MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Rozmočený chléb

Návnady > Suroviny

  • Finanční náročnost: 5-20 kč/kg

Rozmočný chléb je základem mnoha vnadících směsí. Podle použitého chleba může mít různé vlastnosti, jako je aroma, pojivost a hrubost. Je těžký (mokrý), ale přitom se rychle ve vodě rozpadá a některé kousky se pohybují ve vodním sloupci. Slevněný suchý chléb se prodává v některých prodejnách s potravinami.

Postup přípravy

Suchý chléb se na několik hodin namočí do studené vody, aby kompletně změknul. Rychleji nasáknou suché krajíce než celý bochník. Potom se v rukou stiskne a vytlačí se z něj voda. Pokud chcete chléb použít samostatně (pro zakrmování blízko břehu na mělké vodě je ideální), pak hroudu vymačkaného chleba obalte textilní utěrkou a "utáhněte" ji - tím vytlačíte ještě více vody. Po této proceduře chléb protlačte přes síto (pokud nemáte, pak chléb hodně důkladně promíchejte v nádobě, aby se kousky rozpadly).
Pokud chléb použijete do návnady s jinými suchými surovinami, nemusíte vodu ždímat vůbec, jen jej protlačíte přes síto a do vzniklé kaše přisypete ostatní komponenty návnady.
Lze použít chleba s kůrkou nebo jen střídku, nebo z něj udělat topinky a až potom jej rozmočit.
Podobně lze použít i rozmočené bílé pečivo, ale nelze z něj tak důkladně vyždímat vodu a musí se zahustit např. kukuřičným šrotem.

Fotografie:

 

Martin M. - ®, 22.10.2005
Průměrná známka: 1,25

Diskuse k nástraze/návnadě

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Termo oblek (SLEVA 52%)

Za 2.199
Dvojdílný zateplený oblek extrémně odlehčený. Dvoudílný rybářský oblek udrží teplo i ve velmi chladném počasí. 100 % odolný proti promoknutí i profouknutí. Broušený pevný nylon 210 T, pohodlná, teplá vlněná podšívka. Bunda s odnímatelnou kapucí.

akce, rybareniMustad Ultrasport Pro Match Bloodworm

Za 38
Háčky s lopatkou na patentky, červené. 10ks v balení


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA HITRA CA HITRA

Naše cestovní kancelář nabízí autobusové a individuální zájezdy na rybaření ve středním Norsku, v rybářsky vyhlášené oblasti na ostrově...