MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Povodí Moravy kvůli suchu upouští přehrady, sešel se i krizový štáb

Kategorie: Všeobecné

Stabilní situaci na řekách v povodí Moravy se daří udržovat jen díky vylepšování průtoků upouštěním přehrad. Aby jim ulevilo, dohodlo se Povodí Moravy na čtvrtečním jednání krizového štábu na zvýšení kontrol odběratelů vody. V některých případech uvažuje i o omezení odběrů vody pro průmyslové podniky.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/stabilni-situaci-na-rekach-v​-povodi-moravy-drzi-upousteni-prehrad-10f-/domaci.a​spx?c=A150813_185741_domaci_fka

 

yvana - ®, 14.8.2015

Diskuse k bleskovce

N Bobsch - ® Ne 16.8.2015 16:38:01
Ta mediální zkratka je bohužel krutá, když se nad tím zamyslím, tak se máme pořád dobře, když řešíme v podstatě takové nepodstatné věci a nic nás nenutí něco měnit.Je pravda, že někam do řeky vysypat pár náklaďáků kamení za těžký peníz a vydávat to za úžasný ekologickoprotipovoďňový počin je rychlé a né vymýšlet nějakou dlouhodobou, smysluplnou koncepci. Jen by mě zajímalo jestli tyhle diskuze čte někdo ze Svazu, MZ, MŽP apd. Ještě dotaz nedávno člověk z MŽP uváděl jako úžasný příklad revitalizaci Stropnice, víte o tom někdo něco?
N nofish - ® Ne 16.8.2015 15:54:10
Honza7 >> souhlasím se vším.
N Honza7 - ® Ne 16.8.2015 15:47:40
nofish >> Je to totální blbostí národa. Jak chceš aby se národ vzdělával, když sami si platíme rozhlas a ČT, kde se neustále chválí co česká vláda udělala. To prosím Tě neber, že si beru na mušku pouze tuhle vládu. Za ty skvělé výsledky by jsme museli být úplně někde jinde a ne v takové prd-eli.
Problém těchto mediích je vtom, že nezobrazí zpětně těmto lidem veřejné sliby a skonfrontovat to s realitou. To se neděje. A to stejné je u státních a polostátních podníků. V čele těchto podniků často sedí morální prostituti a ne odborníci. Po povodních i obdobích sucha tito rádoby odborníci se snaží zaparazitovat a vydobýt si velmi krátkou chvíli slavy. Tvrdí jak zmenšily dopady těchto klimatických podmínek.
Pravda je taková, že nedokáží hospodařit s vodou a řídí se pouze zájmy byznysu, bez ohledu na dopady v přírodě.
N nofish - ® Ne 16.8.2015 13:44:24
LudoO >> otázka je, zda je to tím národem, nebo tím, že dnes už prostě nemáš seriózní zpravodajství nikde. Posledně jsem znechuceně vypnul i ČT24.
Že někdo začal lidem cpát bulvár je jedna věc, druhá je ta, že se přidali i ostatní. A přece jenom člověk se snadno naučí na to, sledovat která herečka přibrala 3kg a nevyžaduje pak aby mu bylo sděleno, že stát prodává majetek za pakatel.
Dnes už hlavně zpravodajství třeba v TV kde to hltá naprostá většina postrádá smysl. Stejně má půldenní až denní zpoždění (minimálně) a řídí se tím, jako se říkalo na o drbnách na vsi. V jedné si zlomíš nohu, ve vedlejší už se říká, že ses zabil....
Jinak, doporučuji zkopírovat a pustit tento odkaz
youtube.com/watch?v=0BQFUqEJZpw
N LudoO - ® Ne 16.8.2015 13:33:39
x.v.a.s.a >> Neviň media. Ty píši o tom co národ čte a co vyžaduje, co se tudíž i prodává. A když se podíváš na vysokou sledovanost televizních novin Novy, jinak černé kroniky, musí ti být jasné jakou úroveň národ i má.
N Bobsch - ® Ne 16.8.2015 12:49:38
Přesně tak, za měsíc se na sucho zapomene, a přijdou na řadu plačící vlekaři.:)
N tuzemak - ® Ne 16.8.2015 12:27:48
Bobsch >> páni s povodí neposlouchají,ba ani nečtou naše předky,bo oni sou nejchytřejší,mají peníze,mají moc.-(((
N unudle - ® Ne 16.8.2015 12:21:48
Bobsch >> Když se vše zalesní, tak kde potom budou pěstovat řepku a kukuřici a kde budou stavět satelity?:-)))
N Bobsch - ® Ne 16.8.2015 12:16:41
Taky mne pobavil pán z povodí, co mluvil v tv, že se suchem se nedá nijak moc bojovat. Možná bych mu měl poslat citaci z knihy Rybářství na tekoucích vodách od Zdeňka Šimka z roku 1954 "Jak napravit škody a zabránit stále častějším pohromám suchých let? Především je potřeba zalesnit každou vhodnou plochu, zcelit rozkouskované lesy a vytvořit souvislá zelená pásma, schopná zadržet suché větry, obnovovat zrušené rybníky a zakládat nové všude tam, kde jsou k tomu příznivé předpoklady, omezit těžbu rašeliny a pracovat v rašeliništích tak, aby hladina spodní vody neklesla, zanechat neuvážených úprav řek, vysázet břehy regulovaných potoků rychle rostoucími stromy, které by hladinu co nejvíce stínily, tedy podniknout vše, čím lze vodu u nás zadržet. A pokud se nepodaří pozvednout zásobu vody v kraji a zvýšit její průtok řekami, je třeba pečovat co nejusilovněji o její čistotu. To vše jsou plány na mnoho desetiletí dopředu, jsou však uskutečnitelné. Jejich uskutečnění by znamenalo zvýšení stavu vody v řekách a zlepšení celkového hospodaření s ní, což by se příznivě projevilo na zemědělské a lesní výrobě, při získávání vodní energie, při provozování vodní plavby atd. Je samozřejmé, že by z toho mělo prospěch i rybářství, především říční. V SSSR je těmto otázkám věnována mimořádná pozornost." Tolik citace a pak si můžeme říci, kde soudruzi tehdy, ale i dnes dělají chybu?
N x.v.a.s.a - ® Ne 16.8.2015 10:42:20
S&F - pescador >> Ahoj,mám to stejně, tohle téma mě dokáže neuvěřitelně vytočit.Postoj zaměstnanců PMO a vyjádření v médiích je absolutně nepochopitelný.Oslavují významné činnosti typu-posbírali jsme 4 pytle nepořádku,ale to že vydláždili dalších x kilometrů toku,s tím se moc nechválí,veřejné zakázky na tento rok jsou taky výživné, opět budu potkávat bagry a náklaďáky s kamením.
Co mě však zaráží,je nezájem médií hledat příčiny proč třeba tento letošní stav nastal.Všude se zmiňují zlí lidé,kteří si napouštějí bazén a zalévají zahrádky,ale to,že je z našeho území voda během doslova pár hodin pryč nikoho nezajímá.

Molca: To už tady činovníci nebudou a škodit se začne třeba v Norsku,řek na regulaci je tam zatím dost :-)
N nextfish - ® So 15.8.2015 10:52:34
Už jsem to tady psal předloni - http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=657629

Stačí malý příklad. 4ha rybník byl cca před 5 lety tzv.revitalizován. Vyhrála firma, která nabídla nejmenší částku za tzv. vybagrování (předtím rybník po vypuštění dva roky zarůstal, protože firem ve výběrovém řízení bylo víc a proti "vítězi" se odvolali). "Vítěz" bahno nahrnul na břehy a něco málo odvezl. Rybník se nazývá retenční nádrž. Má zachycovat vodu při větších deštích. V nejhlubším místě u hráze má cca 0,75 m, u přítoku po kotníky a metr bahna všude. Jak to může při kolaudaci projít ?

Další příklad. Děti si v malé říčce postavily hráz z kamenů, aby nad nimi měly trochu víc vody na koupání. Netrvalo dlouho, přijel bagr z PMO a okamžitě hráz rozhrnul.

Proto jsem musel skoro brečet, když před nedávnem vláda schválila jakousi koncepci pro zadržování vody v krajině. Proč ? Kdyby se řeky aspoň z části nechaly tak jak jsou, voda by tak rychle neodtekla. Letos je sucho extrémní, ale netrvalo by aspoň tak dlouho, protože ta voda by odtékala pomaleji.
Jsem naštvaný na lidi, kteří nepřemýšlejí a aby obhájili svoje funkce, dělají jen pro to, aby něco dělali bez ohledu na to, jestli je to dobře nebo špatně, viz krizový štáb. K čemu, když už je pozdě ?
N fheavy - ® Pá 14.8.2015 23:41:40
Big Mike >> Jan Neruda"pisne kosmicke"...jak lvové bijem o mříže,jak lvové v kleci jatí,my bychom vzhúru k nebesum vsak jsme zde zemí spjatí.....p.s. pointu at si každý vybere sám

[ Vstoupit do diskuse - 22 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMikina s kapucí Fox

Doprodej za akční cenu. Poslední 3 velikosti skladem. Kvalitní a velmi stylová mikina od firmy Fox vyrobená z vysoce kvalitní bavlny.

akce, rybareniPrologic Bivak Spider Trio Bivvy 1 Man (SLEVA 56%)

Za 2.999
Další bestseller ze stáje Prologic. Luxusní bivak pro jednoho v exkluzivním designu za neuvěřitelných 2 999 Kč. Skvělá volba na kratší výpravy. Kvalita řady Commander zaručuje vysoký standard.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY

Uherské Hradiště, Nádražní 26