, než u nástrah velkých. Já v současnosti sotva kdy přelezu přes 6cm u woblerů a gum a u rotaček přes 2 velikost.
NJižan - Profil | Po 4.6.2007 11:45:48
Rád bych ti poradil, ale opravdu velice široké téma. Musíš být konkrétnější, třeba - stoják, řeka, jak velké ryby, atd. Teď jenom, na candáty - kopyto 2,5 , okoun - třpytka Mepps 0,1,2 , štika - wobblery rapala
NVelrybář - Profil | Po 4.6.2007 7:54:31
Na štiku se rozhodně nebát větších nástrah (např. 8 - 15 cm). Na boleny se mi zdá nejlepší menší twister bílé barvy vedený pokud možno pod hladinou. Okoun - to je podle mě rotačka vel. 0 až 1 s nějakým rudým vzorem (např. červený list a černé puntíky)... Candát a pstruh nevím... Toť můj velmi jednoduchý názor :). PS: Třpytka se píše s tvrdým "y" :-)))
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
12:18NFotky ryb pouze na přívlač 107189
11:46NDivoký potočák nebo granulák? 58
9:03NBurza na přívlačové nástrahy 33410
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












