MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

CDBC Jestřabice 2007 - výsledky

Kategorie: Kaprařina

Od pátku 27. července do neděle 29. července se na přehradě konal další ročník „pravých bojlísáckých závodů“ CDBC Jestřabice 2007.

Ve zkratce: nachytalo se 305 kusů bodovaných ryb (tj. kapr a amur nad 50 cm) o celkové váze 1,2 tuny. Průměrná váha byla 3,9 kg/rybu. Nejtěžší kapr vážil 11,8 kilo při 90cm délky (lovec p. Šimek). První tři místa byla velice dlouho nejistá a pořadí se neustále měnilo a rozdíly mezi týmy byly minimální. První skončila dvojice mladých rybářů Kobylka + Nimrichter nachytali 27 ks bodovaných ryb o celkové váze 114,5 kg, druhé místo Lojza Fiala+Drahoš Ševčík (29 ks / 112,9 kg) a na třetím místě místě loňští vítězové Havránek+Hudec (34 ks / 110 kg). Celkové výsledky najdete zde.

Letos jsme vyhodnotili i nejlepšího lovce jeseterů, stal se jím p. Pečo starší, který chytil celkem 15 kusů těchto nosatých krasavců o celkové délce 13,36 metrů. Největší jeseter závodu měřil 128 cm a ulovil ho p. Rybecký alias Helmut.

Díky všem za účast na závodech i na čtvrtečním posezení u pečeného selátka. A hlavně děkuji sponzorům za jejich dary:

Carp Devil Baits (Lojza Fiala) – boilií a pelety
DOC Fishing - rybářské doplňky
Carp product Hodonín (Milan Barcz) – rybářské doplňky
PAD auto (Libor Krajča) – rybářské doplňky
Chov prasat Jestřabice (ing. Šlesinger) – sele
Naše Slovácko (Milan Konečný) - fin. Podpora

Petrův zdar Romana a MilošOčima Martina Maťáka:
Tyto závody mám rád, je to pohodička, žádný spěch, žádné nervování. Stejně jako loni jsem se jich zůčastnil pouze jako divák (rozhodčí). Okukoval jsem, kdo jak chytá, co funguje, co kdo dělá špatně či dobře.
Myslím si, že dobře zachytali především ti, kdo zvolili jemné vybavení a menší nástrahy. Sice se smělo chytat a krmit jen s boilie a peletami, ale i tak šlo montáže zjemnit a celou sestavu citlivě vyladit. Např. nemít špičky v tripodech moc vysoko a místo pevných těžkých montáží tam dát něco lehčího. Borci zvyklí jen na Labe nebo na vyvážku na Mlýnech s tlustou šokovkou na tom byly hůře než ti, kdo tam dal dvacítku silon, lehké olovo a 14tku boilie. Samozřejmě tito lovci pak měli veliké problémy s nebodovanými malými kapry, kteří často tvořili i více jak polovinu jejich úlovků. Kdo ale byl aktivní a chytal co nejrychleji, připletlo se mu mezi to i hodně bodovaných ryb.
Problém těchto závodů jsou forhondy na krajích jezera, kde mají lovící velkou výhodu oproti ostatním. Stejně jako loni i letos vyhrála dvojice sedící úplně u trdliště. Pořadatelé závodu letos přidali 2 nová místa v tomto úseku, aby si tam rybáři více konkurovali a výhoda se ztratila. Skutečně první část závodů okolní rybáři tahali srovnatelné množství, ale v druhé půli se nejvíce dařilo mladíkům uplně na konci. Nutno podotknout, že i loni na úplně průměrném místě dosáhli tuším na 6té místo, takže až tak o místě to asi také nebylo. Kdo uměl, zachytal i letos na obyčejných místech - 2. a 3. místo jsou toho příkladem a odstup na první místo byl jen jeden průměrný kapřík. Naopak forhonty u hráze byly letos slabé, vítr foukal do trdliště a ryby u hráze nebyly nebo se chytli jen "podmíráci".
K jeseterům - myslím, že většina lovců se jim snažila cíleně vyhýbat, jinak by se jich nachytalo mnohem více. Mnoho týmů se bálo krmit "smradlavými" návnadami, aby je nepřilákali. Někdy ani to nepomohlo.
Ryby braly dobře po celou dobu závodů, nelze říct, e by to v noci bylo výrazně lepší jak přes den. Např. největší kapr 11,8 kg se chytl asi 30 minut před koncem závodů, tedy skoro v poledne. Pro zajímavost druhého největšího chytla ta stejná dvojice rybářů.

 
 
 
 
 

 

Martin M. - ®, 1.8.2007

Diskuse k bleskovce

N Drahoš - ® Pá 3.8.2007 17:42:09
Kdo dál?? Bylo to tam jak Tiskovce a fota tu nejsou. Martin M. Pokud máš tak to sem prosím dej. Dík . Jinak kdo si neměl možnost koupit reg týdeník Naše tak v pondělí to bude na jejich strankách www.naseslovácko.cz Je tam pár fotek a trošku popis...
N mišta - ® Pá 3.8.2007 11:30:19
posilám 88cm 10.2 kg
N Ján Pečo - ® Čt 2.8.2007 21:37:17
Drahos,nebudes verit,ale najviac im smakoval med s plavackov na panacika a tiez 2-3 midi bolile jahoda.
N Drahoš - ® Čt 2.8.2007 20:41:03
Findejs No to jsem zvědav jak to dopadne příště. To bude v álejích nablito))))) Tak ať se daří, pak dej vědět na Krakonošovo))) Zatím draku fotil jsi něco tak dej foto...
N Drahoš - ® Čt 2.8.2007 20:39:44
Findejs- tak se budeme těšit na příští ročník ,jen si příště líp vylosovat kuwa))))) pošli foto pokud jsi fotil. Tak pak na Krakonošovo...
N Drahoš - ® Čt 2.8.2007 20:28:40
Ján Pečo- Nazdárek jesetermane.Pěkná práce......S hrdostí jsme Ti předali putovní pohár... na co jsi je teraz lapal??? Nám se přes všechny snahy nepodařil ani jeden.)))))Něčo v to bude.. Ako ináč??? už sa pomaly chystáme na Maru . kedy pojdete vy ????Ešče nás čaká veľa roboty, Pak sa popáčime s Marou... Maj sa ....
N findejs - ® Čt 2.8.2007 16:48:49
-Zdravím všechny rybaříky z Jestřabic, jo abych nezapoměl tak samo že M.M.také, trochu jsme dojeli na neznalost podmínek ,ale to je ta daň,příště to bude lepší , podcenil jsem krmení, prakem jsem to tam nedostal a raketa zůstala doma ,místo myslím nebylo špatné problém byl jen jak to tam dostat a ten jsem nevyřešil tak už se těším na 4.tý ročník!! A zkusím Vám nařezat ,fšem:-))))
N Ján Pečo - ® Čt 2.8.2007 13:04:09
Milda,tusim mate z Marianom pekny vstah! Tak sa spolu tulite...
N Drahoš - ® St 1.8.2007 21:36:57
Pařmeni to by jim šlo )))))))))
N Milda - ® St 1.8.2007 21:20:47
Drahoš:Já sem z ryb ani nemám co pořádně dát...toto byla do posledních hodin závodu naše největší ryba,kolem 5kg(jediná ryba z dřívější násady,měl krásně oranžové oči,jinak samo z čerstvé násady,až na konci přišly další 3.ryby z dřívější násady),jinak to byly samo ryby s váhou mezi 2,5-3,5kg...prostě jsme se nemohli dostat na větší rybu.Průměr mluví za vše:v loni jsme měli 32.bodovaných ryb při celkové váze 147,5kg,letos 34.bodovaných ryb při váze 110kg....
N Drahoš - ® St 1.8.2007 21:18:18
Milda.- Tobě taky gratulejšn))) jen tak dále jednou z Vás něco možná bude pokud nepropadnete alkoholu)))))))
Tahle je jediná ryba kterou sme stihli vyfotit Ani tu Lojzikovu 90tku jsem neblejskl. nebyl čas.......
N Drahoš - ® St 1.8.2007 21:14:12
Milda -To nejsou fotomontáže to je krutá realita)))))) no mi jsme na tom nebyli lépe první noc 20ryb a to pouze dvě bodované... mazec!!! vše překopat , po prvním sčítaní jsme byly až na 4 místě vedoucí team měl více jak 20kg náskok.
Ale pařba byla dobrá)))))) Ráno jsem měl v hlavě jak v tý hrkavici)))))
N Milda - ® St 1.8.2007 21:12:14
Drahoš:Ještě jednou gratulace.Aby to aspoň tak vyšlo aj příští rok....
N Milda - ® St 1.8.2007 21:06:31
Drahoš:Už jsem ho četl...ty gaunere,co to je za fotomontáže???!...:-))
N Milda - ® St 1.8.2007 21:05:22
Výsledek stál ale za to,krásný,bojovný šupináč,rovných 80cm.Kéž nám by se podařil aspoň jeden takový,pořád jsme se potýkali s malýma rybama těsně nad bodovanou hranici kolem 51cm,53cm ap,nedokázali jsme se dostat na slušnější rybu.Počet těch těsně nebodovaných mezi 47-49cm ani přesně nevíme,bylo jich velmi mnoho,zvláště druhou noc a člověka to přivádělo téměř k zoufalství...Nejtěžší rybu jsme měli 7kg a lapli jsme ji 30min.před koncem....
N Drahoš - ® St 1.8.2007 20:59:38
Mildo - tak konečně naper i ty ryby nedělej drahoty))))))) dnešní naše slováco jsi už čet Sorry včerejší pokud né tak ho hleď zakoupit jsi tam jak na dlani))) teda všeci 120cm vs 120kg.
Bylo aj veselo))))))))
N Milda - ® St 1.8.2007 20:56:24
findejs neměl štěstí,ryby jim moc nešly a když,tak těsně pod bodovanou hranici a 2.velké ryby mu pláchly.Tady při zdolávání hodně bojovného kapra,za kterým musel z fleku č.6 až na místo č.11...

[ Vstoupit do diskuse - 27 reakcí ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniBoilies Dynamite Baits Carptec - Jahoda 1 kg

Za 169
Chyťte si podzimního kapra na kvalitní boilie Dynamite Baits za super cenu. Všechny příchutě jsou čerstvě vyrobeny a mají expiraci v roce 2019!!!!

akce, rybareniAvid Carp Screen House RT + ZDARMA lampa Chub

Za 8.300
Jako dárek pouze od nás obdržíte vynikající LED lampu Chub v hodnotě 1279Kč, která si v přístřešku jistě najde své místo.

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA RYBOLOV NORSKO CA RYBOLOV NORSKO

Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP, KVALOYA. Nezabýváme se...