- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Naviják Penn Ryobi
Máte někdo zkušenost s tímto vláčecím navijákem: Penn Zauber Ryobi 2000
Poměr cena výkon. Chci ho použít na težší vláčku.
Poměr cena výkon. Chci ho použít na težší vláčku.
Autor diskuse: Sumík - , 9.7.2005 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NGoba | Čt 30.3.2006 9:34:38
Juraj > obráceně....věřím, že jsou lepší než Penn, když se podíváš co všechno vyrábějí.....hliníkové motory a části pro americký trh, ložiska, špičkové ruční nářadí a malou techniku......mají prostě 100% předpoklady vyrábět perfektní navijáky (materiál, přesnost)
NJuraj | St 29.3.2006 21:03:48
goba: to mi chces povedat, ze Ryobi je znacka o nicom, ziadna spolahlivost?
Ngoba | Út 28.3.2006 22:18:08
Jen bych asi protestoval míchat dohromady Penn a Rioby.......to je asi jako Okuma versus Shimano
NJuraj | Út 28.3.2006 19:21:30
Vytahujem staru temu, kvoli tomu, ze potrebujem navijak na tazku privlac a vsimol som si zauber 4000, ktory sa mi celkom paci. Len sa rozchadzaju informacie na nete co sa tyka objemu cievky. Niekde pisu, ze sa tam zmesti 200m 0,32mm silonu, inde, ze az 220m a dneska som ho drzal v ruke a na krabici je napisane, ze sa tam zmesti 0,285 silonu 200m a 0,33 150m. Aka je skutocnost?
NSumík | Ne 24.7.2005 19:46:54
Díky všem za rozbor navijáku asi půjdu do tý 4000 snad budu mít šťastnou ruku
Nboban - Profil | Čt 14.7.2005 13:32:45
Dan/Mám Technium Mgs 2500,4000 z Německa.Cena 160-170Eur(akce).Cenu tuzemského dovozce Shimana znáš.Pro zajímavost mrkni odkud jsem je koupil a zkus porovnat ceny i ostatních věcí.....http://www.hav-shop.de/index.php
NDan | Čt 14.7.2005 12:50:07
Naviják Ryobi Zauber vlastním a jsem zatím max. spokojený. Co se týká množství ložisek, tak například Shimano Stella FA - 12+1, Stella FB - 15+1, Twin Power 7+1.Výrobce určitě ví, proč jich tam je tolik a kde mají být. Cenově je Zauber srovnatelný se Stradicem, který tak hladký chod nemá. Oba tyto navijáky mám. Na těžší vláčku bych použil Zauber 4000, který je váhově srovnatelný s Techniem MgS. Technium MgS je ale cenově někde jinde.
Ncarlos - Profil | Čt 14.7.2005 10:25:01
PJ - ® : 2200 ale zatím jsou vyprodaný, na skladě jen 1010. Je stejný velikostí i váhově, jen cívka má menší kapacitu a stojí o stovku méně.
Ncarlos - Profil | St 13.7.2005 14:43:50
Nevím,co tady stále řešíte s výrobcema, ložiskama ... vždyť je to úplná kravina. Pokud se mi naviják líbí a perfektně hladce běhá, není co řešit, koupím ho a mám tříletou záruku. Pokud se cokoli stane, okamžitě ho vrátím a mám novej. A během tří let stejně někde bude nový, daleko lepší model, takže do konce záruky ho prodám (sice se ztrátou) a koupím si zase nový.
NPJ - Profil | St 13.7.2005 14:03:05
Bulk: koukni třeba na starší článek M. Maťáka: Kupujeme naviják. Mimichodem, zkus si sám představit, kam v navijáku narveš třeba 12 ložisek.
NPJ - Profil | St 13.7.2005 13:57:39
Mimochodem, i kdyby to Spro mělo horší ložiska, stejně je to kovovej naviják se šnekem za 2000tisíce! Jsem si jist, že takovej naviják vydrží 4-5let běžného chytání.
NPJ - Profil | St 13.7.2005 13:49:24
Asi taky záleží, kde to ložisko je. 10 ložisek nemá ani spalovací motor a v navijáku jsou opravdu potřeba možná 4 ložiska, která když budou kvalitní, tak zbylejch 6 může být šunt.
NMilan b. (MB) | St 13.7.2005 13:23:15
Jinak, nekde jsem mel srovnani lozisek spousty vyrobcu ( v ruzne kvalite, cene, upravach) nemeckou zkusebnou (TUV). Zatezovali se za ruznych podminek, ruznym zpusobem, v ruznem prostredi. Pokud byla dobre mazana, nepretezovana, rozdil zivotnosti nebyl moc velky, jakmile byla pretizena, pracovala ve vysoce koroznim prostredi atd, jsou ty rozdily v zivotnosti mezi asijkym no name a certifikovynym loziskem remomovaneho vyrobce ( SKF, Ina, Tinken..) obrovske. Kdyby mel nekdo zajem, mozna ze kdybych mooc pohledal, tak to nekde najdu.
NMilan b. (MB) | St 13.7.2005 13:15:55
Jinak to Spro nemusi byt spatne ( i kdyz osobne nemam s temi navijaky nejlepsi zkusenosti). Kazdy navijak se driv, nebo pozdeji vysype, jde jen o to za jak dlouho a taky o to jak dlouho ho vlastne chces mit. Je fakt ze na tezsi vlacce dostane hodne zabrat. Zalezi jak casto ho budes pouzivat, pokud 20x za rok, Spro vydrzi treba 2-3 roky Ten Penn treba 5....jenze kdo chce mit dneska 5 let stary navijak. Budes ho pouzivat treba 50 x za rok, Spro po sezone a pul vyhodis, Penn ti vydrzi do doby nez se zamilujes do noveho modelu :-).
NMilan b. (MB) | St 13.7.2005 13:07:53
JJ Rybomil ma pravdu, mozna ze ty navijaky jsou na pohled stejene, nejvetsi rozdil je v pouzitem materialu. Jak pise o loziskach tak obycejne lozisko stoji par korun, ale vydrzi hovno, jednak neni tak presne, nema zadnou protikorozni ochranu, atd. S pickove lozisko stoji treba 20 x vice, taky jeho zivotnost je x-krat vetsi. Vemte si vnitrek dvou skoro stejnych navijaku, v jine cene. U jednohu je snek obrabeny o druheho tvareny, na pohled stejne. Rozdil v cene: klidne trojnasobek, rozdil kvality odpovida cene.
Jinak dneska je vsecko Made in China, Taiwan, Malaysia......a navrzene je to v Japonsku, Evrope nebo USA. Jde jen o to jak si dana firma pohlida kontrolu kvality.
Jinak dneska je vsecko Made in China, Taiwan, Malaysia......a navrzene je to v Japonsku, Evrope nebo USA. Jde jen o to jak si dana firma pohlida kontrolu kvality.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
22:31NÚhoří sezona 2012 10516
20:54NBurza na přívlačové nástrahy 33415
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:05NFotky ryb pouze na přívlač 107191
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.













