- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Stella 4000 fj vs twin power 4000fd
Ahoj, chtěl bych se zeptat na zkušenosti od vody ohledně stelly fj a twinu model 2020 fd klasicky převod 5:3:1. Je lepší na gumy 10-13cm a jigy 10-20g klasicky převod nebo pg? Pg mi přijde super na woblery, co na gumy ? Je lepší klasika rychlejší ať se víc odlepi odedna při chytání stop and go. Diky
Autor diskuse: rostamilk - Profil , 18.10.2021 dravci - náčiní, doplňky
Převod na gumy 10-13cm, jigy 10-20g
A) Pg 4,4:132%
B) Klasika 5,2:1 nebo 5,3:148%
C) Rychlý 5,7:116%
D) Extra rychlý 6,2:14%
Od 18.10.2021 hlasovalo 25 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
24x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Diamond - Profil | Út 7.2.2023 16:12:37
murphyy >> súhlasím každý má iné nároky. Taktiez svoj nazor nikomu nevnucujem,iba som ho vyslovil ...
murphyy - Profil | Út 7.2.2023 16:07:20
Diamond >> za mna zalezi stale od rady, modelu,..ktory chytis do ruky a potom s nim chytas..
to ze dajme tomu vyskusas hoci aj 5 roznych rad-cize aj konkretnych 5 modelov vo vrhacej zatazi.. je nic v porovnani s celkovym portfoliom co daiwa alebo ina znacka ponuka, casto krat mam pocit ze tato debata ohladne prutov je velmi neobjektivna a mozno niekedy aj zavadzajuca..
na inspiraciu OK-ale nerobil by som zavery, kazdy rybar prut berie a citi inak..
to ze dajme tomu vyskusas hoci aj 5 roznych rad-cize aj konkretnych 5 modelov vo vrhacej zatazi.. je nic v porovnani s celkovym portfoliom co daiwa alebo ina znacka ponuka, casto krat mam pocit ze tato debata ohladne prutov je velmi neobjektivna a mozno niekedy aj zavadzajuca..
na inspiraciu OK-ale nerobil by som zavery, kazdy rybar prut berie a citi inak..
Esox - Profil | Út 7.2.2023 16:06:42
Diamond >> u těch prutů s tebou vesměs souhlasím, i když Luvias stál za prd už nasucho. Prorex AGS a Tournament AGS v jigger verzi působí měkčí než psaná gramáž (Prorex o hodně) ale asi to bude dáno charakteristikou jigger prutu v podání Daiwy
Diamond - Profil | Út 7.2.2023 15:50:45
murphyy >> usudzujem tak nielen kvôli navijakom, lebo tie mali v obchode nasucho fakt pecka chod! To iste privlacove pruty napr. Luvias, Prorex AGS v obchode krasne, skvele svizne a rychle prutiky, posobili fakt ostro. Ale ked som z nimi doslova zdolaval normálnu gumovu nastrahu na jigu v rozmedzi C.W. stanovenej vyrobcom... a sila pri zaseku nikde tak som nadobudol tento pocit. Možno sa mylim, ale subjektivne to takto vnimam 🤷♂️
murphyy - Profil | Út 7.2.2023 15:40:57
Diamond >> viacmenej skoro so vsetkym suhlasim, ale
nepovedal by som za daiwa sa prave na to sustredi: "Daiwa sa sustredi hlavne na pocit kupujuceho v obchode ked to vezme do ruky"
proste daiwa u privl navi stale zdokonaluje ten najjednoduchsi lokomot. prevod-tam ak je to dobre spravene tak to pojde vzdy lahucko :)
takze uz ked taka znacka nieco sustavne zdokonaluje tak to musi byt pecka dobre..ale toto u daiwy asi nikdy nepochopim-kedy pochopia ze cesta zdokonalovania a vyvoja je cez worm..ale dobre nakoniec tak..mali by sme tu potom mozno 2 shimana :)
nepovedal by som za daiwa sa prave na to sustredi: "Daiwa sa sustredi hlavne na pocit kupujuceho v obchode ked to vezme do ruky"
proste daiwa u privl navi stale zdokonaluje ten najjednoduchsi lokomot. prevod-tam ak je to dobre spravene tak to pojde vzdy lahucko :)
takze uz ked taka znacka nieco sustavne zdokonaluje tak to musi byt pecka dobre..ale toto u daiwy asi nikdy nepochopim-kedy pochopia ze cesta zdokonalovania a vyvoja je cez worm..ale dobre nakoniec tak..mali by sme tu potom mozno 2 shimana :)
Diamond - Profil | Út 7.2.2023 15:29:10
yarda_1 >> a dlho ani nebude mat ... 😉 Neviem co viac tu treba porovnávať ... Exist sa predáva spravidla za o nieco vyssiu cenu ako Stella,pricom nedosahuje jej kvalitu z hladiska pevnosti ani zivotnosti,na tom sme sa zhodli. Ide o top modely oboch znaciek pre sladkovodny rybolov za porovnatelnu cenu. Mozme tu meditovat hocijako, ale vitaz je tu jasny. Fanúšikov Daiwy moc nepoteší co napíšem ale toto je moj názor: Daiwa sa sustredi hlavne na pocit kupujuceho v obchode ked to vezme do ruky. Vidim to na ich privlacovych navijakoch a privlacovych prutoch (ostatne segmenty nesledujem).Pocit v ruke nasucho paradny! No v praxi pod zatazou je to uz iny pribeh ...
murphyy - Profil | Út 7.2.2023 14:56:18
yarda_1 >> za mna islo o porovnavanie stelly FK (resp vseobecne stelly bez SW) s EXIST..
nebola rec o SW modeloch: to je potom porovnavanie medzi stella SW a saltiga
nebola rec o SW modeloch: to je potom porovnavanie medzi stella SW a saltiga
murphyy - Profil | Út 7.2.2023 14:05:52
yarda_1 >> asi si nepochopil co chcel kolega Diamond povedat..
yarda_1 - Profil | Út 7.2.2023 13:50:12
Diamond >> Tak lze (díky Milan Pindryc), když porovnáš novou Saltigu 4000 - 6000 se Stellou SW-C 4000 - 6000. Ale ze "sladkovodních" nic porovnatelného s FK Stellou zatím Daiwa nemá.
u x a - Profil | Út 7.2.2023 13:14:44
Knapík >> to je ale opravdu ošklivý reel.. vypadá jako by byl postavenej z merkuru..
murphyy - Profil | Út 7.2.2023 12:04:31
whitehunter >> jo dik
inak ja presne tu FI mam, a SW-B resp C si neni uz dnes problem kupit ak by som chcel, skor mi islo o tie prve modely-ale tie by si asi len tak lahko nepredal ja viem :)
ok nic, diky, nech sa darii cavess
inak ja presne tu FI mam, a SW-B resp C si neni uz dnes problem kupit ak by som chcel, skor mi islo o tie prve modely-ale tie by si asi len tak lahko nepredal ja viem :)
ok nic, diky, nech sa darii cavess
whitehunter - Profil | Út 7.2.2023 11:54:27
murphyy >> už jsem to sem před časem dával. SW-B jsem měl na jedný zahraniční akci, kde jsem se do ryb moc netrefil, ale působila fajn. Rychlejší převod mi neva a na mořský ryby se to hodí. Fi je za mě povedená řada. Taky vytáhnu jen občas, ale nemám ji co vytknout..
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33421
NFotky ryb pouze na přívlač107199
NDaiwa Certate vs Shimano Twin Power552
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NRare woblery - Rapala14053
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NVýroba woblerů31008
NPrivlac s multiplikatorom31598
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NGalerie okounů ...1092
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
4:21NÚhoří sezona 2012 10519
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
PáNBurza na přívlačové nástrahy 33421
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme cestovku
CK Varga
CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní...














