MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Kukučný šrot

Návnady > Suroviny

  • Finanční náročnost: 5 - 25 kč/kg

Kukuřičný šrot je vlastně nahrubo pomletá suchá kukuřice. Prodává se buď v rybářských či chovatelských potřebách, nebo si jej můžete koupit ve větším množství (a výrazně levněji) ve skladech zemědělských družstev.

Ingredience

Stupeň semletí (hrubost) může být různý a od toho se také odvíjí jeho pojivost. Je slabě aromatický, v návnadě má proto velmi neutrální vlastnosti a lze ho kombinovat s většinou jiných surovin. Je určen především do návnad, které mají ležet na dně (ne do sloupce nebo u hladiny).

Postup přípravy

Do návnady se kukuřičný šrot přidává jako základní komponenta, často i přes 50% objemu. Jedná se o málo pojivou složku, která musí být spojena jinými surovinami (např. strouhankou). Jeho pojivost lze zvýšit použitím vařící vody - do čistého šrotu nalijete vařící vodu, zamícháte a necháte vychladnout. Místo vody lze použít různé horké vývary (např. po uvaření konopí nebo kukuřice). Až potom přidáte ostatní sypké složky krmení. Takto spařený šrot získá pěknou vůni, bude poměrně silně lepit, a ryby lépe a rychleji využijí jeho výživné hodnoty. Při použití studené vody má šrot tendenci dlouhou dobu vysávat vlhkost z návnady a musíte ji proto průběžně dovlhčovat.

 

Martin M. - ®, 22.10.2005
Průměrná známka: 2,00

Diskuse k nástraze/návnadě

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata

Začátek sezóny lovu dravců:


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Swinger Micro Hanger Kit (SLEVA 57%)

Za 259
Swinger od firmy Prologic má v sadě pět výměných tělíček různé barvy (bílou, modrou, černou, červenou a žlutou). Takže si každý rybář může zvolit svou oblíbenou a nebo si barvy měnit dle své nálady.


akce, rybareniJRC DSi 2+1 , 3+1 a 4+1

Za 5890
Sady JRC DSi 2+1, 3+1 a 4+1 skladem. Barvy diod si můžete libovolně vybrat. Doprava ZDARMA!!!


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
SUMCI.COM SUMCI.COM

Pojeďte s námi na Ebro na sumce!