MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Bobři se zabydleli na Malé laguně. První stromy šly k zemi

Kategorie: Všeobecné

Přerov – Při procházce kolem přerovských lagun si nejeden návštěvník všimne ohlodaných stromů. Bobři se usadili v lokalitě Malá laguna, ale škody podle odborníků zatím nevznikají. S bobry naopak bojují rybáři.

Zdroj: http://prerovsky.denik.cz/zpravy_region/bobri-se-za​bydleli-na-male-lagune-prvni-stromy-sly-k-zemi-2016​0108.html

 

JaMi - ®, 10.1.2016

Diskuse k bleskovce

N standas - ® St 13.1.2016 19:58:40
Lepší 10000000. bobrů jak povodí a.s.!!!!!!!
N Ivlst - ® St 13.1.2016 14:43:45
Majra7: Jasně ten článek asi spíše odkazuje na Yelowstone což je trošičku jiná liga. Ale chápu jak to myslíš. Já to vidím tak, že se tady spíše bavíme o dolních tocích řek a stojatých vodách (ostatně Malá laguna leží skoro v centru města Přerova). Tam si totiž rysa nebo vlka neumím představit. To jestli se bobr může usadit i v horských potůčcích, které můžou být i v teritoriu rysa nevím, ale řekl bych že ne. Každopádně tam to nám rybářům asi ani nijak nevadí. Když jsem ten příspěvek psal, představil jsem si takovou Dyji jak tam sedím na rybách a přiběhne vlk s rysem a sežerou bobra, proto to srovnání s dcerou. Ale musím říct, že si mě potěšil, že si to hned pěkně vyhledal. Jinak autora tvého odkazu znám a párkrát jsem se s ním byl rysy stopovat (vlčí hlídky).

Měj se, at se daří Petrův ZDAR
N Majra7 - ® St 13.1.2016 10:21:07
Ivlst >> Kvůli tobě jsem trošku pátral na internetu a objevil jsem zajímavej článek, pro tebe možná trochu šokující, který ti doporučuju přečíst (poenta ve spodní části). http://www.selmy.cz/clanky/vliv-a-vyznam-velkych-se​lem/

Takže s tvou malou dcerou máme pravdu ;)
N Gašpi - ® St 13.1.2016 10:14:21
Bobr je moje oblíbené téma, prostě mi to nedá :D
Jsem zvědav, kdo ten bordel po nich bude uklízet......

N Majra7 - ® St 13.1.2016 9:58:10
Ivlst >> Tak to máš chytrou dceru :D
N Ivlst - ® St 13.1.2016 9:39:53
Majra7: Ty jo tak to mě po ránu hodně škokovalo takovej příspěvek. Prosím Tě víš kde žije rys, vlk a kde bobr???? Chtěl bys jako chytnout rysa nebo vlka a vysadit je u řeky a čekat že tam požere bobry a potáhne zpět do těch nejhlubších lesů které tu v ČR máme jo?? Příspěvek na úrovni mojí roční dcery.
N Majra7 - ® Út 12.1.2016 20:13:35
Jako je samozřejmě hezký, když člověk jde do přírody a vidí tam pestrou faunu. Ale prostě všeho moc škodí. Chtělo by to asi nějakýho přirozenýho predátora. Nevim, jestli by si s bobrem poradil rys ( věřím, že jo), ale vlci určitě jo. Tak to třeba funguje jinde. V naši malý zemi by se ale taková zvířata příliš střetávala s člověkem a lidi by zase kvákali, že to tu nechtějí. Proto mi přijde jako rozumný řešení regulovaný odstřel přmnožených "škůdců".
N sven - ® Út 12.1.2016 20:11:57
Gašpi >> Hoj :-) Jestli si mám vybrat mezi hlodajícím bobrem a partou nalitejch carpteamistů s pípákama, mám jasno :-)
Bobřík alespoň umí udržet vodu v krajině a zadarmo :-)
N sven - ® Út 12.1.2016 20:07:04
Ravachol >> závidím lidem, kteří mají takový dar...
N Gašpi - ® Út 12.1.2016 19:40:34
sven >> Zdar, pěkně to vysochal a celkem rychle :D..........jinak bobra nemusím asi jako kormorána....dříve nebo později až natropí velké škody, se ten bobr začne vybíjet jako kormorán a to je smutné.
N Ravachol - ® Út 12.1.2016 19:40:26
sven >> Lidi to tak prostě asi chtěj :( Dik za odkaz, šikovnej chlap
N sven - ® Út 12.1.2016 19:25:33
Ravachol >> ahoj.
Také nemám rád...bacha jdu já, tak všechno z cesty...
Někteří lidí se v přírodě a k přírodě, chovají jako vandráci a jsou přesvědčeni, že exituje jen pro ukájení jejich stále rostoucích nároků.
Ukrajuji a ukrajují a nejraději by všechnu žoužel vyhubili. Co do nějakýho bobra nebo datla, slizký žáby nebo hnusnýho hada.. Hlavně aby se dalo zajet až ke každý louži a v každý plavalo dvacetikilový prase..
No, ono se to jednou vrátí jako bumerang, už je našlápnuto....
O těch výchovných řezech mi povidej... jak vidím TS s pilou, tak už jsem nasranej.. Zřejmě žijí v domnění, že fond na údržbu zeleně, má sloužit jen ke kácení a sekání .. u nás ty jelita loni vyřezali všechny aronie, které ničemu a nikomu nepřekážely a rakytníky (prý nálet, pravil ten primitiv) .
Pak pustili se do lip a topolů.
Do lip zcela zbytečně.. zlí jazykové tvrdí, že kdosi nahoře, potřeboval lipové dřevo...
Některé topoly nebyly v dobrém stavu, no budiž. Ovšem mohly je tedy vytrhnout i s kořeny a nenechávat půlmetrové pařezy.
Před lety jsem obdivoval osvícenost bafuňářů v jednom polském městečku. Stromy které musely dolů, svěřili dřevosochařům amatérům a ti z cca dvoumetrových, zbylých kmenů, usochali pěkné plastiky.
Nejspíš to udělali i zdarma, bo u každého výtvoru bylo i jméno autora..

Když už není zbytí, je to elegantní řešení. A když se to umí, je to paráda :-)
https://www.facebook.com/320444394672981/videos/691​448690905881/
N Ravachol - ® Út 12.1.2016 17:11:38
sven >> Ze stejnýho důvodu jak tady někdo níže psal jsem i pro razantní regulaci dřevokaznejch hub, tesaříků, krasců, roháčů, ptactva typu strakapoudů a datlů - proč oni mohou a bobr ne... Poškozují stromy a ty pak můžou spadnout na kočárek. A poškozují je neřízeně, né jako člověk... správně na kšeft - řízeně. A ted si vem kolik takový houby a dřevokaznej hmyz těch stromů za rok zničí...bobr je žabař :)
Ale uplně nejvíc poškozují stromy technický služby města - když občas sleduju ty odborný řezy do starejch stromů a roční období v kterým to dělaj, dost se mi týhle arboristiky cuká víčko...
N dany1 - ® Út 12.1.2016 16:52:06
Brzy na ně dojde...
N Fishky - ® Út 12.1.2016 16:18:04
Bobr nemá predátora, takže se rád přemnoží a devastuje břehy řek, ale nikomu to nevadí, páč je to super byznys. U nás opravili 1,7 km břehu řeky Dyje za cca 38 míčů, pěkná práce jak z dotací vybrat lóve, nezbývá než tleskat ve stoje :) Paradoxní je, že "zabezpečili" proti bobrovi jen velmi nepatrnou část břehu, navíc jen jedné strany řeky. Bobři na druhé straně řeky asi neplavou :) každopádně žádný živočich, který páchá škody a je přemnožený by neměl být chráněný - na druhou stranu raději, ať stromy posílá bobr, než Povodí Moravy, co si budeme povídat ;-)
N sven - ® Út 12.1.2016 15:53:49
U mě dobrý.. Bobr je v laguně doma a pokud se to návštěvníkovi nelíbí, tak atˇmu tam neleze..
A pakli, tak s respektem, po špičkách a na vlastní nebezpečí.
N Majra7 - ® Út 12.1.2016 15:41:26
Ještě když jsem na podzim a částečně v zimě chodil vláčet, všiml jsem si, snad všude, kde jsem chytal (řeka Radbuza a Úslava), ohlodaných stromů. Nevím, jak je to teď s chráněností, ale vím, že to fakt začíná bejt problém. Břehy budou rozemletý od Norků, kterejch je teď neskutečně (za ca km řeky tak 20) a stromy se tam navíc budou rozpadat. Je to blbý....

[ Vstoupit do diskuse - 27 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSavage Gear Čepice Hairy Hat (Sleva 70%)

Za 199
Velice kvalitní a teplá čepice ideální jak pro udržení tepla při rybolovu v chladném počasí, tak pro denní nošení do města. Nyní s neuvěřitelnou slevou 70%!

akce, rybareniRobinson Diodová čelovka na kšilt

Za 155
Diodová čelovka na kšilt obsahuje 5 LED diod. Čelovka je vhodná pro všechny kdo nechce mít gumu kolem hlavy jako u bežné čelovka.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
PEPA cestovní kancelář s.r.o. PEPA cestovní kancelář s.r.o.

Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina, Panama, Maledivy,...