Těžší přívlač výbava (prut, naviják, šňůra)

Dobrý večer co by jste doporučili na těžší přívlač prut i naviják cílová ryba větší štiky, candáti a sumci
(Těžko říct co po tom skočí velikostně)
Nástrahy chci tahat větší a i těžší
Vůbec nevím co koupit a neprohloupit
Předem děkuji za rady a tipy
Autor diskuse: DoDoS - Profil , 1.6.2024 dravci - náčiní, doplňky

Notoš - Profil | Čt 5.6.2025 21:10:56

kralicek >> Pocházím z chudé dělnické rodiny. Byli jsme tak chudí, že jsme neměli peníze ani na klíče od dveří. A tak jsem ty dveře sundal a v bazaru prodal. Za utržené peníze jsem si koupil naviják Okumu. Na tu jsem chytil několik fakt hezkých sumců, které jsem prodal místnímu zbohatlíkovi. Tak jsem si po pár letech vydělal na bydlení a nového meďoura a splnil si tak svůj sen. Bez Okumy bych teď dřel někde ve fabrice stejně jak moji rodiče.

    Nkralicek - Profil | Čt 5.6.2025 13:58:36

    murphyy >> je to přesně tak.

      Nmurphyy - Profil | Čt 5.6.2025 13:21:58

      kralicek >> pretoze clovek je nepoucitelny a stale dufa ze tentoraz to vyjde..ono tie tipy navijakov su aj tak robene aby zaujali, navyse za dobru cenu, no nekup to :) ako posluzit nenarocnym to posluzi na tie nase cudly ale stale je to priemer az podpriemer, a clovek voli uz kupit nieco osvedcene, spolahlive a ako vravis odladenejsie

        NAngler76@ - Profil | Čt 5.6.2025 13:18:21

        kralicek >> Už to chápu:-)

          Nkralicek - Profil | Čt 5.6.2025 13:06:04

          Angler76@ >> Tak znova :-D
          Pouze Shimano a Daiwa za něco stojí. Všechny navijáky Tica, Okuma, Penn, Ryobi... stojej za prd (z pohledu přívlače). Ty značky nemají v podstatě žádný vývoj. Mnoho let dělaj ten samej klumpr. Ani ucelenou nabídku.
          Fakt nechápu tendence kupovat tyto náhražky navijáků, když je dostupná funkční a odladěná věc za podobný peníze.

            Nčolkař,zloch - Profil | Čt 5.6.2025 12:56:32

            kralicek >> nezapomeň na Penn

              NAngler76@ - Profil | Čt 5.6.2025 12:36:17

              kralicek >> V pořádku nebyl to dobrý nápad dávat sem ten odkaz.Ale když jsme u značek co Ryobi nebo Penn?Mají taky letitou tradici a v každé řadě se povede slušnej navi.

                Nkubas. - Profil | Čt 5.6.2025 12:30:07

                kralicek >> Amen!

                  Nkralicek - Profil | Čt 5.6.2025 12:26:27

                  Angler76@ >> Za mě neexistuje důvod kupovat naviják jiný značky než Shimano nebo Daiwa, protože všechno ostatní je jenom horší. Jsou to jediný dvě firmy mající vlastní vývoj a i ty levný navijáky fungují. Osobně bych si naviják "značky" Yuki fakt nekoupil...

                    NAngler76@ - Profil | Čt 5.6.2025 11:23:16

                    RomanS >> Já proti Shimanu nic nemám tak mě nechápej zle že tu něco neznámého nutím.Zaujal mě prostě parametr a cena a i poměr převodu je fajn.Pro začínajícího kluka s přívlačí bez prostředků zajímavá alternativa třeba.

                      NRomanS - Profil | Čt 5.6.2025 9:53:37

                      Angler76@ >> hele, ale proč? Připlatíš si 500-600a máš shimano socorro SW, což je dobrej a odzkoušenej navijak. Toto bych určitě nezkoušel

                      EDIT nevšiml jsem si že to není naviják na těžkou přívlač, ale stejně bych ho nekoupil a držel se ověřenych vyrobcu

                        NAngler76@ - Profil | Čt 5.6.2025 9:36:29

                        https://kajmanshop.cz/produkt/navijak-yuki-split-swp/
                        Nemá někdo zkušenost?Za ty peníze to nevypadá uplně zle

                          Nu x a - Profil | St 4.6.2025 20:35:08

                          kralicek >> je to tak jak píšeš ,třeba naviják na přívlač si nikdo taky nestaví...

                            Notoš - Profil | St 4.6.2025 18:52:35

                            kralicek >> Ta poslední hezká věta má jasný význam i vysvětlení co je to vůbec rybaření a o čem ten rybolov na přívlač vůbec je...

                              Nkralicek - Profil | St 4.6.2025 9:34:41

                              P!F >> chytám nejen na moři, chytám co se dá, kdekoliv na teto planetě. Od pstruhů po tuňáky. Cestovní HR mám i na sladkou vodu vnižší gramáži. Mám i poměrně hodně drahé dvojdíly (Illex, Tailwalk, ST.Croix) a většina mých mušáků je stavěná na zakázku u renomovaného stavěče (Pípal) a přesto fakt nemůžu říct, že je HR udělanej špatně. Fakt není. Vyvazovací stolici atd. mám, pruty nestavím, maximálně opravuju. Na stavění nemám čas ani chuť - nedává mi to moc smysl. Stavěný pruty maj smysl, když chce někdo něco speciálního, ale stavět standardní prut, je dle mě zbytečný. Já si v pohodě vyberu z toho, co se prodává a jsem spokojenej. Už dávno nemám tendenci hnát věci do extrému, protože víc ryb stejně nechytnu.

                                Nyarda_1 - Profil | St 4.6.2025 8:43:16

                                otoš >> No však říkám, je to "trochu" naddimenzované...

                                  Nmir999 - Profil | St 4.6.2025 7:11:26

                                  kaprus >> keby tie snury neboli za par korun tak ich neberiem. Ta 0,06 aj 0,08 je pozitelna na jig, 0,15 je realne 0,25 tu som namotal na voblerak na rieku.
                                  Mas pravdu, je v tom bordel, priemery si drzia ako tak fakt len premiovky...

                                    NRomanS - Profil | St 4.6.2025 6:56:50

                                    kaprus >> mám doma 0,08 prorex a je tenčí než 0,06 j braid grand

                                      Nkaprus - Profil | St 4.6.2025 6:07:15

                                      Kopov >> včera sem byl na kaprech a mám tam 0,4 vlas na řeku. Plaval trocha bordel a špičky se mi hýbaly. Hážu to přes celý koryto. Dal sem prsty před špičku na vlas a takovej bzukot sem nečekal. Aj ten kapr to musí slyšet na kilometr. Pysky ho musí brnět když to vezme do huby😆

                                        Nkaprus - Profil | St 4.6.2025 6:03:55

                                        mir999 >> viděl sem vedle sebe daiwu prorex, j braid, a jakousi ygk nebo jak a prorex byl v 0,06 jak laso, oproti j braid tak 2x tak. A to je stejný výrobce a někdo říká že ty šňůry ještě s tournamentkou sou skoro stejný.