- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Účinnost polarizačních brýlí.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NZN - Profil | Čt 17.11.2005 11:37:41
Vážený kolego,
zkušenost nemám, ale mám zkušenost s tímhle e-obchodem. Doporučuji. http://www.hobby-g.cz/rybar/index.html
Klipy mají také.
ZN
Nšvec - Profil | Čt 17.11.2005 11:27:45
Nmacek | Čt 17.11.2005 11:11:31
děkuji!
ZN> před pár týdny jsem hledal na netu nějakého ofiko dovozce visionu do čr, ale nenašel. vyvstala mi totiž naléhavá potřeba řešit broďáky, ale g3 od simmse se mi tu zdá pekelně drahé, o levnějších modelech nemám informace. koukal jsem na netu i na trochu levnější orvis, a chtěl jsem porovnat i ten vision — očekávám že by mohl být cenově nejpřijatelnější – viz třeba tady.
www.hurch.pl/index.php?s=pokaz&menu=wodery%20i%20b
prodejem visionu se sice chlubí šiman, ale na jejich webu je v nabídce akorát lepidlo.
NTřéd´a - Profil | Čt 17.11.2005 10:22:38
Vazeny kolego,
ucebnice ani zadna jina skripta nehledejte. Myslim, ze jsem se jiz dovtipil o co Vam slo.
Hezky den,
Třéďa
NRoyal Wulff - Profil | Čt 17.11.2005 10:14:19
V podstate ano, pokial ale predtym napriklad neposkriabes "skla", cim neposkodis polarizacny filter, ale zhorsis si viditelnost. Skla pisem zamerne v uvodzovkach, myslim tym plastove sosovky, sklo je samozrejme ovela odolnejsie. Sosovky zo skla su vseobecne kvalitnejsie ako plastove a odolnejsie voci mechanickemu poskriabaniu, su ale drahsie, nachylnejsie na rozbitie a tazsie.
NZN - Profil | Čt 17.11.2005 10:09:47
Vážený kolego,
tyto brýle jsem koupil u Zemana, taktéž broďáky. Myslím, že je nabízí i H.Šiman.
Tréďa:
Vážený kolego,
fyzikální zákony a fyzika jako taková jsou mi dost cizí. K určité znalosti jsem byl více méně přinucen při studiu fotografie, kde jsem musel z této problematiky udělat zápočet. Takže mé povrchní znalosti jsou odtud. Zajisté bych Vám mohl povrchně popsat princip horizontální polarizace, selekci světelných vln šířící se všemi směry pouze na vlny vertikální, což je právě u těchto brýlí nejdůležitější. Ale asi by to k ničemu nebylo a bylo to na dlouho. A to bych musel někde vyhrabat staré učebnice, což se mi nechce.
Kvalita polarizačního efektu je skutečně velmi, velmi rozdílná. Záleží na mnoha faktorech, což níže popsal kolega RW.
S pozdravem
ZN
Nmacek | Čt 17.11.2005 10:03:41
NRoyal Wulff - Profil | Čt 17.11.2005 9:52:58
NTřéd´a - Profil | Čt 17.11.2005 9:42:39
Vazeny Pane kolego,
prosim Vas mohl by jste mi vysvetlit Vami zmineny pojem "kvalita polarizace"? Prosim neberte to jako nejakou ustepacnou poznamu, chtel bych se dozvedet neco noveho. Mam pocit, ze mam nejakou mezeru ve vzdelani. Dik.
S pozdavem,
Třéďa
Nmacek | Čt 17.11.2005 9:36:01
v poslední době jsem si, říkal že mi polarizačky nějak moc nepomáhají, a že na podzim je takový nějaký jiný světlo. bylo to sice lepší než bez nich, ale k ideálu to mělo daleko.
ptal jsem se kdysi v muškaření, jestli je mezi těma brýlema nějakej rozdíl kromě ceny, a většina řekla že NE. tak jsem koupil mivardi za cca 4 stovky, protože se mi líbily vzhledově. takže to vypadá že bych měl asi najít něco jinýho…
ZN> ahoj zdeňku, kdepak jsi pořídil ty visiony? je tady nějaká firma která dováží jejich sortiment? zajímaly by mě i broďáky.
NRoyal Wulff - Profil | Čt 17.11.2005 8:58:03
Ako si to myslel, ze vyhlasene firmy nedelaji bryle pro obrylene?
NZN - Profil | Čt 17.11.2005 8:45:48
Vážený kolego,
nejsou to dražší sluneční brýle. Odlesky z hladiny zmizí přímou úměrou ke kvalitě polarizace. Přímá úměra neplatí v návaznosti na cenu. Ale obecně lze říct, že levné moc nebrat. Měl jsem ( a mám) brýlí několik, uspokojily mne VISION. Měl jsem možnost zkusit dost drahé RB, byly jen o málo lepší, co se polarizace týká. Měl jsem na očích brýle Polaroid, skoro třikrát dražší než VISION, nesrovnatelně horší efekt polarizace. Dále je potřeba zvolit barvu "skla", tudíž průhlednost brýlí, která nemá s polarizačním efektem nic společného. Každému vyhovuje něco jiného, a také v každém počasí je to různé.
Jen na okraj, nemá to vůbec nic společného s foťákama a kamerou, jak níže uvádí kolega Forest, tam jde o dosažení polarizačního efektu odlišným způsobem.
Má rada zní, přímo v obchodě s výběrem více druhů a značek vyzkoušet, co ti bude sedět. Důležitý je ten bod více značek. Polarizační efekt poznáš, když hlavu s nasazenými brýlemi zklopíš na rameno při pohledu z obchodu třeba na auto.
S pozdravem
ZN
NPetrson - Profil | Čt 17.11.2005 8:31:08
Jinak děkuju všem za rady a postřehy.
Nvraník - Profil | Čt 17.11.2005 8:23:49
NJaro - Profil | Čt 17.11.2005 8:07:38
K značkám : zásadne nekupovať na trhoviskách, na ulici, v nákupných centrách, ale v špecializovaných predajniach optiky - tam ti poradia ! A hlavne NEŠETRIŤ - zrak máš iba jeden.
Nrobert | Čt 17.11.2005 7:48:39
Nbručoun | Čt 17.11.2005 7:48:23
Ndefiler | Čt 17.11.2005 7:05:54
NForest - Profil | Čt 17.11.2005 6:09:53
Kde to žije - dravci
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:24NBurza na přívlačové nástrahy 33412
14:50NFotky ryb pouze na přívlač 107190
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












