MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Světlo NGT Bivvy Light L

Zařazení: Elektronika, NGT
Určeno pro: kaprařina, sumcařina, všeobecná rybařina

Anglická značka NGT neustále rozšiřuje svůj sortiment a jednou z jejich novinek je světlo Bivvy Light. Vyrábí se ve dvou velikostech a já měl možnost vyzkoušet to větší, označené jako L. Dále je v nabídce také typ S, který je o něco menší.


I přesto, že verze, kterou mám k dispozici, je větší, je svítilna poměrně kompaktní - má rozměry 21 x 3,5 x 3,5 cm. Menší verze je pouze kratší - má délku 14 cm. Celá svítilna je z černého plastu, jen část, kudy světlo vyzařuje, má kryt z průsvitného mléčného plastu, který lépe rozptyluje světlo LED diod. Svítilna je voděodolná, ale bohužel ne vodotěsná. Před stříkající vodou jsou chráněny potenciální místa průniku vody gumovou krytkou a gumovým překrytím spínače.


Vysoký světelný výkon zajišťuje 63 bílých LED diod. Světlo je bílé, hodně rozptýlené a svítilna osvětluje prostor v úhlu 180°. Kapacita vnitřní lithiové baterie je 2 600 mAh při 3,7 V, baterie vydrží svítilnu zásobovat desítky hodin. Na plný výkon svítí zhruba 7-8 hodin, při nejnižší intenzitě pak vydrží svítit v kuse kolem 50 hodin. Pokud nebude světlo svítit v jednom kuse, výdrž baterie bude ještě o něco větší. Svit je dostatečný k osvícení celého bivaku nebo rybáře s úlovkem při nočním focení či natáčení videa.


Ovládání je velmi snadné, stačí stisknout tlačítko a hned se zapne světlo na nejvyšší intenzitu. Celkem má svítilna čtyři úrovně intenzity svícení. Každým dalším stisknutím tlačítka se tlumí o jednu úroveň a při pátém stisknutí se vypne. Při dalším stisknutí se opět rozsvítí na plný výkon. Tlačítko je mírně zapuštěné, aby nedocházelo k samovolnému zapnutí například v batohu.Stejným způsobem jako tlačítkem na svítilně se svícení ovládá také pomocí dálkového ovladače. Ten má také jedno tlačítko, navíc má červenou diodu, která se rozsvítí při stisknutí tlačítka a signalizuje, že ovladač vysílá pokyn ke svítilně. Ovladač je napájen malou 12V baterií, typ 23 A, která je součástí balení. Dosah infračerveného ovladače je poměrně velký. Bez potíží fungoval kolem 10 metrů při přímé viditelnosti a za rohem v místnosti zhruba na pět metrů.Svítilna se dá umístit či uchytit několika způsoby. Má vestavěné magnety, takže ji lze přichytit na stěnu bivaku tak, že zvenčí bivaku dáte přiložený kovový pásek, zevnitř k němu přiložíte svítilnu a ta bude díky magnetům držet na požadovaném místě. Magnety také umožňují přicvaknout svítilnu na kovový povrch, například na dveře nebo bok auta. Dále je možné pověsit ji na šňůrku za poutko, které je na jejím horním okraji. Šňůrka k upevnění svítilny i ovladače je součástí balení. A nakonec se svítilna dá díky svému tvaru také položit nebo postavit na podložku, protože krom zakulacené strany u svítící části je svítilna celá hranatá.Baterie svítilny se dobíjí přes konektor microUSB, který je schovaný pod gumovou krytkou. Nabíjení je signalizováno blikající červenou diodou. Na stejném místě je i klasické USB, které slouží naopak k výstupu proudu ze světla. Krom svícení se totiž dá světlo použít i jako power banka k dobíjení mobilu. To však spíše jen na rychlé přiživení baterie, protože kapacita 2 600 mAh je obdobná jako kapacita baterií u některých telefonů, takže by stačila na jedno plné dobití. Součástí balení je i krátký kabel s microUSB konektorem na straně jedné a s klasickým USB konektorem na straně druhé.

Celkově musím hodnotit tuto svítilnu velmi dobře, protože se snadno ovládá, svítí velmi intenzivně a dá se ovládat dálkovým ovládáním. Dobrý je také poměr ceny a výkonu. Větší světlo, které jsem testoval, stojí kolem 650 korun a menší verze jen o padesát korun méně.
Technická data
rozměry21 x 3,5 x 3,5 cm
Svítivostjasně bílé světlo, 4 stupně intenzity svícení
Možnost uchycenímagnetem, na poutku
Doba svítivostiaž 60 hodin dle podmínek
Baterielithiová 2 600 mAh, 3,7 V
Dálkové ovládání12V baterie, typ 23A

 

Klady a zápory

snadné ovládání

vysoká svítivost

dálkové ovládání

Odkazy
http://www.zfishingsport.cz/camping/ngt-svetlo-bivvy-light-l/
Ceny produktu Světlo NGT Bivvy Light L srovnáte na Zboží.cz

O značce
Výrobce: NGT, Velká Británie
Dodavatel: Zfishing Sport Wholesale s.r.o., Za Mototechnou 1375/7, Praha 5

O autorovi recenze: Jiří Jakeš, rybaří od roku 1992, vystudoval obor rybář na Střední rybářské škole v Třeboni a nástavbové studium podnikání v oboru na téže škole. Poté pracoval dva roky na rybí líhni a od roku 2007 pracoval jako redaktor magazínu Kapr, který později (2009-2012) vedl jako šéfredaktor. Od jara 2012 je redaktorem rybářského serveru MRK.cz. Od roku 2014 je členem výboru a hospodářem MO Most.

 

Autor: Jiří Jakeš dne 11.7.2017

Hodnocení uživatelů

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkční balíček JRC CX

Za 3.890
Akční balíček obsahuje dva signalizátory JRC Radar CX s barvou LED diod (2x oranžová) + příposlech + 2x swinger JRC Radar DS Hanger Indicator + original kufřík. Bezkonkurenční cena + doprava zdarma!

akce, rybareniGumová nástaha Daiwa Ducfin Liveshad

Tělo je inspirováno realistickým tvarem oukleje obecné - oblíbené kořisti candátů a okounů. Duckfin Live Shad se naklání i při pomalém pohybu a má tak velmi přitažlivou doprovodnou akci. Různé barvy...


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Rybina Rybářské potřeby Rybina

Největšího kapra chytíte pouze s kvalitním vybavením a to Vám nabízíme v našem e-shopu Rybářské potřeby Rybina. Široký výběr rybářských...