Jaké bylo letošní zahájení?

Jak jste letos dopadli na zahájení dravcové sezóny?
Autor diskuse: jxr - Profil , Út 16.6. dravci - ostatní

Jaké bylo letošní zahájení?

A) Fantastické, takhle jsem si ještě nezachytal. 14%

B) Průměrné. Něco se chytlo, ale žádná hitparáda. 35%

C) Absolutní tragédie. Ve vodě není ani bakterie. 51%

Od 16.6.2026 hlasovalo 65 čtenářů.

Nschiwa - Profil | Čt 18.6.2026 9:14:49

otoš >> A kam tam pojedeš? Bych rád viděl mistra v akci:) Naposledy jsem byl asi před deseti lety v Kolíně, místo typicky candátové, kameny, vracák, jámy a proud, něco se i pochytalo, ale to okolí vypadalo podobně jako košické sídliště Luník9 a fakt jsem se tam docela bál a být tam za tmy je asi o držku. Ještě jsem to zkoušel v Lysý a tam mi to přišlo spíš na sumce. Pojedu buď pod Pardubice na ten úsek, kde se nesmí používat echa nebo naopak na sever, líbí se mi L8 a L9, ale myslím, že tam budou v těch vedrech najetá céčka pod jezy a tam se nesmí chytat, ale možná díky tomu na té Labi ještě candáti jsou víc než na jiných řekách, kde žádná omezení nemají.

    Nu x a - Profil | Čt 18.6.2026 8:51:25

    jxr >> to asi hlasovala moje kočka když mi lezla přes počítač:-)

      Njxr - Profil | Čt 18.6.2026 8:38:36

      u x a >> Asi jsi se spletl při hlasování v anketě ;-) možná se ti ještě třásla ruka z toho zážitku.

        NDolphi - Profil | Čt 18.6.2026 8:28:21

        yarda_1 >> To určitě nic neřeší. Ale člověk stejně jako jakékoli zvíře hledá, jak ušetřit energii a zajistit si zdroje. Těžko začne něco kolektivně ochraňovat jen proto, že mu to přijde morálně správné. I my, rybáři si to chceme udělat tak, abychom měli ty ryby, co nás zajímají, u nohou a ve slušných velikostech a počtu. A k tomu pocit, že jsme pro to něco udělali. A jiná zájmová skupina kryje svoje zájmy, je v tom úspěšnější než my a na úkor ryb. My nejsme žádní dobrodinci:)

          Nu x a - Profil | Čt 18.6.2026 7:37:17

          Mě se na zahájení za woblerem otočil pěkný tlousť tak 35 cm já jsem spokojen..

            Notoš - Profil | Čt 18.6.2026 6:53:33

            schiwa >> Se těším, až se tam potkáme...

              Nschiwa - Profil | Čt 18.6.2026 1:02:01

              byl jsem dnes večer na Sázavě1, povedla se štika 65 a sumík.80-90, candát bohužel žádný, asi se budu muset podívat na ošklivé Labe na cadnáty, vůbec to tam neznám, ale evidentně se tam loví.

                Notoš - Profil | St 17.6.2026 22:15:05

                Pindˇa >> ano, perlín patří mezi naše krvežíznivé top dravce

                  Nyarda_1 - Profil | St 17.6.2026 22:08:54

                  Dolphi >> No, to bylo myšleno poněkud jinak, víceméně ve stylu, pokud to někdo může napravit, tak hlavně ten, kdo to pokazil.... Brečení nad stavem a starými dobrými časy nic neřeší nebo ano?

                    NPindˇa - Profil | St 17.6.2026 21:15:54

                    Ten perlin se toho voblera tak lekl, ze mu zčervenaly oči😁

                      Njxr - Profil | St 17.6.2026 20:59:08

                      whitehunter >> Perlínem jsem včera zahájil na první hod. Docela pěknej záběr.

                        NMušketýr - Profil | St 17.6.2026 19:51:55

                        Ahoj, ja jsem se včera ráno chystal zahájit na svejch oblíbenejch místech na Berounce B2 ale už ve 4:30 tam bylo obsazeno (rok od roku se to zhoršuje i takhle v tejdnu), tak jsem jel výš do úseku s peřejema s lakušníkem a stolístkem (tam obvykle nikdo nechytá), kde jsem v předchozích letech chytal hodně bolenů, tloušťů a parem. Letos to bylo jenom o tlouštích, ale bylo jich mnohem víc než co pamatuju, pod peřejema byly místama pěkný hejna kde se občas ukazovali i místní mohykáni co nemají do 60 daleko, dvakrát jsem měl jednoho takovýho na prutě, ale vytáhnout se nenechal (tyhle velký jsou tu vychytralý a berou jenom na malý hmyzí hladinový woblery a musí se jim to hodit před tlamu 😀 ). Jinak parmy se ukazovaly pěkný ale nebraly, ale o bolena jsem tam nezavadil a to tam byl v předchozích letech nejčastější druh na vláčku pro mě.
                        Dneska po práci jsem sjel na 2 hodky na Sázavu dvojku a tam to bylo zas naopak převážně o bolenech, největší těsně pod 60. A pak jedna ryba co mi nedala na tlouští sestavu vůbec šanci, což byl buď sumec nebo podseklej kapr, což se mi na Sázavě stává až moc často 😀 takže zahájení vlastně veskrze nadprůměrný aspoň co se týká počtu ryb 😀

                          Nwhitehunter - Profil | St 17.6.2026 19:00:34

                          Je to dobrý! U nás ještě nějaký dravci jsou..

                            NDolphi - Profil | St 17.6.2026 17:48:27

                            yarda_1 >> Že jsme Homo sapiens, tak to musí jít? No ono to díky tomu právě jde - v těch zdevastovaných vodách naším blahobytem plavou ryby, které by se tam jinak neobjevili nebo tam nevydrželi a my je můžeme za relativně malé peníze chytat. Tuhle strategii přežití rybářského hobby by zviřátko nevymyslelo:-)

                              Nhydrolog - Profil | St 17.6.2026 14:59:56

                              jxr >> a lovci kaprů

                                Ngizzmann - Profil | St 17.6.2026 14:52:23

                                jxr >> ... kterým se tím ta povolenka tak zdraží, že se na to další rok vys**ou taky :-)

                                  NPolčis - Profil | St 17.6.2026 14:49:07

                                  jxr >> Upřímně jsem nad tím přemýšlel taky.
                                  Začnu asi chodit do divadla,tam je větší klid.

                                    Njxr - Profil | St 17.6.2026 14:38:17

                                    Polčis >> Svazáci nebudou mít co žrát. Příští rok si povolenku koupí jen opravdoví srdcaři...

                                      NPolčis - Profil | St 17.6.2026 13:39:08

                                      vitus6 >> A výrobci voblerů nebudou mít co žrát 😀

                                        Nvitus6 - Profil | St 17.6.2026 13:19:47

                                        Na naší malé přehradě hodinu a čvrt chytání jsem tam byl sám vláčkař. Povedla se štíčka cca 30cm a potom hned okoun úplně se stejného místa. Potom štika 54cm, ale zdála se mě hubená tak šla zpátky:) no spíš se mě stím nechtělo dělat a potom ješte okoun cca 25cm, za mě spokojenost. Když jsem odjížděl tak jsem potkal dva kluky s vláčkou měli sebou štiku kolem 50cm. Spíš mě zarazilo kolik lidí bobkaří na rybičku. Byl bych pro to zakázat víceháčky na dravce. Na vláčku chytat jen gumy na jeden hák a na rybičku můžou taky chytat taky jen na jeden hák, není žádný důvod používat dvo, trojháčky. Drávců je málo tak proč je ješte mrvit