MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Projekt Jedu vodu chce zbavit Vltavu i cigaretových nedopalků

Kategorie: Všeobecné

Už čtvrtým rokem se letos se vodáci na Vltavě setkávají s projektem Jedu vodu. Akce slouží k tomu, aby byla nejfrekventovanější řeka v tuzemsku i po letním náporu turistiky co nejčistší.

A opět si všichni návštěvníci mohou ověřit, že dobré nápady organizátory neopouštějí. Boj s použitými plasty se rozšířil o snahu zbavit řeku stop po kouření.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezprav​y/Projekt-Jedu-vodu-chce-zbavit-Vltavu-i-cigaretovy​ch-nedopalku-543607

 

MAXXSKATER - ®, 13.7.2018

Diskuse k bleskovce

N Rožnovák - ® Po 16.7.2018 15:24:13
já 2 >>Kdyby pár takových ať už na vodě nebo na souši slízlo exemplární sankci a média by to patřičně nafoukly dostavil by se jistě efekt a ostatní by se minimálně před odhozením další láhve aspoň rozhledli což by jim poskytlo čas na zamyšlení co to vlastně činí.
Jinak jsme vo podstatě za jedno, ale celý národ proškolit nelze, jen od mala působit na děcka.
N já 2 - ® Ne 15.7.2018 22:38:18
Rožnovák >> Jenže například pro provoz na silnici musíš absolvovat autoškolu, pro rybaření a tedy potenciální ovlivňování vodního ekosystému, alespoň základní test a máš podmínku, netvořit, ba naopak uklízet bordel, která je postihnutelná... ale vodáci ne, to že je nevyženu vím, jen jsem si povzdechl, že to nejde... A to že z toho místní žijou? Dokud bude na 1. místě zisk, je to jedno, ale to se mektá furt dokola.
N Rožnovák - ® Ne 15.7.2018 21:08:31
petrikveprik >> pěkně řečeno.
N Rožnovák - ® Ne 15.7.2018 21:07:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
já 2 >> je to úplně stejné, proč pouštíme takové lidi kamkoliv do přírody nejen na vodu. Pokud se příroda za podpory státu, krajů a obcí zpřístupńuje masám a je jim ještě vytvářeno zázemí v podobě campů. středisek a penzionů i přímo v chráněných územích, aby si přírodu jak se patří užili není se čemu divit že tlak na prostředí stoupá.Část lidí si chce jen užívat a nějak neřeší důsledky svého pobytu, dokud je někdo nevychová je třeba je nějak postihovat, postih možný je ale je tragicky málo lidí kteří by přes sezonu aspoň na frekfentovaných trasach prodtředí před neukázněnými návštěvníky trochu pohlídali, nemusíme chodit daleko RS také funguje na podobném principu jako lesní stráž, stráž přírody a podobně. Každá obec či kraj by si mělá nejdřív spočitat jestli ji stojí za nějaké ty groše z turistického ruchu navíc, aby zpřístupnili pro masy celkem nedoktnutý kopec třeba lanovkou nebo údolní nivu řeky cyklostezskou a přijít tak o jedinečnou lokalitu.
N Eli - ® Ne 15.7.2018 21:06:17
petrikveprik >> naprostý souhlas... vodu jezdím rád, ale co se poslední léta děje na Vltavě, a bohužel nejen na ní, je k breku a to to mám jen zprostředkovaně, sám bych tam už v sezóně nejel...
N petrikveprik - ® Ne 15.7.2018 21:01:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
já 2 >> to máš těžko - tamní domorodci a okolí z toho žijí. Jak chceš vodu zbavit ožralců, když tam jsou "instalovány" vodní bary a podobné píčoviny a každý se na tom snaží přiživit.... na vodáckých řekách, kde nemáš kempy, hospody atd. tento dobytek nenajdeš. Narovinu, pro co tam připraví podmínky.....to se jim tam nastěhuje.
N já 2 - ® Ne 15.7.2018 20:48:23
V pátek jsem byl v Krumlově... chlapeček v lodi dopil flaška a odhodil, rodiče neřekli půl slova...
Vodáků je tam jak na václaváku, neumí se chovat, jsou ožralí na šrot... Proč dovolujeme takovým hovadům vstup do řeky? škoda, že je nereálná je vyhnat, nebo jim to zakázat
N rybomil - ® Pá 13.7.2018 20:58:50
... a co takhle projekt jak zbavit Vltavu vodáků ( odchyť vodáka )?

[ Vstoupit do diskuse - 8 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE | Boilie Supra Fish 1 kg | 2+1 ZDARMA

Za 166
Při zakoupení 2 ks stejného průměru a stejné příchutě boilie Supra Fish získáte 3. kus zdarma. Za 1 kg boilie tak zaplatíte úžasných 166 Kč. Akce platí pouze pro balení 1 kg.

akce, rybareniSavage Gear Butch Light XLNT2

Za 1.890
Skvělý přívlačový prut Savage Gear je potomkem stále populárnější série XLNT. Prut disponuje rukojetí z portugalského korku v kombinaci s EVA rukojetí.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
lovtour.cz lovtour.cz

Rybářské expedice za tajmenem a ostatními druhy ryb Sibiře. Objevování nových destinací a návštěvy osvědčených míst.