MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Lososi dostanou volný pohyb

Kategorie: Všeobecné

Žatecko - Rybí přechody pomohou rybám k úspěšnému návratu do českých řek. Povodí Ohře připravuje zprůchodnění potoka Liboce pro migrující živočichy. Teď je na potoce celá řada míst, která cesty ryb a dalších druhů z živočišné říše značně komplikují.
http://zatecky.denik.cz/zpravy_region/lososi_ryby_l​iboc_voda_20101211.html

 

mexik - ®, 12.12.2010

Diskuse k bleskovce

N rover - ® Út 14.12.2010 19:30:03
Obecně bych řekl, že každá snaha o nápravu se počítá, a takto bych to vnímal. Například projekt "návrat lososů" je určitě dobrý, podporuji ho i konkrétně, ...nemám s tím problém. Že nějaký packal špatně udělá svou práci se bohužel u nás stává, prostě šlendrián, nebo klasický tunel. Důležité ale je, že se aspoň něco v tomto směru děje, ...a svou "nezměrnou" pílí, se ke kýženým cílům dopracujem. Kdo nic nedělá, atd., sami jsme si zavařili, atd...
N numen - ® Út 14.12.2010 18:48:06
Jovánek >> Máš jen částečnou pravdu. Pokud jmse přizvaní tak je to jiná. Pokud víš kam můžeš napsat stížnost a oni to vědí,tak je tvůj názor docela zajímá. Udělaj ti i přednášku a hodně věcí vysvětlej. Předejdou tím dpoustě něpříjemností. Pár let to trvalo ,ale máme najednou nás berou i vážně.
N Jovánek - ® Po 13.12.2010 21:23:44
numen >> Nemyslím,že by záleželo na podpisu některého člena výboru MO.Je známo,že tito lidé (většinou) nemají žádné vodohospodářské nebo rybářské vzdělání a tudíž jak projektant,tak zadavatel i vlastně zhotovitel nebude nějak zvlášť přihlížet na názory MO,ikdyž někdy nemusí být až tak od věci.Přeci jen to je pořád laický názor a tok peněz nepotlačí.Sám jsem se zvlášť tvrdě vyjadřoval proti stavbám koryta na potocích a to bez úspěchu.Dokonce se stala i havárka,pošlo zde spousta potočáků a závěr vyšetřování(POH) byl takový,že se nezjistila žádná chyba se strany zhotovitele.A neodvoláš se,je to marný.Tím jsem chtěl říct,že pro nikoho nemá slovo MO žádnou váhu.Ten se jen může vyjádřit ke stavbě,ale ikdyby záporně,nikdo by ten RP nepřeprojektoval.
N Jovánek - ® Po 13.12.2010 21:12:39
xmac >> Souhlasím a to se vším.
N xmac - ® Po 13.12.2010 21:09:42
Jovánek >> Já to vidím jasně. Pokud si nebudeme hrát na názvy s chovem a pěstováním (souhlasím a máš pravdu), tak dokud ten losos nebude odchovaný od výtěru v dané vodě, kam se má vracet, nevěřím, že celá akce bude účinná a objeví se zde více než pár zbloudilých jedinců, kteří by sem možná zabloudili i tak .. Viz mořský pstruh a jíné případy ryb, které se nesadí, ale ojediněle se uloví v dolním Labi. Pokud by se místo jezů stavěly alespoň z části zdrže splavy, nebudou přechody pro velké ryby ani třeba. U Vltavských a Labských jezů bývaly vorové propustě, které určitě zlepšovaly průchodnost jezu a myslím, že i svou šířkou a prouděním dostačovaly pro tah ryb. Dnes jsou místo propustí postaveny elektrárny a jako přechod pro splnění zákona je postavena miniaturní kaskáda v rohu jezu, kterou těžko projde ryba větší jak 40 cm. Nejsem žádný odborník, ale rybí přechody, které vídám na jezech kam chodím mohou těžko plnit svůj účel už jen například tím, že začínají třeba 50m pod hranou jezu a nejsem si jist, že ryba se bude vracet místo toho, aby hnaná pudem skákala stále do vyčerpání do jezu, jak jsem to mnohokrát viděl a to i u miniaturních podouství.
N numen - ® Po 13.12.2010 20:45:17
Išma >> Znám jednoho co je upozorňoval ,že je to nějak divně zaměřené ,ale byl za ňoumu:-))))

Tam se podepsalo více lidí ,nejen z MO!
N Išma - ® Po 13.12.2010 20:30:50
numen >> každopádně se pod to někdo z rybsvazu podepsal, myslím pod projekt, a už tenkrát měli rozpoznat, že to bude k prdu. Teď když to stojí, tak už to vidíme všichni, ale s tím už se toho moc neudělá..
N numen - ® Po 13.12.2010 20:25:23
Išma >> To máš pravdu,ale přechod byl postaven hlavně pro lososa!! Tak bylo řečeno a napsáno. Víme oba ,jak ten přechod vypadal a jak vypadá teď . Pořád na h......!
N Išma - ® Po 13.12.2010 20:17:27
numen >> zrovna v Hostěnicích, si myslím, že losos se spíše dostane přes jez než přechodem
N pepa-č - ® Po 13.12.2010 19:54:48
numen >> o ryby nejde, jde o beton a EU peníze za něj.
N Jovánek - ® Po 13.12.2010 19:52:46
xmac >> Tak ryby se nepěstujou,ale nazývá se to chov ryb. Zatím ho kupujou,ale je plánu nová lososí líheň.Je to nejde tak rychle,musí se na to sehnat dotace. Ty jsou i na nákup lososa,například loni dal SÚS pouhých 14 000 korun,což zrovna není moc. A s těmi přechody souhlasím.

[ Vstoupit do diskuse - 21 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniZfish Krmítko Method Feeder Flat od 20 do 60g

Perfektně zpracované method flat krmítko vhodné pro lov na method feeder nebo lehkou kaprařinu. Spolu s naší měkkou formičkou tvoří velmi praktický a oblíbený set pro každodenní rybolov.


akce, rybareniNash ball maker 60mm

Za 458
Nový geniální výrobek od firmy Kevin Nash bude mít velký přínos pro váš rybolov. Jednoduché kompaktní zařízení, které vám vyrobí dokonale kulaté koule methodmixu, nebo krmítkové směsi či vlhčených pelet.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby Plzeň Rybářské potřeby Plzeň

Plzeň, Hodonínská 57