Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

1Mara - Profil | Po 13.10.2025 16:00:01

Pedro1 >> .-))))))))))))))

    Pedro1 - Profil | Po 13.10.2025 15:56:38

    Řízek 5,125 >> Nůž smrti:-))))))

      pier - Profil | Po 13.10.2025 14:47:31

      jurasoft >> Věřím ,že vázat se dá všechno možné na všechny možné způsoby .
      Ale tak nějak pracuju s informacemi které mám,a zkušenostmi které mi někdo nasdílí. To co popisuješ bude asi taky o materiálech..
      Všechno je to přece o tom aby si každý našel co mu funguje a vyhovuje...

        Řízek 5,125 - Profil | Po 13.10.2025 14:47:04

        Pedro1 >> nebere to, jdu si uplést tričko.

          Řízek 5,125 - Profil | Po 13.10.2025 14:46:30

          Btw-tohle jako na chobotnicovy salát úplně není, ale stejně..., cena asi 10 euro

            Řízek 5,125 - Profil | Po 13.10.2025 14:45:05

            pier >> jj, zkušenosti jsou nepřenositelné, klasicky:-), ono se to nějak vyprofiluje.

              maximotak - Profil | Po 13.10.2025 14:17:02

              la_coruña >> prakticky halibut... :)

                pier - Profil | Po 13.10.2025 8:52:52

                Řízek 5,125 >> já z toho FG byl zpočátku naprosto zděšený....říkal jsem si "na co proboha"...,někdo mě tady myslím i trochu vyčistil..
                Pak jsem to párkrát zkusil a blik...
                V Norsku už jsem to vázal na lodi,za šera bez brejlí a za pár minut.Oproti obratliku skutečně nějaké výhody jsou,i pomineme -li pevnost samotnou.
                To PR mě přijde strašně zdlouhavé skrz tu sadu pojišťovacích uzlů..
                Každopádně spousta lidí co znám si vystačí s kravským Uzlem ,ale to je zase o délce toho návazce,ten kravàk při průchodu očky úplně nejlíp nepůsobí

                  Řízek 5,125 - Profil | Po 13.10.2025 8:10:27

                  pier >> vůbec nevím:-), podle nějakýho videa je PR o něco pevnější, ale to treba pro moje využití vůbec nehraje roli:-).
                  PR s bobinou mi přišel poměrně jednoduchý, ale byla to docela pakárna, bobina se točila jak chtěla a kde se mohla zamotat navíc, tam se zamotala, nastavení brzdy taky úplně nevycházelo, buď to bylo moc nebo málo...:-)
                  Ale já nejsem ten pravý, kdo by měl v tomto případě něco hodnotit, FG neumím, tohle vlastně taky ne, doteď sem pouzival uzel jiný, který si pořád nemůžu zapamatovat jak se jmenuje...:-)

                    pier - Profil | Po 13.10.2025 7:55:20

                    Řízek 5,125 >> chlapi neserte mě!!
                    Nedávno jsem se tady čílil nad tím proč používáte tak šílené uzly... následně jsem se ovšem naučil vázat FG a to doslova poslepu,a vy zase vytahbenete nějakou novou ptákovinu bez ktere se opět neobejdu???😁
                    Nevím,PR mě přijde
                    komplikovanější a pracnejsi než FG.,v čem spočívá jeho výhoda ??

                      Řízek 5,125 - Profil | Ne 12.10.2025 21:59:23

                      Kýbl smrti už má hlad!

                        Řízek 5,125 - Profil | Ne 12.10.2025 8:15:12

                        Je pěkne si cestou povídat s pruty

                          Řízek 5,125 - Profil | Ne 12.10.2025 0:47:32

                          P!F >> dělal sem to podle Markose, a je pravda, že sem si to měl pustit ještě těsně předtím, než sem to začal dělat.
                          Jinak točení bobinou strašný :-), ale ten třetí uzel už vypadá líp.
                          https://m.youtube.com/watch?v=PpDBCw8Xsm0&pp=ygUWbWFya29zIHZpZGFsaXMgcHIga25vdA%3D%3D

                            P!F - Profil | So 11.10.2025 23:10:21

                            Řízek 5,125 >> ja ťa určite nechcem uraziť, ale máš tam niečo zle, takto PR knot rozhodne nemá vyzerať. Uznávam, že som to mal sakra jednoduchšie na naučenie sa, keďže som to videl Abecedu viazať xy krát predtým ako som kúpil prvú bobinu,ale trochu viac tréningu určute potrebuješ. Mne to trvá tak 4 minúty max, väčšina času sú fixovacie a ochranné uzlíky. Samotné namotanie je hneď, práve preto som prešiel z FG na PR.

                              la_coruña - Profil | So 11.10.2025 22:21:28

                              pletenka na 20kg, fluoś 0,50
                              specialni bezobratlikovy uzel
                              pim a je tam💪🏻

                                čolkař,zloch - Profil | So 11.10.2025 21:06:42

                                Eman. >> to je málo,050(+

                                  Eman. - Profil | So 11.10.2025 17:32:29

                                  vaga >> Mozno uz zajtra skusim pstruhov. ;)
                                  A tiez mam obratlik (alebo obratlik s masivnou karabinkou) na klasicke pilkrovanie. Tam to sedi. Problemom je ked mas vodcu 3-5 metrov.

                                    Eman. - Profil | So 11.10.2025 17:25:31

                                    Řízek 5,125 >> Potrebujes druhu udicu(najlepsie riesenie).. A nahradne cievky na navijaky s uz uviazanym flruorom... A posledna moznost, nesr.t sa so zlozitym uzlom ale urobit jednoduchy. Ja ficim na SC uzle a ked ho musim naviazat na lodi s fluorosom okolo 0,30mm ,tak sa nesieriem a urobim na fluorocarbone poistny uzol ku ktoremu stiahnem samotny uzol . Potom sa nic nevysmykne.... A doma to previazem.
                                    Pri hrubych materialoch problem nieje. Tam sa snura zareze do vodcu a drzi to.

                                      vaga - Profil | So 11.10.2025 16:15:35

                                      Řízek 5,125 >> pred kazdym norskom si pozriem niekolko videi s roznymi knotmi.. a potom potichucku naviazem obratlik

                                        vaga - Profil | So 11.10.2025 16:14:05

                                        Eman. >> ty prestan fixovat a hladaj pstruhy!!

                                          Červené karty: 46547513248512348941