Na Lounsku uhynuly v rybníce stovky ryb, rybáři mají podezření na fekálie

Kategorie: Všeobecné

Stovky ryb uhynuly v rybníce u Velké Černoci na Lounsku. V daném místě není žádný průmyslový provoz, rybáři proto mají podezření na fekálie vypuštěné u přítoku na nedalekých loukách. Zatím není jasné, zda uhynuly všechny ryby v nádrži nebo jen část. ČTK to řekl mluvčí Českého rybářského svazu Jan Skalský.

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-lounsku-uhynuly-v-rybnice-stovky-ryb-rybari-maji-podezreni-na-fekalie

MAXXSKATER, 7.5.2023

Diskuse k bleskovce

NKáceč - Profil | St 10.5.2023 12:02:52

Já tam párkrát chytal a docela pěknej rybník. A toto se tam nestalo poprvé.

https://www.crsusti.cz/cz/aktuality/zakaz-rybolovu-na-reviru-cernoc-06441088

NTarn - Profil | St 10.5.2023 11:29:27

Tady je to údajně tak, co mám info od místních, že firma na vyvážení septiků, na místo aby to odvezla na čističku, tak to "darovala" místnímu zemědělci a ten to pral na pole pár metrů od přítoku do toho rybníka. majitelka firmy tvrdí, že nic neporušila, protože "nevěděla" údajně kam to zemědělec vypustí. Neznám ty předpisy, ale mám dojem, že ta povinost to likvidovat na čističce je daná zákonem, nebo předpisem a nějaké že Franta si to vezme a pohnojí si pole tam je zcela mimo. Údajně se jednalo o cca 20 hovnocuců

Ntomfisherman - Profil | St 10.5.2023 9:20:40

Tak na Slánsku byl cca před 2,5 lety obdobný případ velkého úhynu ryb (kolem 1,5 tuny), kdy do rybníka teklo znečištění z čističky odpadních vod. Potok i přítok do rybníka úplně černý či šedohnědý, ještě při příjezdu PČR a HZS to znečištění viditelně z ČOV teklo. Závěr PČR na základě posudku vybraného soudního znalce byl takový, že sice znečištění z ČOV nějaké teklo, ale ne takové, aby to způsobilo takový úhyn, a že hlavní příčinou úhynu ryb bylo bahno a listí v rybníku!!! Stalo se to na přelomu května a června. A navíc k tomu ještě doložili zprávu z kontroly ČOV z roku 2009, že je čistička v pořádku. Místní vodoprávní ani ČIŽP neměli vůbec vůli toto nějak důkladněji prošetřovat!!!