Feeder

Na jakou maximalni vzdalenost nahodite? Libovolny vas feeder prut s jakymkoliv krmitkem s navnadou a nastrahou.

A) do 60 m28%

B) cca 75 m30%

C) cca 90 m17%

D) cca 105 m10%

E) cca 120 m10%

F) pres 135m5%

Od 6.5.2025 hlasovalo 208 čtenářů.

Dědek - Profil | St 17.3.2021 13:30:51

Ciffik >> stejně jsem to opakovaně zkoušel i já. Stejná nástraha, stejná vůně, velikost i tvar, ale rozhodla barva.

    ˘Ö˘ Krab - Profil | St 17.3.2021 13:28:59

    sven >> že je barva šumák si tedy nemyslim.

      Ciffik - Profil | St 17.3.2021 13:22:57

      sven >> „takže jim je nějaká barva šumák :-)"

      Vím, že to bylo myšleno trochu jinak, ale nedá mi to... Dlouho jsem byl přesvědčen o tomtéž a volbě nástrahy/její barvy jsem nepřikládal s ohledem na jiné faktory (výběr místa, doba lovu...) zásadnějšího významu. Loni při method lovu na dva pruty na jednom malém slepém rameni jsem zkoušel na dvou stejných udicích stejnou nástrahu - ovocnou waftersku. Jediné, čím se udice lišily, byla barva nástrahy - na bílou/žlutou/růžovou přicházely záběry v podstatě do 5-10 min. Oranžovou jsem koupal celé dopoledne s výsledkem jedné ryby!

      Měnil jsem pruty, měnil jsem barvy na jednotlivých prutech, resp. dělal vše, abych potvrdil vliv barvy oné nástrahy, resp. vyloučil vliv jiného faktoru (místo lovu, hloubka, špatně navázaný/tupý háček/udice) a stejně jsem na tu oranžovou víc nechytil.

      Od té doby mi to min. vrtá hlavou...co kdyby...

        Martin M. - Profil | St 17.3.2021 12:29:16

        numen >> ja jsem to zazil s umelymi patentkami od berkley, ale pro duveru bych potreboval vice odvahy to zkouset casteji a mit reference od vice rybaru, protoze je to tak "jine" ze mne tech par uspechu uplne nepresvedcilo a vyhrala racionalni cast mozku, ze to je blbost :-)

          sven - Profil | St 17.3.2021 12:26:16

          RK >> Prostě ryby žerou nejen živé ale i mrtvé červy :-)
          Stejně jako žerou nejen živé ale i mrtvé ryby a to dokonce i v případě vyloženě býložravých druhů.
          Ryby žerou nejen ve dne a průzračné vodě ale i v noci a v zakalené vodě, takže jim je nějaká barva šumák :-)

            Dědek - Profil | St 17.3.2021 12:19:32

            RK >> Roberte, přece vítěz je každý, pokud mu to co dělá funguje :-)

              RK - Profil | St 17.3.2021 12:11:14

              numen >> s barvami je to hodně diskutabilní, resp. subjektivní. Hloubka, průhlednost vody atd. Mrtvý červ versus živý, to samé. Podle mne jsou to debaty, které nemají vítěze a nikdy mít nebudou.-:)

                rybar465 - Profil | St 17.3.2021 6:07:14

                Díky všem za poradu.

                  numen - Profil | Út 16.3.2021 16:05:02

                  Martin M. >> marťas tam kde jde použít i umělá nástraha určitě. Již jsem to i zažil, ale ne v Čechách.

                    numen - Profil | Út 16.3.2021 16:03:56

                    ˘Ö˘ Krab >> to máš pravdu, ale při feederu koulema nekrmim. Když, tak sundám krmítko, dám krmnou raketu, na krmim, přehodim a chytám.
                    Když nepoužívám partikl krmim velkým krmitkem.
                    Koule, nebo dokonce prak. To již hodně dlouho ne.

                      Martin M. - Profil | Út 16.3.2021 15:48:42

                      numen >> ze by si tema spagetama suplovali zakaz barevnych cervu?

                        ˘Ö˘ Krab - Profil | Út 16.3.2021 15:41:39

                        numen >> Asi máš pravdu, mě nejvíc na živých vadí jak se hejbou a prolízají dolů krmením.
                        Když chytám na bolo tak rozbijejí tím pohybem krmné koule.

                          Daty - Profil | Út 16.3.2021 14:52:15

                          MarNus >> Díky, zkusím to taky

                            numen - Profil | Út 16.3.2021 14:25:59

                            ˘Ö˘ Krab - 16.3.2021 14:12:31 >> musíš srovnávat stejné. Na živý červený chytim více jak na mrtví. Na živý bílý méně, ale přidám k nim sphagetti bals červenou kuličku, nebo růžovou a najednou to bere stejně jako na červené.
                            To není o živý, neživý ale o barvě.

                            Ale je to jen můj názor, ono záleží na čistotě vody, hloubce atd.

                              ˘Ö˘ Krab - Profil | Út 16.3.2021 14:12:31

                              numen >> Já ti nevim ale na mrtvý červený dělám násobně víc záběrů než na bilý živý.

                                Inferno08 - Profil | Út 16.3.2021 14:04:37

                                Martin M. >>
                                ˘Ö˘ Krab

                                Jo, jsem rád, že jsem si to tu přečetl, protože by mě fakt nikdy nenapadlo, že mrtvý zmražený červ se vyrovná, nebo může být dokonce i lepší, než živý červ. Docela dobrý vědět :-)

                                  numen - Profil | Út 16.3.2021 13:58:12

                                  Inferno08 >> já mám ten názor pořád, ikdyž občas červy zamrazim, ale jen když jich zbyde ze závodů hodně. Živý je živý.

                                    MarNus - Profil | Út 16.3.2021 13:53:49

                                    Martin M. >>
                                    Oni i pokud mají živého červa, tak ho nejdříve párkrát "pošoulají“ po stehně, aby se hezky vyšponoval a líp se jim s ním pracovalo. Údajně ho to i zabije.

                                      Martin M. - Profil | Út 16.3.2021 13:48:46

                                      Inferno08 >> kdyz kouknes na anglicka videa lovu na feeder, tak ti tam na cejny snad ani ziveho cerva na hacek nedavaji, vzdy jen 2 mrtve cervene, nebo zizalu.

                                        ˘Ö˘ Krab - Profil | Út 16.3.2021 13:46:39

                                        Inferno08 >> Za mě naopak, ten živej červ je takovej tuhej.Zmraženej je měkkounkej a na háček se jich vejde víc.

                                          Červené karty: Fish man, 46547513248512348941