Stát nechá vypracovat nový posudek k děčínskému jezu

Kategorie: Všeobecné

Stát nechá vypracovat nový posudek ke stavbě děčínského jezu na Labi, který by měl určit, zda je možné stanovit kompenzační opatření k negativním vlivům stavby na životní prostředí. Vyplývá to z materiálu ministerstva dopravy. Podle původního posudku kompenzace možné nejsou, vláda přitom v minulosti podmínila stavbu jezu jejich stanovením. Vybudování plavební stupně u Děčína se stalo jednou z priorit současné vlády. Ta se však zároveň zavázala, že nepříznivé dopady stavby na krajinu by měly být nahrazeny kompenzačními ekologickými opatřeními, které by zmírnily negativní dopady jezu. Ministerstvo dopravy zároveň zahrnulo stavbu vodního jezu do připravované koncepce vodní dopravy. Podle expertního posudku, který již dříve zadalo ministerstvo životního prostředí, však kompenzace možné nejsou. To by tak mohlo ohrozit stavbu jezu. Jeho vybudování je však pro ministerstvo dopravy stále prioritou, úřad se proto dohodl s resortem zemědělství na vypracování nového oponentního posudku. Ten zadá ministerstvo zemědělství. Výsledky posudku pak rozhodnou o dalším postupu při přípravě jezu.

Zdroj: https://www.radio.cz/cz/rubrika/zpravy/stat-necha-vypracovat-novy-posudek-k-decinskemu-jezu

MAXXSKATER, 20.11.2019

Diskuse k bleskovce

NHonza7 - Profil | So 23.11.2019 12:23:08

Posudků na nejrůznější stavby máme tolik, že v této oblasti jsme určitě světový unikát. Jeden posudek ke stejné stavbě střídá druhý a výsledky jsou v mnoha případech s velmi rozdílné. to co je v tomto státě absurdní, že nikdo za žádný posudek nebyl nikdy odsouzen i když jednoznačně poškodil svým závěrem zadavatele a výsledek takto zrealizované stavby nesplnil očekávání a nebo vzniklou stavbou nastaly škody.
Ve své podstatě nejde o nic jiného, než vysát peníze ze státního rozpočtu bez jakékoliv zodpovědnosti - zloději s bílým límečkem jsou stále nedotknutelní.

NPaul Delpiaz - Profil | St 20.11.2019 20:39:36

Proboha zastavte už někdo tenhle nesmysl, který ve výsledku ničemu nepomůže. Lodní doprava nemůže konkurovat železnici a to hlavně když Německo ani nepočítá s úpravami Labe na svém území.