- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak na sumce
Nevíte prosím vás jak chytit na ÚN Hracholusky v tuhle roční dobu malýho sumce? Nechci nic velkýho, na to nemám vlasec ani zkušenosti, ryba do 1m mi stačí...
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NPetrson - Profil | Ne 31.7.2005 5:53:49
NMISO | So 30.7.2005 7:06:33
ten prut by mozno stacil, aj ked lepsi by bol trochu dlhsi a tvrdsi. Vlasec by som rozhodne vymenil za 030 a viac, sumec sa da vylovit aj na tensi, ale je to riziko a kedze nemas este skusenosti so zdolavanim, ta 0185 by ta mohla pripravit o mnozstvo aj malych sumcov. No a potom ako tu uz pisali, bud plavak, alebo na polozenu. A chumac zizal. Na tie slimaky zabudni. A trpezlivost.
Jaro - asi moc citas casopisy, nie? Poznam ludi, starych sumciarov co na Dunaji lovia sumce uz desiatky rokov a o nejakej snure na 100kg, multikoch a superprutoch nemaju ani paru. Ake sumce sa u nas chytali pred 20 rokmi? 10, 20, 50 a aj viac kilove neboli ziadnou vynimkou. A kde boli vtedy wallerkalle, dyneemy, karbony, kevlary a podobne kozmicke produkty??? Vrat sa spat na zem borec.
Njenda - Profil | So 30.7.2005 2:24:29
NHonza Pok. - Profil | Pá 29.7.2005 17:12:54
Nbrach - Profil | Pá 29.7.2005 17:09:07
NHonza Pok. - Profil | Pá 29.7.2005 17:04:47
NHonza Pok. - Profil | Pá 29.7.2005 17:00:03
Druhá věc je, že se mi to stalo ještě několikrát u níže popsaného způsobu lovu na plavanou a zda to byla štika nebo candát nevím :-(
Znalci dravců by mohli pomoci svými znalostmi, která že ryba má tak ostré zuby, že v pohodě přecvakne 0,25 vlasec.... Jinak o mušle na dně to nebylo...
Nradek - Profil | Pá 29.7.2005 16:30:16
na Hrachy jezdím už cca 20let především kvůli candátům-sumci se tam až tolik neloví i když se tam čas od času vytáhnou
pokud opravdu chceš sumce tak si zajed na Berounku pod Zvíkovec- za večer jich taky můžeš vytáhnout 5 sice velikost 45-60cm ale pro mladé lovce ráj, samozřejmě že se tam tahají i větší i když né trofejní/90-140/
ted jsem tam byl v neděli a kolega vedle mne dostal na rousny za večer 3 ks každý cca 90-95cm
hodně štěstí
Nradek - Profil | Pá 29.7.2005 16:15:11
NMlady_rybar | Pá 29.7.2005 14:09:31
NHonza Pok. - Profil | Pá 29.7.2005 13:04:43
Po příchodu na místo lovu si vše ukliď a buď co nejvíce potichu, rozhodně nesviť čelovkou či baterkou do vody a okolo sebe. Nedupej.
Záběry jsou u menších sumců pár rychlých zaškubání a jízda, větší sumci to berou najednou.
Moje zkušenost je, že sumci do 80 cm byli chyceni v hloubce 60 cm na splávek a nástrahu položenou na dně, na položenou ve větší hloubce také.
Zatím jsem nechytil většího sumce než 80, standartně je pouštím a není to moje cílová ryba. Jako bonus máš šanci chytit tímto způsobem určitě i úhoře, kapry i cejny. Pokud si dáš návazec z pletenky, máš šanci i na candáta, již několikrát mi to ukousli. Teď chytám raději s návazcem.
Přes den zkus vláčet nějakou potvoru, prý wobler, a po čase si vybereš, co ti sedí. Petrův zdar!
Nmarfic | Pá 29.7.2005 12:35:42
Ntopinka - Profil | Pá 29.7.2005 11:58:05
byl venku asi za 8min.
NMlady_rybar | Pá 29.7.2005 10:57:05
Nxycht | Pá 29.7.2005 9:33:23
Nhraji - Profil | Pá 29.7.2005 7:59:32
Kde to žije - dravci
11:36NFotky ryb pouze na přívlač 107187
9:03NBurza na přívlačové nástrahy 33410
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










