- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vláčecí prut 3m + do 40gr
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
7x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nmpl - Profil | Po 26.11.2018 22:41:50
Od mala jsem na vesnici makal - dojdi nasekat kralikum, usus seno, odtahej v loktusi na pudu, prehazej pisek, namichej maltu, beton, stuk, navoz cihly, ... Chces fichtla - dojdi si na brigadu, vydelej si na nej, na papiry ...Nejvetsi makacka byla u zedniku - nejhorsi bylo hazet a stacet stropy - po dvou dnech jsem nezvedl ruce a nudrzel ani lzici.
Nebyl problem hodit na rameno 50kg pytel cementu. Po vejsce jsem zacal delat ve strojirensky firme, tenkrat povinna vyrobni praxe - montaz a zkouseni RSK (rozvadec stlacene kapaliny) - 25 kg ze zeme do 1,2m na stav, otestovat, zabalit, rozebrat, opravit, cely den ruce v oleji a technickym benzinu mnohokrat za smenu - rok 90. Pak jsem konecne zacal delat co jsem studoval - IT, ale zase - zhruba milon a pul km v aute, desetisice hodin u pocitace. A ve fabrikach pul dne ve vymrzly mistnosti, .. Mezitim nejaky sportovni a pracovni urazy, bouracky, pady z vysky, ..Cvicil jsem v kazdy ruce 25kg, plaval, chodil do sauny, behal.
No a pak mi pred 4 rokama ruplo v zadech - plotynka. Proste jak jsem byl zvyklej na otuzovani, rano ve studeny sprse, jsem jednou kejchnul - divnej zvuk - a neudelal jsem krok.
Pak po mnoha dalsich perpetiich jsem dalsi operaci odmitl. Dneska mam na bederce 16mm vyhrez, krk mam rozhazenej na vsech obratlich a neda se s tim nic delat, v pravy ruce jsem mel tenisovej loket a utrzeny vazy v zapesti. Dostal jsem rady od lekaru jako - zajed si do Pelhrimova ... Nejlepsi je ze nejvic se jakychkoliv operaci bojej doktori.
Po 4 letech cviceni jsem se dostal do stavu ze tak nejak chodim, sice je to na hodku-dve, ale - pouzivam nadale dlouhej prut, ted mam 2,95 7-35g a jsem s tim max. spokojenej. Proti 20 let starymu prutu a navijaku kterej mel pres pul kila je soucasnejch 370g pohoda.
Naucil jsem se eliminovat rotacni pohyby, dodrzuju ramena a panev v jedny rovine, neohybam se, akcni radius mam tak 30-40km, vic nedam. Ale taky jsem se naucil ten prut plne vyuzivat.
Leta jsem proste ignoroval priznaky - obcas mne bolely zada, obcas jsem nemohl otocit krkem - asi klima v aute, ...
Byl se mnou v nemocnici kluk o deset let mladsi - taky hospodarstvi, prase, brambory, pole, hodne fyzicky prace - zvedal dvere a ruplo mu v krku a hotovo. Na a v laznich jsem to videl jasne - ten je po operaci plotynky a ceka na druhou, ten po druhy a ceka na treti, ten ma hypoteku a cpe se brufenem, .... - to jsem odmitl.
Proste pokud se ignoruji priznaky tak po letech telo rekne obcas dost.
A bohuzel kdyz vidim mladsi generace je to cim dal horsi - kluci z prace ve 30 letech se nemuzou hnout.
Mne trochu pomohlo cviceni a zmena zivotospravy - ne ze bych prestal uplne pit vino a hulit, ale trochu dost jsem to omezil - uz jen pul litrik denne a 10 cigaret, mozna min :-)
Cviceni na pater neni posilovani, je to spis joga, asany a dechovy cviceni - to je to co zlepsi svaly okolo patere. Hlavne nedoporucuju cviceni bez toho, ze by dotycny vedel v cem je problem - to muze byt hodne kontraproduktivni. SM treba neni spatny, ale mne naopak uskodilo.
Po letech jsem si nasel sadu cviceni, ktera mne osobne pomaha, ale nedovolil bych si ji doporucit komukoliv jinemu - prave proto cim jsem si prosel. Plus pomaha adrenalin - i ty ryby na chvili mi vyrazne zlepsi naladu a chut do zivota.
Dneska jsem vdecnej za kazdej den kdy se tano probudim a jsem schopen cvicit a trochu se hejbat.
Nrybomil - Profil | Po 26.11.2018 21:54:39
Nvicx - Profil | Po 26.11.2018 21:29:06
Prostě pokud namáháš tělo v práci JEDNOSTRANNE a po práci jdeš na ryby (A NAMÁHAŠ TELO JEDNOSTRANNE), je logické, že tam budeš unavený. Na tom není nic nepochopitelného a není na to třeba lékaře. Chápe to průměrně inteligentní člověk.
Telo je symetrické, ak ho spravíš nesymetrickým, dáva ti najavo bolesťou, že robíš niečo zle. Viac sa už o tom nemusíme baviť. Keď chceš, pozri sa na ten SM systém, fakt to pomáha. A naozaj práca nemusí bolieť.
Edit : chytanie rýb je tiež iba fyzická práca
NIza - Profil | Po 26.11.2018 21:22:24
Nnofish - Profil | Po 26.11.2018 20:29:48
My, blbci, placení v úkole, se s prác prostě snažíme vydělat peníze a jsme z toho občas unavení.
Nu x a - Profil | Po 26.11.2018 20:21:25
Nvicx - Profil | Po 26.11.2018 20:20:02
NFuldík - Profil | Po 26.11.2018 20:13:56
Nvicx - Profil | Po 26.11.2018 20:11:14
Nnofish - Profil | Po 26.11.2018 20:07:01
V sůmernom postoji se udržíš jako kancelářká krysa, co si po práci zajde do posilovny, ne jako člověk co maká deset hodin denně a pak něco udělá doma.... Tahám denně těžké váhy v rukou. Záda v klidu, ale přechody z tepla do zimy a určité způsoby skládání jdou prostě na klouby.
Nvicx - Profil | Po 26.11.2018 20:01:16
NPolčis - Profil | Po 26.11.2018 19:56:49
Možná jsem jen pochopil blbě tuhle tvou větu,vím že to nebyla reakce na mně😉
Nvicx - Profil | Po 26.11.2018 19:50:48
Nnofish - Profil | Po 26.11.2018 19:43:21
Když ohnutý taháš velkou zátěž drž si po práci tělo jak chceš.... stejně jako já jsem třeba se zády v klidu, ale odsírají to hlavně nohy, kolena.
Kde to žije - dravci
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...













