- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Přívlačové pruty v délkách 330 a výše ???
Například Penn milenium 390cm?
Případně jiné značky?
Jaké máte zkušenosti, jaké volíte kmeny a typy nástrah?
Uvítám zkušenosti, praxi.
Děkuji.
Pokud nechcete sdělovat poznatky veřejně, uvítám i na schránku a nebudu poskytovat dále.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nmirmen - Profil | Čt 3.5.2007 20:50:58
- excelentní prut, precizní provedení, velice rychlý, fantastické vedení nástrahy , nádherná práce prutu při zdolávání ryby
- vhodný na "gumování" s hlavičkami 12 - 20 ( 25) gr.( těžší nástrahy nebo nástrahy s větším odporem těla ve vodě ) snižují citlivost prutu
- má delší rukojeť, trvalo mi několik vycházek, než mi při přechodu z 300 cm na 330 cm prut "sednul do ruky".
- delší rukojeť jsem dovažoval vnější zátěží na konci rukojeti, zlepšila se citlivost vedení nástrahy a snížilo namáhání předloktí
- nevýhodou ( se kterou je při pořízení nutné počítat ) je transportní délka 170 cm
K prutu Harrison, 330 cm, 30 - 75 gr. : - zatím ještě ve výrobě ( bude mít zabudovaný balance system na dovažování přímo v rukojeti).
NRasto - Profil | St 5.4.2006 21:51:51
NJapčák - Profil | St 5.4.2006 20:55:17
P.S. To fungovalo jenom někde, lavice s šutrama propadajícíma se do hlubin ani náhodou.....
Nmirmen - Profil | St 5.4.2006 20:39:46
Je fantastickej, lehkej, má páteř, ale ne do 3/4-4/5, to rozpětí odhozu je dost široký. Mě to asi bude vyhovovat, ale zastánci tvrdších prutů to sedět nemusí. Uvažuju o něm v souvislosti s hlavičkama 15-25 gr., na 30 a +30 plánuju něco jinýho.
NJapčák - Profil | St 5.4.2006 20:05:54
Nmirmen - Profil | St 5.4.2006 19:55:06
Další jsou prozatím v úrovni vážného zájmu ( Penn Millenium zander 390 cm, 5 - 20 gr a Harrison 330 cm ,30-75 gr).
Vše je ve vývoji, případně dám zmínku.
Nfík | Čt 30.3.2006 12:40:28
Npppp - Profil | Čt 30.3.2006 0:19:23
Npppp - Profil | St 29.3.2006 19:27:30
Nmirmen - Profil | St 29.3.2006 19:02:12
Ozvu se Ti během pár dní na majla ( reakce na 2 dny zpátky) , ale chci si nejdřív ty trout pruty někde v krámě ošáhnout.
Npppp - Profil | St 29.3.2006 18:46:40
NFlip - Profil | St 29.3.2006 18:15:55
Nboban - Profil | St 29.3.2006 17:52:43
NFlip - Profil | St 29.3.2006 17:43:53
Nmirmen - Profil | St 29.3.2006 17:27:57
Stále píšu o FL o cca 7 kg nosnosti, nikdy nebyla řeč o monofilu - v týhle kategorii nástrah.
NFlip - Profil | St 29.3.2006 17:14:24
Nmirmen - Profil | St 29.3.2006 17:01:06
Toho harrisona v 330 jsem měl v ruce a nějak moc dobře mi seděl, jenže je to pálka, ve standartu 9 000 českejch - a bez balllance system :-)
V jeho nabídce jsou i speciály na candoše, ale zase o 2 litry víc ( a v gramážích do 40 nebo 45 gr. což se mi zdá na některé vody málo).
A navíc - pro mně je to moc velkej skok, přecházet z prutů v cenách cca 1500 - 3000 na několikanásobek a nemít reference. Člověk má víc zálib a vynakládat prachy jednostranně, to se mi moc nechce. Proto sháním reference na harrisona.
Kdysi na sportfish.cz byl článek Bezhlavě do zimy, kde autor, Andreas Loll, zmiňuje své náčiní na candoše. Prut v odhozové gramáži 50-80 gr ( 300 - 330 cm). Pro mne tenkrát ( rok 2001 )nepředstavitelné bidlo. Jenže - i v názorech na rybařinu je posun stejně jako u všeho ostatního.
NFlip - Profil | St 29.3.2006 16:47:06
Pochopitelně taky není zanedbatelná páka,kterou delší prut vyvine na ruku ve spojitosti s odporem nástrahy!
Npppp - Profil | St 29.3.2006 16:37:16
NFlip - Profil | St 29.3.2006 15:51:19
NFlip - Profil | St 29.3.2006 15:20:46
NRasto - Profil | Po 27.3.2006 13:40:23
Npppp - Profil | Po 27.3.2006 12:14:41
Stroft-musel si trefit špatnou cívku,já ho kupuju po kilometrech,vydrží mi dlouho,skladuju ho ve tmě,zkouším i jiné,ale pro mně zatím vede.tloušťku volím podle nástrahy a prutu,hlavně u wobllerů se odpor při vedení různí podle typů.Takže od 0,18 až po 0,35 a u trolingu někdy i víc.Na velké sumce/pro mně je velký už od 130,zatím nemám čas ještě jezdit po sumcích/bych ale tu šňůru dal,podle zkušenosti jiných.
SSR-nevím,jestli budeš mít dostatečnou rezervu pro zásek na tomhle prutu,možná jo.Já mám právě na ty velké a největší wob. ten Haris.Je skvělý.Zkušenosti nějaké jsou,ale to je spíš na mail,rettů je tu víc.
Háčky-no právě,když na blízko neprosekneš štice špičku dol. čelisti,silon to vypruží a při tom kotrmelci se chytí další hák jinde, přes FL se jakýkoli háček tam zapíchnutý narovná.To jsou jenom moje zkušenosti a můj pohled na věc.
NRasto - Profil | Po 27.3.2006 10:52:07
NRasto - Profil | Po 27.3.2006 10:49:15
Mirmen:podla rady pppp skus pozriet na nove trout pruty nexave od nemenovanej firmy.Robia to v dlzkach 4,40-4,5m.Problem bude vaha.Hmm ked sa zamyslam tak som ti moc neporadil :-)))
pppp:gratulujem pekne ulovky.K takym som sa ani zdaleka este nedostal.Kazdopadne tvoj pohlad na FL ma prekvapil.Chapem ze nakaratko moze byt na skodu.Naopak na dlhsiu vzdialenos tvidim vyhody.Konkretne Stroft mi praskal ako nit.Aky priemer pouzivas?Osobne chcem tento rok skusat Supper shad rap 14ky na palici 20-50g (je to od S takze skor 30-60g) tak uvidim co to prinesie.Ocakavam aj sumikov.Ake mas ty skusenosti s takymito obr nastrahami?Ake mas najcastejsie lovene ryby?
mirmen:sorry ze sa vsuvam do tvojej otazky ale mam pocit ze by som sa inde k odpovedi nedopatral
NJarin - Profil | Ne 26.3.2006 22:07:14
NJarin - Profil | Ne 26.3.2006 21:44:46
Nmirmen - Profil | Ne 26.3.2006 19:51:23
Npppp - Profil | Ne 26.3.2006 19:48:39
Nmirmen - Profil | Ne 26.3.2006 19:43:34
Sám sice čas od času uvedu, na co chytám , co se mi osvědčilo nebo s čím nejsem spokojen, ale nejsem žádným způsobem propojený na obchodníky ( maloobchod nebo velkobchod) nebo na majitele revíru a podobně. Prostě - nemám z pokecu o výrobku žádný osobní profit a ani ho nehledám.
pppp, nechci nijak zasahovat do debat, respektuju každého právo na názor a rett.retta taky. Jen mě trošku mrzí, když to směřuje jinam.
Ale doufám, že se tím nenechá nikdo odradit.
Nmirmen - Profil | Ne 26.3.2006 19:30:19
Nmirmen - Profil | Ne 26.3.2006 19:14:38
Uvítal bych spíš názory na pruty, vedení nástrahy, souvislost mezi prutem a jeho páteří a používaným monofilem - třeba ( např. zda má smysl používat kmen pod 4 kg nosnosti na prut 20-50 gr s rychlou akcí a vláčkou na hlavičky 20+ nebo zda jít do silnějšího monofilu nebo slabší pletenky.....atd.atd.).
Prostě - karta nemá s rybářem nic společného.
nalhat se do ní dá cokoliv.
A kolikrát ani registrace nezaručuje, že rybář jedná fér.
Registrace o ničem nevypovídá.
Možná zhruba, řekněme na 60-80%, ale co ten zbytek??
Každý rybář má své zkušenosti, své představy, svou pravdu i své omyly.
A každý z nás se přesvědčuje o tom, že existuje vývoj a že názory, které jsme zastávali před pár lety , jsou o něco dál.
Co si myslíš o prutu harrison??
Npppp - Profil | Ne 26.3.2006 19:05:05
Napiš mi,jaké pruty jsi před 15 lety používal ty a jak dlouho jsi s nimi byl spokojen.
Npppp - Profil | Ne 26.3.2006 15:21:10
Nrett.rett - Profil | Ne 26.3.2006 14:33:28
Nrett.rett - Profil | Ne 26.3.2006 14:29:40
Nrett.rett - Profil | Ne 26.3.2006 14:03:37
Npppp - Profil | Ne 26.3.2006 13:14:45
Nrett.rett - Profil | Ne 26.3.2006 13:00:30
Npppp - Profil | Ne 26.3.2006 12:59:20
Npppp - Profil | Ne 26.3.2006 12:42:40
Nrett.rett - Profil | Ne 26.3.2006 12:13:05
pppp:ja jsem zapomel .........je dobre se zarizovat s naradim na 10 kg ryby behem rokajich chytis desitky a jeste ti rovnaji trojhacky tak jaky je v tom fines???jinak uz jsi se zaregistroval anonyme abych vedel s kynm mam tu cest????RETT
Nmirmen - Profil | Ne 26.3.2006 0:55:42
Mám ho ve třech metrech a dá se mu dost naložit.
Npppp - Profil | So 25.3.2006 23:45:49
Nzelí - Profil | So 25.3.2006 23:44:06
Npppp - Profil | So 25.3.2006 23:41:37
zelí-nevěř tomu,žádná rezerva pro zásek.
Nzelí - Profil | So 25.3.2006 23:31:51
Npppp - Profil | So 25.3.2006 23:20:05
Nzelí - Profil | So 25.3.2006 23:11:03
Kde to žije - dravci
10:07NBurza na přívlačové nástrahy 33420
7:37NFotky ryb pouze na přívlač 107193
ČtNÚhoří sezona 2012 10516
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...













