- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sumec
Chystám se s partou kamarádů na Orlík, kde to celkem znám, na ryby a rád bych zkusil lov sumce. Problém je v tom , že jsem žádného ještě nechytil a ani nevím jak na něj. Brácha mi půjčí dobrý prut s šňúrou a multiplikátorem, bójku jsem si podle knížky udělal, ale nevím jako rybičku(velikost, druh) a jakou montáž použít.Má li někdo zkušenosti budu moc rád když mi poradí. Díky Miki
Autor diskuse: mikisumperk - , 24.7.2005 dravci - techniky lovu
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
xycht | Út 26.7.2005 12:57:37
Honza M: třeba tohle:
http://www.adler-dobruska.cz/eshop/detail.php?ID=3232
http://www.adler-dobruska.cz/eshop/detail.php?ID=3277
nebo třeba Shimano Hyperloop Boat, Nexave Boat 2.70m, 3.00m a podobně.....ted mě nic jinýho nenapadá
http://www.adler-dobruska.cz/eshop/detail.php?ID=3
http://www.adler-dobruska.cz/eshop/detail.php?ID=3
nebo třeba Shimano Hyperloop Boat, Nexave Boat 2.70m, 3.00m a podobně.....ted mě nic jinýho nenapadá
šeptal - Profil | Út 26.7.2005 12:55:52
Honza M: Ty matěji. Já je takhle zkoušel. Superostrý háky od DAMu jsem rozlámal v ruce, ty byly překalený jaxviňa. Pak jsem Na Maninách koupil nějaká háky, myslím že po 16 kačkách a ty drží fest. A ostrý jsou až dost. Jinak trojháky jsem kupoval u Tomiho. A drží taky. Stojí za to vzít třeba po dvou kouskách a otestovat na futrech. V případě spokojenosti koupit větší kolekci.
Honza M - Profil | Út 26.7.2005 12:48:47
xycht: jojo prut... Chtěl bych se vejít do 2000,- Kdyby do 1500,- tím lépe... :-)
Honza M - Profil | Út 26.7.2005 12:43:22
xycht: tak tyhle teda fakt nelepily, bylo to tupý jako poleno :-/ Koupím teda radši dražší... A když už vás sumcáky tady tak pěkně mám... Doporučte mi nějakej univerzální sumcobijec pro začátečníka amatéra... Chci fakt něco levnýho a když se bude dařit, tak časem přezbrojím, ale teď se mi do toho nechce dávat moc peněz...
Honza M - Profil | Út 26.7.2005 12:40:25
šeptal: to sou rady ;-) Nechceš mi udělat soupeře? Že bych si zazdolával, zahákl bych tě za trenky a pěkně bych si tě povodil :-D Aspoň bych vyzkoušel ty háky... Ještě jsem je teda nekoupil, spíš mě zajímá, jaké tedy koupit a jestli hák za 30kč není mega šit .-/
xycht | Út 26.7.2005 12:40:08
Honza M: podle mě by se háček měl "lepit" ...z kaprařiny to znáš :-) ty Ownery v tomhle směru perfektní
xycht | Út 26.7.2005 12:39:23
Honza M: nevím co to bylo za trojháky,ale já používam Ownery, takový stříbný velikost 3/0-4/0....sou parádně ostrý a drží....jen zásek musí bejt razantní protože ten drát ze kterýho jsou vyrobený je docela silnej
šeptal - Profil | Út 26.7.2005 12:30:06
Honza M: Přivaž trojhák na šňůru, zahákni za pant u dveří a zaber. Měl by to vydržet a bez nějakého velkého pružení. Když povolí, všechno zahoď a hledej dál. A klidně ho přibrus nějakým šutrem.
Honza M - Profil | Út 26.7.2005 11:50:31
xycht: To je možný, ale já držel v pátek porvé v ruce sumcařský trojhák :-) Byl to nějaký shit a proti kaprovým či jiným "normálním" háčkům byl šíleně tupý... Je to normální? Stačí ho přibrousit, nebo nebrat? Jo ještě mi příšlo, že ten trojhák tak nějak pružil... Bál bych se na té šňůře a tvrdém prutu aby se nezačal při zdolávání ohýbat... Stál okolo á-30kč...
xycht | Út 26.7.2005 11:01:42
Petrson, rudolf: jasně pošlu,ale nejsou to moje rozumy, jsou to odkazy na jiný, konkurenční weby takže to sem dávat nechci :-) ale mě to docela pomohlo, protože sem předtim chytal na pevnou bojku (činky) a nebylo to ono.
xycht | Út 26.7.2005 10:58:16
Kamet: no možná je problém v tom, že se hejbalo s vodou a proto jezdíme jinam. Loni sem se tam hrozně trápil...neměl sem na bojku vůbec záběr :-D jen na podvodní splávek...takže pro mě sou Hněvkovice nějaký zakletý
xycht | Út 26.7.2005 10:56:45
Honza M: já sem taky ještě začátečník ...tam kam chodím chytám většinou v hloubce 5-6m a vždy na trhací bojku - max.1.5m ....
Kamet | Po 25.7.2005 21:05:01
myslim ze nejlepsi montaz asi bude protitankova mina tak metr nade dno
Kamet | Po 25.7.2005 20:12:30
xycht ja jezdim na Hnevky mam tam nastalo karavan a 2 motorove lode mam to prochytany od rour az ke hrazi a nic mluvim teda o fouscich kapri jdou porad mynuly tyden prej sli krasne candosi u hraze jinak boleni amuri a kamos fouska na krmitko na kulicku
rudolf - Profil | Po 25.7.2005 18:20:42
Přikláním se k předchozí prosbě. Pokud to bude možné tak mi to také někdo zašlete nebo to dejte sem.Díky.
Petrson - Profil | Po 25.7.2005 14:24:20
>> xycht > mohy bych se taky zařadit do té fronty prosebníků? Anebo ještě lépe - nešlo by to hodit sem? Teda pokud se to vejde. Nevíte náhodou někdo, jak to vypadá se sumci letos na Sázavě? Díky.
Honza M - Profil | Po 25.7.2005 12:06:37
xycht: jasně, díky moc... se Sumcema teprve začínám, vlastně teprve teď budu kupovat první klacek, taaakže se těšíííím na prvního fousáče (snad se ho letos dočkám :-) Otázečka: Na pískovně s hloubkou okolo 5m a relativně rovným dnem, mám chytat nade dnem nebo pod hladinou? Budu vyvážet na trhačku.... Díkes :o)
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
13:13Divoký potočák nebo granulák? 61
12:59Burza na přívlačové nástrahy 33411
12:18Fotky ryb pouze na přívlač 107189
8:21Poradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.











