MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Kukučný šrot

Návnady > Suroviny

  • Finanční náročnost: 5 - 25 kč/kg

Kukuřičný šrot je vlastně nahrubo pomletá suchá kukuřice. Prodává se buď v rybářských či chovatelských potřebách, nebo si jej můžete koupit ve větším množství (a výrazně levněji) ve skladech zemědělských družstev.

Ingredience

Stupeň semletí (hrubost) může být různý a od toho se také odvíjí jeho pojivost. Je slabě aromatický, v návnadě má proto velmi neutrální vlastnosti a lze ho kombinovat s většinou jiných surovin. Je určen především do návnad, které mají ležet na dně (ne do sloupce nebo u hladiny).

Postup přípravy

Do návnady se kukuřičný šrot přidává jako základní komponenta, často i přes 50% objemu. Jedná se o málo pojivou složku, která musí být spojena jinými surovinami (např. strouhankou). Jeho pojivost lze zvýšit použitím vařící vody - do čistého šrotu nalijete vařící vodu, zamícháte a necháte vychladnout. Místo vody lze použít různé horké vývary (např. po uvaření konopí nebo kukuřice). Až potom přidáte ostatní sypké složky krmení. Takto spařený šrot získá pěknou vůni, bude poměrně silně lepit, a ryby lépe a rychleji využijí jeho výživné hodnoty. Při použití studené vody má šrot tendenci dlouhou dobu vysávat vlhkost z návnady a musíte ji proto průběžně dovlhčovat.

 

Martin M. - ®, 22.10.2005
Průměrná známka: 2,00

Diskuse k nástraze/návnadě

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING INVEST FISHING INVEST

Rybářský e-shop zaměřený pro kapraře a hodnocený jako nejlepší kaprařská speciálka. Nabízíme to nejlepší ze světové kaprařiny.Veškeré...