MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Ani prut ve vodě ještě člověka z pytláctví neusvědčí

Kategorie: Všeobecné

Pytláctví jen s úlovkem
Člověk s prutem u vody, avšak bez rybářského lístku nebude pytlákem, stejně tak nepůjde o trestný čin, ale pouze o přestupek, pokud nachytá ryby nebo zastřelí zvěř do hodnoty pěti tisíc korun. Za přestupek hrozí pouze pokuta, kdežto za pytláctví až dva roky vězení. Myslivci a rybáři se obávají, že novela ještě více zhorší jejich pozici vůči mnohdy bezohledným pytlákům.

Více: http://zpravy.idnes.cz/novy-trestni-zakon-nahrava-z​lodejum-pytlakum-i-soferum-bez-ridicaku-1jf-/krimi.​asp?c=A091006_112158_krimi_lpo

 

Hindukush - ®, 6.10.2009

Diskuse k bleskovce

N Mrknato - ® So 10.10.2009 13:20:43
GUGU >> No tak kvůlivá takovejm pytlákům bych usiloval být RS..... Třeba ho má někde schovaný, nebo jen pytlačku....
N Mrknato - ® So 10.10.2009 7:40:27
GUGU >> Ale to víš že to dělaj fšeci, ti kdo mohou i ti kdo ne. Proto slovo pytláctví v tomto ohledu je přehnané, je to příměr. No ale když si s tím neví rady exekutiva státu, japak si s tím poradí RS vesměs ze zamícených členů o.s.? Z toho jasně plyne, že o.s., resp. výbory svazu naklonění profi RS pochopili, že mohou použít další "brčko"....... No a kdopak tady volá nejvíce po profi RS, či kdo ji už má? To jen tak naokraj k tomu, kdo si co představuje pod takým pojmom rybařina....
N GUGU - ® So 10.10.2009 7:14:22
Mrknato >> je tohle vůbec pytláctví? nebo to dělaj fšeci...
N Old Wolf - ® Pá 9.10.2009 14:38:44
Jestli je to začátek privatizace a začátek konce svazů kvituji.A také si v duchu říkám,že svaz bude mít v této činnosti alespoň nějakou drobnou konkurenci.Smutné ,že ano.Jinak ano tento stav už nějakou dobu trvá a funkce ryb.stráže se v tomto systému stává symbolická ,poplatná akorát tak tomu ,aby kontrolovala členům peány a metry.
A že se nově nastávající situace svazům popř.některým členům nelíbí ?No on ten minulý zákon nebyl taky zrovna košér (slabé slovo) tam si skutečně svazová lobby zahrála mistrovské housle.
N Mrknato - ® Pá 9.10.2009 13:13:46
kakr >> a komu způsobím škodu, když si ponechám nulise (věc ničí)?
N kakr - ® Pá 9.10.2009 13:10:26
Veškeré rozčilování je zbytečné, zákonem se pouze legalizoval současný stav. První, co vyšetřovatele zajímá je výše škody, kterou pytlák způsobil. Argumentace, že lovil ryby podměrečné a navíc v době, kdy jsou ze zákona hájené nepomohly. Věc se předává do přestupkového řízení už hodně dlouho.
N Mrknato - ® Pá 9.10.2009 13:09:33
GUGU >> ruku na srdce, ty si myslíš, že vod, kde "krotí a venčí" velcí kapři je málo? Nebo je tu jiný problém, proč se chce, aby tomu tak bylo na všech vodách ČRS?
Edit k poslednímu příspěvku : a proto to budou platit rybáři v profi RS?
N GUGU - ® Pá 9.10.2009 13:02:29
Jinak,ta novela je fakt drsná hovadina...voni to uměj...volove.---nechtěj zatěžovat soudy,a je to proto,asi !!...je to levnější řešení,než platit soudce...-hovada pitomý.
N GUGU - ® Pá 9.10.2009 12:59:21
Mrknato >> ale,tak,sakra,na co je potřebuješ furt tak blbě kritizovat ?...jakákoli lidská činnost se dřív či pozdě,méně nebo více,dostává do rozporu se zákonem...a Ty ani nejsi nějaký ochránce ryb a kapra vůbec...dej se trochu konsoliduj...a začni trochu jinak asi...aspon,at je to jiný. ( tak : Nazdraví :-) ).
N Mrknato - ® Pá 9.10.2009 12:48:23
GUGU >> Ale to víš že ne, dám si pozor a jsem navíc vočkovanej..... Já nemám problém s těma, co loví ryby, ale i kapry. Problém je a poměrně značný, že se potřeby a touhy kaprařů dostávají do BP a tím jsou páchány škody, které by jinak nenastaly. Není to proto, že by šlo o ochranu, chov ... atd, ale o libido se kterým se sveze většina, které o žádné "ušlechtilé" cíle nejde....
N GUGU - ® Pá 9.10.2009 12:41:23
Mrknato >> Tebe z těch kaprařu klepne,člověče,...z te ohavne skupinky co je zaměřena na kapra...měl bys se přestěhovat na jiný server,jak jsou myslivci,což je ohávná skupinka zaměřena na kachničky i kance !!! a že je vybíjej,to si píš...obzvlášt ted na podzim...je to čerstvý,aktualní a bude je to bolet...a můžeš jim tam radit jak maj hospodařit,jak maj nasazovat atd. ...je to stejný...a my už budem mít klid.---pač,člověče,Ty to omýváš dokola,bolí z toho hlava,nic novýho se nedozvíme,než že jsme partička se samosekama,samostřelama,BP,RR,že to tam kaprovi strkáme...hovadiny...furt...
N Mrknato - ® Pá 9.10.2009 11:53:11
kam!kaze >> ty jeden neuskutečněnej sebevrahu, nehovořím o kaprařích, hovořím o jejich neustálých potřebách, nárocích které bez oddechu perou do makovic kohokoliv, kdo se nachomýtne .... Pokud ty nechceš bourat mantinely, pak se tě tyto řádky netýkaly. Nicméně, reagoval jsi jako správný kaprař .... Proto paušalizace u moderní kaprařiny nebude až tak od věci.
N kam!kaze - ® Pá 9.10.2009 10:22:14
Mrknato >> Opět se jen navážíš do kaprařiny.Mantinely má stejné jako muškaření,vláčení nebo plavaná.I když tvé pochybné mantinely jsou asi jen fikce.je to o jedincích a o tom jak se kdo chce řídit BP a RŘ.Tvá exprimentální plavaná je také bez mantinelů a nikdo se ti do ní nenaváží.Tak se uklidni ty napráškovaná a chemikáliemi nabuzená trosko :)
N Mrknato - ® Čt 8.10.2009 13:58:26
rybomil >> I z tohoto důvodu mě přijde stýskání po profi RS jako velmi dětinská snaha ochránit pár "Břéťů" , ale od koho? Od sebe samých, před některými, pro některé, kteří mají daleko větší podíl na dehonestaci rybařiny než pytláci? Bohužel "moderní kaprařina" má minimum mantinelů, a i ty směšné, chce nejhrubší zrno vyčůránků rozmontovat a vyrušit a to jen kvůli svému egu a požitku, bez ohledu na všechny ostatní dopady na revír.
N rybomil - ® St 7.10.2009 16:42:49
Tomáš - Tom >> Ale lejno. To máme za to, jak se jebeme mezi sebou, samý bližší podmínky výkonu rybářskýho práva, nesmyslný zapisování docházek, nošení podběráku u vody, ve který nic není a dohadování vo tom, jestli bude támhle K70 nebo K65.Nejradši by nám RS kontrolovala velikost bot a když jí řekneš, že jsi u vody dnes potkal 3 lidi bez papírů a všeho , tak jen krčí ramenama, že s tím stejně nic moc neudělají. Nadělali jsme si do vlastních bot. Papírovej rybář má být ten, koho všici další papírový i bezpapírový respektujou, to se v tomhle absurdistánu dávno desítky let nenosí.
N Mrknato - ® St 7.10.2009 13:02:49
Tomáš - Tom >> Chce to odlišit práci na rybochovu, jako každou jinou práci a pak situaci na revírech, kterou vytváří stát svými zákony a vyhláškami. Podle nich se chováme a pokud za rybolov bez dokladů nebude trest a RS nemůže nikoho legitimovat, kdo není rybář, máme zde novou situaci. Ryba v revíru už není toho, kdo ji vysadil, ale toho, kdo jí uloví... Proč se jí nepřizpůsobit, stejně jako např. rozdílnému zdanění Švarcsystémem?
N Tomáš - Tom - ® St 7.10.2009 12:36:11
Mrknato >> Rozhodně nehodlám z chovatelů dělat nějakou elitu nicméně souhlasím s názorem,který tady napsal ferry.Pokud vám někdo bude mařit soustavně vaši práci a to bez postihu potom ta práce nemá smysl.

[ Vstoupit do diskuse - 37 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNGT Stolek Dynamic Bivvy Table + Obal Zdarma!

Za 1.390
Tento stolek hravě uspokojí přání všech rybářů. Stolek je velký, ale přesto velmi lehký, skladný a stabilní. Navíc velkou výhodou jsou jeho široké, výškově polohovatelné patky na nohou. Celá plocha stolku je hliníková, s 5ti oddělenými částmi. Rozměry: 35,5 x 60 x 25 -37cm Hmotnost: 2,5kg

akce, rybareniJRC - Jídelní taška CONTACT cooler food bag

Za 1.499
Výprodej - sleva 40% na vše! (do vyprodání skladových zásob)

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY

Uherské Hradiště, Nádražní 26